Подутина на главата

  • 24 434
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 599
bogdana, май и ние имаме подобен проблем
искенно се надявам да е мастно образувание, зад ухото се намира точно при костта. Аз много съм се шашнала защото Ади 4дни е с темепреатура без никакви други симптоми.
Важното е това образувание да е меко, така ми каза лекарят. При вас как е, а и още нещо, ние не сме имали температура...Стискам палци всичко да мине добре утре, желая ви късмет и да пишеш после Simple Smile И не се притеснявай, сигурна съм, че няма да е нищо сериозно!
Твърдо е за съжаление...а лекарят утре го няма, та чак в други ден ще го водим  Confused

# 16
  • Мнения: 1 599
bogdana , какво става при вас?

# 17
  • Мнения: 1 942
Богдана е писала в друга тема, че имат розеола и подутината е била лимфен възел.

И аз съм чувала, че се появяват такива подутини /не говоря за лимфни възли/, не се натискат и масажират и си изчезват с времето.

# 18
  • Мнения: 23
Богдана е писала в друга тема, че имат розеола и подутината е била лимфен възел.

Всъщност това за розеолата го е писала Марис Simple Smile А при нас казаха, че е мастна кистичка и че ще си мине от самосебеси или ако не можело да се изреже, не било опасно...написах го малко по-горе в чата. Марис радвам се, че и при вас всичко е наред, но все пак не исакм да те плаша, но внимавайте с тоя лимфен възел, направете изследвания. Едно мое близко детенце имаше такава подутина зад ушенцето, отначало казаха лимфен възел, но се оказа нещо далеч по-сериозно. Направете изследвания задължително, сигурна съм, че всичко ще е ок, но за всеки случай ги направете.  Целувки от нас Simple Smile А и само да добавя - тая гадна подутина на главичката на моята щерка може и да е безобидна, но ми е като трън в очите Cry

# 19
  • Мнения: 274
Здравеите,

и ние имаме подобен проблем,но нашата подутина е на скулата точно отстрани на бузката и е подвижна. не винаги е силно изпъкнала ,понякога дори не се забелязва. Аз я забелязах оше през месец септември и тогава водих малкият на няколко доктора хирурзи в Плевен и в София, и двамата ме успокоиха че не е сттрашно  че детето е малко и трябва просто да наблюдаваме това нещо , като никой от тях не даде точна диагноза дори и след прегледа с ехограф , какво е това топче. направиха само предположения за мастно образувание или кистозно . казаха ми след 6 месеца да повторим ехографа и че можело само да се разнесе и изчезне. Топчето ни все още не е изчезнало , но в момента сме в Канада и ни предстои да направим и тук необходимите изследвания, но тук системата е малко по различна и ще трябва да изчакаме още около месец за това. И на мен ми е доста притеснено и както казва Богдана , ми е трън в очите постоянно. Все се надяавам да се разтика и изчезне , ама още си е там за жалост. не е болезнено и малкият не го забелязва, засега поне жече 7-8месеца. Ще ви държа в течение за развитието.

# 20
  • Мнения: 1 599
Bogdana, абе ти си написала ама аз пак да питам:) А пък сега тъкмо се успокоих и ти,,,, ще му правим излседвания кръв и урина, според теб и ехограф ли трябва?
Yanadark, мисля че в Канада са добри лекарите та поне това е добре Simple Smile Стискам палци!

# 21
Здравейте,
Според мен проблемите, които описвате се наричат атерома или дерматоидна киста.Моето бебе имаше подобен проблем , като образованието се появи през 4-тия месец на външния край на веждата, подкожно и подвижно , нарастващо. Посетихме лицево челюстен хирург, който постави диагнозата. По негова препоръка изчакахме сина ми да навърши годинка и преди 10 дни го оперирахме в Пирогов под обща анестезия.Честно казано единствените ми притеснения бяха относно упойката, но анестезиолозите в детската хирургия на Пирогов  си знаят работата. Слава богу всичко мина много добре, в понеделник му махнаха конците от интрадермалния (пластичен) шев, раната зарастна прекрасно, а белега, който остава, е в окосмената част на веждата и  е почти незабелижим. 
Радвам се, ако съм успяла да помогна.
Поздрави   

# 22
  • Мнения: 23
Здравейте отново! МАРИС не се плаши, моля те Hug Това, което ти казах е, не за да те плаша, а за сигурността на детенцето ти. Пълни изследвания на кръв и урина са достатъчни според мен  - те ще покажат, ако има нещо нередно. И пак те моля, не се притеснявай напразно и още веднъж извини ме, че те стреснах така. Имах само добри намерения. А освен това съм сигурна, че всичко ще е наред. Мисля, че това, което описва Е.ПАНЕВА е точно нашия случай. И нашия лекар каза, че е подкожно и че нямало нищо общо нито с костта, нито с мозъка. Също така каза, да го наблюдаваме дали расте и ако да можело да се отсрани оперативно. Е.Панева радвам се, че при вас всичко е завършило добре и че детенцето ти се възстановява прекрасно!

# 23
  • Мнения: 1 599
bogdana , е аз знам, че не с лошо го казваш  Hug

# 24
  • Мнения: 274
Здравейте,

и аз мисля,че нашето е също като това което описва Е.Панева, и се надявам да е такова. Тук в кианада не че са по добри докторите, а просто имат по добра апаратура, но ще видим какво ще стане. ще се успокоя когато всичко отмине.
до скоро

# 25
Здравейте.аз имам твърда подутина точно зад ухото,в долната част на коста.честно казано малко се притиснявам,но преди 4 дни си правих пълна кръвна картина,утайка и деференциално броене на лимфоцитите и всичко ми е в нормата,независимо от това малко се притиснявам.дано и при мен да е някакво масно образувание!
а вие как сте

Общи условия

Активация на акаунт