Ваксина на лявото рамо

  • 564
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 248
Тази вечер като сабличах бебо, видях че се е пукнала вакснината на лявото рамо (БЦЖ).Затова не я изкъпах. Кажете дали ви се е случвало и как сте постъпили. Предварително Ви благодаря.  Peace

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 10:04 от mimok_l

# 1
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Какво имаш предвид под ваксина на лявото рамо - да не би да е белега от БЦЖ  newsm78
Ние имаме такъв още от началото ... а сега вече е мноооого мъничък  Wink

# 2
  • Мнения: 1 272
Спокойно, колкото по-лошо изглежда белега от БЦЖ, толкова по-добре. В началото и аз се уплаших, но се оказа че това е положителна реакция. Все пак говори с педиатъра, за успокоение. До тогава не прави нищо там и си къпи спокойно бебчето.

# 3
  • Мнения: 2 677
Знам, че няма нищо лошо в това да се мокри БЦЖ-то. То рано или късно при повечето бебета се пука. Важното е да не го "ръчкаш" насилствено.  Peace

# 4
  • Мнения: 683
Щом вече се е пукнала - няма проблеми. Почисти я лекичко със спирт да заздравее раничката и си къпи детенцето.

# 5
  • Мнения: 2 498
Не се притеснявай Stop!
На малката ми щерка беше станал белага от БЦЖ-то като рана-даже имаше и гной и секрет ....не сме спирали да я къпем, но след баня слагах стерилна марля за да не се опира на бодито...е тя се изместваше, но няма как....и за да те успокоя секретите спряха когато бебка стана на 8 мес....здраво се бяхме панирали, но е в реда на нормалното Peace....

Общи условия

Активация на акаунт