Ами ако детето, което гледате не е ваше родно, а вашето ......... ?

  • 3 738
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
...но за първото  newsm78 - над 30 родилки в предродилна зала, по две на легло.

Как така две на легло?  Shocked Как се събирахте, бе? Това е ужас направо. За коя болница става дума?

# 46
  • Мнения: 2 908
Винаги съм се чудила да не е объркана-взеха ми я след раждането,не я видях въобще-чак след 3 дена я видях-имаше толкова бебета в отделението,че все се чудех това ли съм родила или онова другото.После взех да откривам черти на мен и мъжа ми.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Хаха, и моето като новородено ми се виждаше ужасно красиво, но сега като го гледам по снимки си е направо грозничко  Laughing

# 48
  • Мнения: 5 877
Нямам идея.
Аз не бях много в час, когато ми подадоха темето на детето да го целуна и го отнесоха. Общо взето за малко да пукна, както разбрах впоследствие.
И не, не й видях лицето. Идиотско е, знам. И не знам после дали щях да я разпозная, ако бебето в съседния кувьоз не беше китайче.  Mr. Green
Иначе адски много прилича на бебешките снимки на баща си, но и да беше сменена, нея си искам и не отстъпвам на йота. И да е имало джиджи-биджи в родилното - кой превари, той завари, на мен се е паднало най-хубавото гардже.
Ето впрочем разказа в картинки, че ми допадна този жанр:



Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 22:56 от Aнда

# 49
  • Мнения: 2 255
Ииии,не стига ,че само ме подпитват ехидно:'ама как така,вие със светли очи,а детето,не?"...ами и тема тук сега...няма начин да е станала грешка...видях го като се роди,целия екшън с измиване,повиване,си се разигра в стаята пред мен...не се е отделял от мен цели 12 часа след това...После го взеха за малко,да му направят една ваксина,но аз вече си го познавах,нямаше как да ме омотаят Mr. Green
 А по темата,по добре да не разбирам...да са си нещата,както са.

# 50
  • Мнения: 3 098
Сигурни сме,4е гледаме нашето си дете.Запе4атахме го много добре,когато се роди,а и си беше при нас в стаята.
Оба4е една ве4ер на майтап ей така зададох съЩия този въпрос на мъжа ми и той ми отговори,4е е сигурен,4е няма да я дам за ниЩо на света,4е на вси4кото отгоре и другото Ще си прибера. Laughing
Гласувах с опция 2.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моите като се родиха ми ги показаха и изрично ме попитаха дали виждам, че номера на моята ръка и номерчето на бебето са едни и същи. И без номера нямаше да ги сбъркам.
 Мъжът ми обаче е по параноик от мен и постоянно ме питаше дали има вероятност да се случи такова нещо  - да се объркат децата. Постоянно го успокоявах, че точно на нас - не, защото аз си ги видях и не мога да ги сбъркам.
 Времето показа, че съм права Mr. Green - щерката точно копие на баща си, малкият  - на мен.

 По темата дори не искам да си мисля как бих постъпила в такава ситуация. Смятам, че за такива неща, човек не може да си придвиди реакциите. Не бих се отказала от децата си, дори да са "чужди".

Имаше такъв филм по действителен случай - около годинката едното бебе се разболя и така се разбра истината. Мисля, че майките си искаха техните си бебета. Размениха ги(след страхотни драми и размисли, много изстрадано решение). После доразказаха историята - болното бебе беше оздравяло и даваха двете семейства как на всички празници и рожденни дни бяха заедно, бяха се преместили да живеят близо едни до други и сутрин майките си ги изпращаха заедно - едната правеше сандвичи, другата ги караше..

# 52
  • Мнения: 1 449
Ще се боря и двете да живеят с мен.
Макар и нереално...

# 53
  • Мнения: 835
Изобщо не знам какво ще направя. Сега се сещам, че един ден комшийката пита абе на кого прилича Борис. А той е одрал кожата на баща си. Луди хора

# 54
Ако разбера че детето не е мое,ще се шокирам ,дори няма да искам да повярвам,но то си остава моето дете,аз си го обичам ,то ме обича,нищо няма да се промени.А за истинското ми дете-незнам,то ще си има негова мама и татко.Не може просто така изведнъж да си разменим децата.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гласувах с опцията, че ще задържа чуждото, но ще се виждам с моето и двете ще знаят , а аз ще осъдя персонала на болницата, в която съм раждала .... т.е. екипа, който ме е израждал

# 56
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ще си взема моето, но ще продължа да поддържам връзка и с другото дете. Не мога да задържа и двете, колкото и да ми се иска!

# 57
  • Мнения: 747
Когато се роди Самуил, носеше гордо големия бащин нос. Ужасна гледка - едно мъничко, намръщено, лилаво, яйцевидно тиквенце, украсено с огромен нос.  Joy
За два дни обаче носът се сви,
Eх, същия случай Sad когато дъщеря ми се роди, първата ми реплика към таткото беше "Грозничко ни е бебето, на тебе прилича". Грях си сложих с тая приказка, ей. Сега има най-малкото сладко носле.
Иначе по темата си мисля... българите много обичаме да драматизираме, да фантазираме тъжнотии...
Истински случай. Моя позната (рускиня, високо образована и пр.) преразказва случая, който майка и поднася. Ражда се познатата ми в Съветската страна; майка и, намаана жена вижда едно тъмновато бебе, което представят за нейно. Тя се врътка, казва- това бебе не е моето, и... грабва едно бяло русо бебе от отделението, с убеждението, че само то може да е нейното бебе. Питам я моята позната- Какво се оказва впоследствие? - А тя, през смях- Ами не знам, не е ясно аз ли съм или не.... Значи независимо какъв е случая... нещата се приемат, при това от забавната им страна.

# 58
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Гласувах с опцията, че ще задържа чуждото, но ще се виждам с моето и двете ще знаят , а аз ще осъдя персонала на болницата, в която съм раждала .... т.е. екипа, който ме е израждал

И аз.
Няма да казвам, че, ако това нашето дете не е мое, то със сигурност е на мъжа ми. Не е объркано. Или поне не много. Mr. Green

# 59
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Заради тази тема се гърчех като червей на стола преди двадесетина дена, белким разгледам добре и запомня новородения маймун.  Crossing Arms Добре, че е повторение на номер едно... Иначе още щях да се гърча и чудя.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт