HPV-човешки папилома вирус

  • 163 298
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24
В най-скоро време ще посетя генеколог, тъй като наскоро си открих 2-3 пъпчици,които приличат на въпросните брадавици.Не съм от София, но живея там от скоро.Въпросът ми е къде да си направя всички необходими изследвания без направление на приемливи цени и колко биха ми стрували. Благодаря предварително!

# 46
  • София
  • Мнения: 24
Никой ли не чете?!!? Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 22 978
Виж в тази тема адреси на лекари:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388104.0

# 48
  • София
  • Мнения: 24
Благодаря много  bouquet

# 49
Здравейте момичета Simple Smile искам да споделя какво ми се случи и на мен.. Забременях 2007 година в малта и реших да се върна в България, отидах на лекар и откриха че имам много малки брадавички, които моят доктор Бабаков нарича кондиломи, не ми направиха цитознамаска, защото така и не стана въпрос дали в малта са ми правили и започнаха с азот да замразяват кондиломите. До 9-ият месец бяха изчезнали, както на мен така и на съпруга ми, но въпреки всичко доктора ми настояеаше да родя секцио за да не заразя бебето! Родих благополучно и в началото на април отидох отново на преглед, нямах и следа от кондиломите, но при цитознатамаска ми излезе РАР ІІІ А, напрвих я отново и пак това излезна и сега ще си правя ДНК тест. Притесняваме това че пише "с HPV", а моят лекар ще е в БГ чак на 11-ти май!
Извода ми е че може би трябва да си обръщаме повече внимание и когато видим странни неща по тялото да търсим причинителите и правилното лечение!

# 50
  • Мнения: 5
Това, което истински ме ужасява, когато говорим за ХПВ вируса е факта, че лекарите днес са го превърнали в чудесен търговски трик. ЧПВ го е имало винаги и всички почти го притежават в една или друга степен. Той е предпоставката при стресови ситуации и други характеристики на живота ни, да се спомогне промяната на клетките и сформирането на ракови клетки. Но не случайно лекарите винаги казват - това че го имате не означава, че ще се разболеете. Единственото логично нещо което казват!!!

Искам само да ви помоля да не се шашкате в никакъв случай - както аз направих, заради д-р Елиян Рачев, който меко казано се държа адски грубо и незаинтересовано, ед. нещо което го интересуваше е как да си направя още един тест, как да ми направи още една цитонамазка, колоскопия или както там се казваше и да ми взема по най-малко 150-200 лв на преглед.

Сигурно съм го споделяла, но след като поговорих с много добра специалистка от онкологията и тя ме прегледа, ми каза - момиче, всичко ти е наред, живей си живота. Попитах я - как, а този ХПВ, всичките ми притеснения и тн... Тя отговори - медицината днес е много повече от наука за лекуване. Медицината днес е търговия. Нека оставим търговската част на медицината и да си говорим истината - нищо ти няма...

Истински се потресох. Съзнавам, че д-р Рачев може би е страхотен специалист и е помогнал на мн хора - дай Боже да направи това и с много други, но това което стори с моя спокоен сън и дните, които прекарвах в рев, няма как да му ги простя.

# 51
Здравейте момичета, много съм притеснена и реших да да споделя. На 20 години съм, цитонамазката ми е 3 Б. Вчера излезе и резултата от типизацията - положителен за hpv тип 31, 35, 39, 59, 16, 18, 33, 46 ... за всички. Консултирах се с двама лекари, единият ми изписа Полижинакс, Фарматекс и Фасижин (12 дневно лечение), след което да отида отново на преглед, а другият каза, че трябва да ми вземе биопсия, преди да се премине към каквото и да било лечение. Четох, че взимането на биопсия било доста болезнено и се извършвало без упойка, което много ме тревожи. Проблемът при мен, е че се налага да отсъствам от България в следващите 6-8 месеца и трябва да се действа бързо и адекватно, а след седмица заминавам.

 Предварително благодаря за всяко мнение и съвет.

Поздрави,

Рая

# 52
  • Мнения: 9 903
направи биопсия, не е болензено.  Онези лекарства не виждам какво ще ти помогнат.

# 53
  • Мнения: 608
Рая, и моя съвет е да направиш биопсия. Аз си правих и въобще не усетих никаква болка. Успех Peace

# 54
  • Мнения: 4 255
Здравейте,
Миналата година правих типизация на Столетов и се оказа ,че имам нискорисковия HPV-11.Д-р Кълвачев ми обясни ,че се изчиствал от самосебе си ,аз така или иначе ще правя секцио така,че не е голям проблем.
Интересно беше поведението на една лекарка в Военна болница,която като разбра,че нямам HPV-16 i HPV-18 ми каза веднага да си слагам ваксина по 800 лева ,да не би да се заразя.Същата ми обясни,че ако си направя ваксинатат мога да си правя цитонамазка веднъж на 4 години LaughingВидя ми се много подозрително поведението на докторката и попрочетох в нета какво пише по въпроса.
Оказа, се, че тези ваксини са един голям бизнес и не е ясно доколко ще помогнат при ХПВ-то.
Рая,напарави биопсия .Това е най-важното за тебе.Надявам се всичко да е добре и да можеш да заминеш !  bouquet

# 55
  • Мнения: 22 978
Рая,направи биосия задължително.
Malincar,щам 11 не е високорисков.

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 10:17 от ДесиХ2

# 56
  • Мнения: 3 988
Ако нямаш данни /брадавички по гениталиите/ за HPV не е необходимо да се изследваш.

Не съм чела темата, може да сте коментирали, но погледът ми попадна тук и искам да кажа, че това съвсем не е така, както Лали го е написала.
Само няколко от стотиците типове на ЧПВ предизвикват генитални брадавици. Може да си носител на някой от доста по-опасните типове, да нямаш брадавици, но да си под по-голям риск.

Изследване за ЧПВ се прави, ако цитонамазката е Пап 3 и по-голям и/или ако колпоскопското изследване покаже абнормални или дисплазивни участъци.

Типизация и ЧПВ-тест са различни изследвания. Типизация далеч не се налага в много от случаите. Отделен въпрос е, че много лекари едва ли не принуждават пациентките да платят и за нея.

Внимавайте и с ваксината! Консултирайте се с някой запознат, на който имате доверие, преди да я поставите. Ваксината е опасна за бременни или жени, които смятат да забременяват скоро. Няма данни и как се отразява на кърмачки.

# 57
  • Мнения: 4 255
Съгласна съм с Кюбит.Аз  имам ПАП-2 ,но лекуващата ми лекарка е много изрядна в изследванията и ме накара да пусна и типизация за ХПВ за всеки случай.Слава богу не е вискорисков ,но пък доста се наплаших докато ми излязоха резултатите, и изчетох много материали за ХПВ-то.
Според мен вируса изчезва или изпада в ремисия ако имунната система е силна,ако ли не започват проблемите .Много са важни цитонамазките, а за ваксините мисля,че няма да си поставя.

# 58
  • Мнения: 4
Здравей те!Аз съм на 20 години и ми откриха ЧПВ.Не са ми правили нищо - директно лекаря ми каза какво да пия и с какво да се мажа.След което ми каза след 1 месец да ида на проверка,бях се подобрила малко,но имаше още и каза,че ще ме гори.Изгори ме,но все още имам ,а вече 3 месеца се лекувам и не изчезват напълно даже се появиха няколко нови!Моля ви дайте ми някакви съвети!!!Какво да направя,къде да ида?Аз съм във Варна и ако може да ми кажете за Варна - къде да ида и какво да си направя.Ходя при Д-р Филев в МЦ Дария.Много съм уплашена!!!

Благодаря Ви, предварително!

# 59
  • Мнения: 39
Eliana как са ти го открили ЧПВ? Какви тестове са ти правили и какви са били резултатите? Коя група си?

Общи условия

Активация на акаунт