ИМА ЛИ ЛЕЧЕНИЕ НА АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ!?

  • 19 786
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
на 4м ни предписаха Елоком и да чукна на дърво няма проблеми.

# 16
  • Мнения: 341
Нямате проблем с кожата.., а други проблеми имате ли?
Потискането с кортинозови препарати рано или късно ще даде отражения. Така че по-добре човек да си ходи с АД, отколкото да си "реши проблема" по този начин.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 775
Детето ми е с АД още от родилното. Вече близо 7 месеца съм на диета и кърмя. И на мен ми говориха разни за спиране на кърменето, но откакто съм на диета няма обриви. Никакви лекарства не съм давала. Ползвам козметиката на "Чико" за чувствителна кожа и Нахтхерцена на Д-р Тайс. На моят син му забраниха ДТК-то. Коклюшната компонента засилва обривите и е високо рискова. На вас какви ваксини са слагани? При моят син само хепатитна.

# 18
  • Мнения: 1 014
Аз слагах на синът ми ДТК с безклетъчна коклюшна компонента, но сега като се замисля май е трябвало да настоявам или изобщо да не се слага или да е само ДТ. Тогава нашата лекарка каза, че АД не е противопоказание за поставяне на ваксините и аз й повярвах.

# 19
  • Мнения: 524
На моят син му забраниха ДТК-то. Коклюшната компонента засилва обривите и е високо рискова. На вас какви ваксини са слагани? При моят син само хепатитна.
На дъщеря ми са поставени всички ваксини. Първите обриви забелязах, че се появиха 15-20 дена след реваксинация с ДТК. Личната предположи, че е ухапване, разчесване и пр. дивотии  newsm78, прати да съм си ходела спокойно на море-ще се оправи от водата и слънцето...Така и стана -докато бяхме два месеца на море всичко беше нормално. Елате да видите септември какво се случи...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 775
А някой опитвал ли е да слага Пентаксим newsm78?
На моят син му забраниха ДТК-то. Коклюшната компонента засилва обривите и е високо рискова. На вас какви ваксини са слагани? При моят син само хепатитна.
На дъщеря ми са поставени всички ваксини. Първите обриви забелязах, че се появиха 15-20 дена след реваксинация с ДТК.
Точно затова ми го забраниха. Но аз се страхувам от полиото, затова искам да е ваксина с умъртвен щам. Имам злополучен пример с едно комшийско детенце, което след полиомиелитната ваксина се срина за два дни. Сега е в количка и мозъка не функционира. Тогава беше на две годинки, а сега е на 9, затова ме е страх. Ох, не знам.

# 21
  • Мнения: 524
Ами с право те е страх, Лови! За последната година какво ли не чух за тези ваксини. Лошото е , че не никой не ни информира за възможните реакции и усложнения. А са задължителни! Ваксините.

# 22
  • Мнения: 5 362
Ще следя темата.
И Кали е с АД,но в не толкова тежка форма.Измивам я със специален гел и мажа с едно лекарство Имазол(съдържа Клотримазол).Нещо обаче няма голям ефект.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 775
Според един алерголог АД се провокира от даването на АМ в родилното. Не било хубаво да се дава АМ преди коластрата, защото все пак е продукт на друго животно. Затова много деца били с алергии  newsm78. И различни неща можели да го провокират. При нас било трудното раждане newsm78, при друг- ваксините, при трети захранването... Не знам дали е прав, но е факт, че доста деца имат алергии и странното е, че никой не ти казва от какво са провокирани newsm78
Ами с право те е страх, Лови! За последната година какво ли не чух за тези ваксини. Лошото е , че не никой не ни информира за възможните реакции и усложнения. А са задължителни! Ваксините.
Аз научих по много лош начин. Детето беше толкова палаво и жизнено. И най- лошото е, че на никой не му пука. Ами като има рискове, защо държавата не поема разходите за тези деца, които са реагирали на ваксините. Сега майката се чуди от къде да намери 3000 лв за проходилка за детето. Вече е 45 кила и е невъзможно да го води на ръце. Аз се опитах, но краката са нестабилни и тежестта е само в/у ръцете. Та, при положение, че моето дете има вече проблем, ме е страх да не реагира и то.

# 24
  • Мнения: 2 274
Сложно е....
Синът ми беше много зле...Минахме през всички специалисти и накрая след 1 година и влошаване от мазането с кортикостероиди попаднахме на нашия хомеопат...Лечението е бавно, много бавно, но има резултат. Стигнахме до пълно изчистване. Има периоди  (при болест, напр.) обривите отново се появяват, но не е това, което беше.
С много търпение се въоръжи!
Желая ти успех!

# 25
  • Мнения: 11
Синът ми е на 2г и 6м. АД се появи,когато спрях да го кърмя и започнах да го храня с изкуствено мляко.Но при него беше в много слаба форма-няколко месеца го мазах с Натхерцен на д-р Тайс,след това отидохме на алерголог,който препоръча крем Мустела за атопична кожа и същия шампоан за коса и тяло.Изпи 2 опаковки Зиртек  в рамките на 6 месеца и да чукна на дърво оттогава няма проблем.Но пак казвам,при него беше в много слаба форма,никога не се стигало до големи зачервявания,даже не съм забелязала и да се чеша детето.

# 26
  • Мнения: 524
И Кали е с АД,но в не толкова тежка форма.Измивам я със специален гел и мажа с едно лекарство Имазол(съдържа Клотримазол).Нещо обаче няма голям ефект.
Незнам какво друго съдържа Имазол, но клотримазол е за гъбични инфекции newsm78.
Сложно е....
Синът ми беше много зле...Минахме през всички специалисти и накрая след 1 година и влошаване от мазането с кортикостероиди попаднахме на нашия хомеопат...Лечението е бавно, много бавно, но има резултат. Стигнахме до пълно изчистване. Има периоди  (при болест, напр.) обривите отново се появяват, но не е това, което беше.
С много търпение се въоръжи!
Желая ти успех!
Годзила, благодаря за подкрепата и куража... Може ли повече инфо за хомеопата и лечението на детенце. Знам, че нещата не бива да се слагат под общ знаменател, но питането ми е породено от желанието за добър изход и... Embarassedлюбознателност.
 Hug

# 27
  • Мнения: 1 929
ще следя темата

# 28
  • Мнения: 5 362
И Кали е с АД,но в не толкова тежка форма.Измивам я със специален гел и мажа с едно лекарство Имазол(съдържа Клотримазол).Нещо обаче няма голям ефект.
Незнам какво друго съдържа Имазол, но клотримазол е за гъбични инфекции newsm78.

Това ни изписаха.И аз знам,че Клотримазола е за гъбични инфекции.
(Майка ми,например се мажеше с него,когато имаше лишей).

# 29
  • Мнения: 581
Има, в момента лекувам 5-годишната ми дъщеря от това чудо.Водих я на кожен лекар и той ми обясни,че това отшумява между 7-мата и 13-та година.Дотогава няма трайно лечение.При проява се маже с кремове(на нея й изписаха atoderm po zinc) и с омазняващи и овлажняващи кремове.Отделно аз използвам продуктите на Forever living, понеже детето ми е алергично (кашля, но не е астма) и съм страшно доволна.

Общи условия

Активация на акаунт