Родители, дали болните си деца за отглеждане

  • 106 223
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 869
milena.b, пишеш в подфорум на родители отглеждащи децата си с увреждания.Тук няма да срещнеш разбиране.Опитай да споделяш на друго място.
Аз не мисля точно така.Извини ме,но нали тази тема е точно за родители дали децата си за отглеждане.Вярно е ,че от заболяване до заболяване има разлика,но все пак не нападайте момичето.Наистина не се е изразила по най-добрия начин,но и на нея и е тежко.
Искам да попитам milena.b виждаш ли малката?Миличка моя съвет,като майка на увредено детенце е да ходиш до дома когато имаш възможност.Това да гушнеш детето си не може да се сравни с нищо.Повярвай ми.

# 346
  • Мнения: 869
Искам да споделя нещо,което ме разтрои много.Оня ден свекарва ми говорила с нейна позната.Тя започнала да подпитва за детето.Свекарва ми казала,че не пропускаме свиждане и че когато имам възможност( т.е сега само в събота) ходя при малкия.А тя казала " Не го ли забравихте вече това дете? Е,кажете ми...какво да отговориш на такъв човек.

# 347
  • Мнения: 869
  Все хубави и скъпи неща и бяхме накупили. Креватчето беше сглобено в спалнята ни и я чакаше. Количката беше много красива - на цветя.
Знаеш ли какво бих направила аз на твое място.Бих дарила всички неща ,които си купила на дома.Помоли да ги използват за твоето бебе.Така поне малко  е възможно да се почувстваш по-добре.

# 348
  • Мнения: 153
Искам да споделя нещо,което ме разтрои много.Оня ден свекарва ми говорила с нейна позната.Тя започнала да подпитва за детето.Свекарва ми казала,че не пропускаме свиждане и че когато имам възможност( т.е сега само в събота) ходя при малкия.А тя казала " Не го ли забравихте вече това дете? Е,кажете ми...какво да отговориш на такъв човек.
[/size]
Ами то няма смисъл да си хабиш думите за такъв човек.Не обръщай внимание,макар че е трудно да не се ядосаш.

# 349
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мили мами,
най-редовно чета темичката ви. Винаги ми става много мъчно за дечицата  Cry Обливам се със сълзи. Може да не пиша често, но то е защото просто нямам думи  CryДано Господ Ви помага да бъдете силни  Praynig
Колко ли кураж, сила, смелост и незнам още какво се иска , за да оставиш детенцето си някъде?
ВИЕ СТЕ МАЙКИ ГЕРОИНИ, защото въпреки всичко сте успели понякъкъв начин да вземете най-доброто решение за дечицата си.

# 350
  • София
  • Мнения: 2 351
milena.b, пишеш в подфорум на родители отглеждащи децата си с увреждания.Тук няма да срещнеш разбиране.Опитай да споделяш на друго място.
Аз не мисля точно така.Извини ме,но нали тази тема е точно за родители дали децата си за отглеждане.


Ами аз явно не съм разбрала идеята на темата..Не нападам изобщо момичето.По скоро гледам да и спестя коментари като предния постинг.Пренасочвам я.
Но - може би греша.Явно тя е намерила точното място.

# 351
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Искам да споделя нещо,което ме разтрои много.Оня ден свекарва ми говорила с нейна позната.Тя започнала да подпитва за детето.Свекарва ми казала,че не пропускаме свиждане и че когато имам възможност( т.е сега само в събота) ходя при малкия.А тя казала " Не го ли забравихте вече това дете? Е,кажете ми...какво да отговориш на такъв човек.

Не се ядосвай на простотията. Прескачай такива неща.

# 352
  • Мнения: 869
milena.b, пишеш в подфорум на родители отглеждащи децата си с увреждания.Тук няма да срещнеш разбиране.Опитай да споделяш на друго място.
Аз не мисля точно така.Извини ме,но нали тази тема е точно за родители дали децата си за отглеждане.


Ами аз явно не съм разбрала идеята на темата..Не нападам изобщо момичето.По скоро гледам да и спестя коментари като предния постинг.Пренасочвам я.
Но - може би греша.Явно тя е намерила точното място.
Исках просто да кажа,че тук е мястото където може да сподели.Темата е затова-за да получи подкрепа,от някои упреци.Хора много-не може всички да мислим по един и същи начин.Когато споделяш нещо подобно,винаги има риск от неразбиране.това е.

# 353
  • Торонто
  • Мнения: 837

Милена, наистина звучиш странно, има толкова хора които гледат децата си с Down, а ти говориш така все едно това е изключено. Не мога да те съдя, само ти си знаеш какво ти е, но ми е мъчно за детенцето ти че е без мама. Искам само да ти кажа че може ако решиш някога да си го вземеш, има една мама в подфорума  Синдром на Down която си го е взела обратно 6 год. след като го е оставила.
Дано имате за в бъдеще  други здрави дечица.

# 354
  • Мнения: 3 914
Що я захванахте така жената бе момичета,че каква е разликата между нея и другите две жени, които пишат тук?Дали Даун синдром, или Спина Бифида ,или Мозъчна атрофия ,или Слепота+мозъчен проблем/визирам детето си/ ? Аз може би неразбирам,но според мен,въпросът е кой как го понася и дали има сили да се бори.И понеже, многократно съм си казала мнението ,в другите теми на Ела и Мейз,и видях че явно сме от различни планети,просто спрях да ги тормозя,щото виждам че тук различното не се приема ,а и дори предложение за помощ от мен, беше грубо отхвърлено от Мейз.Това ме наведе на мисълта,че тук се търси съжаление ,скрито под думичката подкрепа,че дайте да подкрепим и Милена,какво толкова.
Моля да ме извините ,ако някой се е почувствал обиден,имам право да си кажа,нали Wink

# 355
  • Мнения: 2 116
Защо така бе Viki i mama ? Тук се оказва подкрепа на родители, които нямат сили да се борят!  Защото децата им са различни от стандарта на "здраво" дете! Всеки се стреми към идеален живот и там няма място за нещо, което е различно! Има хора и хора!

В поста на Искрица, аз намерих сили и вяра да продължавам напред, а на  Emoli и бе наложен БАН, просто, защото го цитира! Показа им откъде да черпят сили, а бе наказана за това!  Tired


Възхищавам се на силата на майчината любов!   bouquet И на майките, които са до децата си ВЪПРЕКИ ВСИЧКО!   bouquet  bouquet  bouquet

# 356
  • Мнения: 534
  Защото децата им са различни от стандарта на "здраво" дете!.......... и там няма място за нещо, което е различно




И майките са различни!А вие не приемате това!Ако някой не отговаря на критериите ни за добра майка трябва ли да го разпнем?Или едно е да очакваме толерантност,а друго е да я даваме.

# 357
  • Мнения: 2 116
И майките са различни!А вие не приемате това!Ако някой не отговаря на критериите ни за добра майка трябва ли да го разпнем?Или едно е да очакваме толерантност,а друго е да я даваме.

Напротв! Приемам! Написала съм "Има хора и Хора!" Но за мен толерантност е, когато дадеш шанс, а не когато го отнемеш!!!  Peace

# 358
  • София
  • Мнения: 3 119
Мисля, че Катина се е объркала, без да иска, и без лошо чувство е отговорила на milena.b. Hug

milena.b, майките тук не са се отказали от децата си, просто децата им страдат от заболявания, които правят невъзможно или много трудно отглеждането им вкъщи. Поради тази причина те са направили непосилния избор  да ги поверят на грижите на специалистите, но продължават да ги виждат винаги, когато могат, и да бъдат с тях. От твоя постинг не се разбира дали сте оставили твоето детенце временно в дом, дали ходите да го виждате и пр....Не мога да говоря от името на всички, които пишат тук, защото аз само ги чета и понякога пиша, но мисля, че нищо не пречи да споделиш тук чувствата си, историята си, твоя поглед към случилото се.

Майчета, нека не превръщаме отново темата в караница кой е по-прав! Смятате ли, че с жлъч и язвителен тон помагате на тези жени, тези майки, които и без това достатъчно страдат? Защо, след като сте се извисили с достоен за възхищение морален избор, бързате да хвърлите кал върху другите? Защо, след като сте отворили веднъж сърцето си широко и сте приели различните си деца, бързате да ги затворите за други? Много ми е мъчно, когато сме така безпощадни едни към други.....Господ вижда какво има в сърцата на хората....а ние не сме ли тук затова, за да се подкрепяме, да си помагаме, да се щадим?

# 359
  • София
  • Мнения: 3 119
milena.b, вероятно си видяла темата за деца със Синдрома на Даун- доколкото разбирам, твоето детенце е с такова заболяване. Там има няколко майки, които по различни причини, вкл. натиск от страна на семействата им, са оставили децата си в домове, но след това са размислили и са решили да си ги вземат. Сигурна съм, че там можеш да прочетеш много интересни и полезни неща, и също да споделиш историята си.

Общи условия

Активация на акаунт