Целувате ли детето си по устата?

  • 12 626
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 24 467
"Обичайно здрави" също не ми  звучи като термин, който има фиксирано значение.
Здравето, само по себе си, е нещо изключително относително. Често си правя паралел между ХИВ позитивен и болен от СПИН. И двамата май са заразни, нали?
Може да изглеждам здрава, най- често е така, т.е. нямам явни и други признаци за заболяване, но това не означава, че не съм носител на какво ли не, което на мен не ми влияе или ми влияе слабо в определена насока, но за бебето... кой знае? Кариесите са по- малкия проблем, макар че и те са проблем. Освен тях съществуват редица други заболявания, предавани именно по този начин. Шансът от зараза при обикновен контакт /да речем разговор или просто стоене един срещу друг/ е по- малък от разменените контакти уста в уста.
И пак не ми е ясно- ако не кихате и не кашляте срещу бебето, предполагам поне, че е така, защо тогава го целувате по устата? /Подчертавам- отново- става въпрос точно по темата за целувките по устата/
Ето нещо написано на по- полулярен език:
http://www.fema-bg.com/index.php?m=1181&lang=1
Може би от подобен източник и една от участничките по темата е почерпила информацията, отразена от нея, а именно че устата на човека е "по- мръсна" от тоалетната. Забележете, че са дадени повече точки именно на устата, а по- малко на това приспособление за облекчаване необходимости? Е, става въпрос за "устата на гаджето Ви", ама то и ние сме "гаджета" на някого, та и за нашите усти става въпрос.
Между другото не съм "болна" от нещо в момента, каквото и да означава това, но си мия и ръцете, преди да пипам бебето, да не говоря преди да го храня. Защо го правя? Не защото съм болна, разбира се, а защото по тях полепват безкрайно много микроби, които гледам да намаля до минимум и да не ги предлагам в пълната им гама на детето си, което още е малко и с неусъвършенствана имунна система.  Че то си има и своя ножичка за нокти, не ползвам за него моята /щото някой говореше нещо си за нокти, не че беше нещо съществено, то май сега го и няма/, с гъбата си дори не го трия, нито се храни от моята лъжичка, нито пие от моята чашка. Е, това като не правя, като не му облизвам биберона /защото и такива идеи съм чувала/, как и защо да създавам такива контакти?

# 226
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Когато Рони беше бебе - не.
Сега тя налита да ме целува по устата....за да си "открадне" червило Laughing....
Не знам как да гласувам newsm78.

# 227
  • Мнения: 2 427
А когато говорите в близост до лицето му,според вас не хвърчат ли слюнки по лицето на бебето,или вие казвате че като му говорите си обръщате на другата страна че да не го плюете?!Може би ползвате маска?Или пък докато не порастне изобщо не му говорите?!Много повече слюнка се губи ако разговаряте с бебето отколкото ако го целунете по устата(НЕ В!)Със стрептококи се заразяваха децата на поразия в ропдилно,в недоносени,докато си лежат в кувёзите надалеч от майките им.А персонала със сигурност не ги е целувал по устата.За 25 години работа в това отделение майка ми не се е заразила нито веднъж с стрептокок,въпреки че колежките и' често боледуваха.Явно се е цепила от общите забавления с целувки уста в уста.
Пневмокока ,който е причинител на менингита,се разпространява по въздушно какпков път.Едно дете би могло да се зарази от напълно здрав носител с който случайно се е разминало на пътя,докато онзи е разговарял.Така че спрете вече с тези безумия!Целувате само съпрузите си така.Ми то и с гениталиите би трябвало да бъде по същата логика(ама немаааааа),да имам достъп само до тези на съпруга ми,ама какво да направя с детето ,грижа се за него,мия го сменям го,няма друг кой..нали за това съм му майка!Не съм нито непознат,нито подкачаща торба с бацили за да ме е страх да го целуна.9 месеца кръвта която съм имала е циркулирала оклоло него и се е хранило по този начин,след девет месеца излиза и започва да се храни отново с мляко кето е произведено от моят организъм.В един момент обаче слюнката ми е едва ли не отровна.Вярно че съм усойница,ама пък чак толкова...
 Twisted Evil

# 228
  • София
  • Мнения: 3 757
ДА
Защото като му кажа -дай да те цункам си подава муцунката Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 2 427
 Устата на гаджето ви

 Степен на микроби * * *

Ако той има настинка, избягвайте целувките. Вирусите от този род нахлуват през носа, а по време на целувка те са твърде близо един до друг. Но ако той има болезнено червено гърло вирусът лесно може да проникне във вас дори само, докато си говорите
.

Това е въпросната статия на Лилита(за която толква говорите),където тръгна да ни убеждава в точки,но за съжаление,това единствено опроверга собствените и мисли,както си мислеше да се бетонира изпращайки този линк.

# 230
  • Мнения: 24 467
Едно е да говориш и то все пак от известно разстояние, друго- да целуваш нечии уста. Пък това което не казвам, просто не съм го казвала защото не го мисля и не го правя. Не виждам откъде накъде някой ще ми предписва чужди мисли и поведение. Пък имам и гъсти зъби и като приказвам не плюя, включително и тук, във форума.

Пък заразата в родилното и аз не си я обяснявам с целувки от страна на персонала, а по- скоро от страна именно на майките. Бебето /пък новоредоното и то е такова/ се разболява много по- лесно от възрастната майка, която маже да си носи разнообразни микроорганизми в себе си и това да не и пречи, но на бебето му пречат.

Относно менингита, напр., пневмококът не е единствен причинител има си редица други такива, не само този: "Кои са причините за менингита? Съществуват ли рискови групи деца?
Причинители на заболяването могат да бъдат редица микроорганизма, но най-чести са вирусите, бактериите, спирохетите, рикетсиите, лептоспирите, гъбичките, паразитите, борелите.
Недоносените деца, децата с мозъчни малформации, с имунен дефицит са с по-голям риск за боледуване от минингит. По-често боледуват и деца с ниска битова и лична хигиена."
Та още веднъж споделям, че ограничаването на възможностите за зараза е добро начало, особено за малките деца, които са с лабилна имунна система.
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1591351575

Пък не виждам защо държите такъв тон и наричате чуждото мнение:"безумия". Ако не съм съгласна с Вас, не съм, но емоционално не си позволявам да се отприщтвам така. Нека се държим все пак по- цивилизовано.

Що се отнася до гениталиите сравнението с тях не е уместно, дори не виждам нищо общо. Та аз си мия детето, а не извършвам други опасни процедури с него. Какво е общото между миенето на дупето на бебока и целуването по устата?  
Пък дали ще наречете себе си "торба с бацили" или просто ще посочите, че всеки човек си е носител на такива е все едно и все е вярно. То човешкият гений какви ли не сравнения и епитети е съчинил, защо не и този?

Това, което се предава от майката на нероденото й бебе е едно, а вирусите и бактериите, предавани чрез обсъжданите по- горе контакти- друго. Моите стрептококи не са в кръвта, а в гърления ми секрет. Когато съм имала такива кръвната ми картина е била напълно в нормите. Така че и тук сравнението и мотивите не са уместни. По същият начин това, което се предава с устата не винаги се предава с кърмата. Пневмококът, напр.,  се среща масово в носа и гърлото на здравите деца, при които имунната система е все още недоразвита или не произвежда защитни антитела. Тези бактерии са предимно там, а не в кръвта или кърмата.

Пък за усойницата... ами какво да Ви кажа, това не е мое изказване нито по отношение на Вас, нито на някой друг участник.

А точно линкът който пратих беше от тук. Ясно е, че целувката придава вируси и при леко състояние /само настинка/ на нещата, докато при тежкото /заболяване, напр./ още по- лесно.
Какво значи "толкова говорите"? Споменавам веднъж. Подобно поведение не мога да си обясня, а не ми е нужно.

# 231
  • Мнения: 23 407
Не сме я целували по устата, доста я целуваме по крачетата, ръчичките, бузките.
Тя наскоро ни нападна и двамата, явно ни е видяла и се е впечатлила, хваща ми главата  с две ръци и ми цели устата, но бързо и  омръзна.
И моято хлапе много държи да ме целува по устата.Гледам да не го целувам по устата,но понякога ми е много сладък и не се въздържам.

# 232
  • Мнения: 687
Judy, нахвърлям съвсем набързо, защото не желая да губя повече време спорейки с теб. Най-вероятно това ще е последния ми постинг в темата (освен ако не кажеш нещо свръх абсурдно, на което няма да се сдържа да не отговоря!  Twisted Evil )
1. Пак изопачаваш думите ми - дори след като изрично ти ги болдвах, тълкувах и т.н. Не мисля за пак да разяснявам - явно нямаш желание или възможност да разбереш.
2. С тези тиради копирани от медицински сайтове не убеждаваш никого в правотата си. Просто отказваш мнозинството да следят темата.
3. Твърдиш, че не наричаш чуждото мнение  безумие, но точно ти заговори за "недомислицата" твърдяна от педиатър. Бъди сигурна, че това е човек несравнимо по-... да кажем по-разбиращ от теб!
4. Микроорганизми има навсякъде и то по много и то най-различни. Например в кърмата се развиват гъбички - е, какво? Да чакам да стане достатъчно голямо бебето, че да може да бори с тях ли? Във водата, с която я къпя също има микроорганизми - да преваря цяло корито вода или просто да не я къпя?
Успех в борбата с микроорганизмите  Wink

# 233
  • Мнения: 2 427
Ами и ние целуваме децата си по различен начин от този по който целуваме съпрузите си.Поне аз,но предполагам и другите "целуващи"мами.
Сериозно ли не знаеше че се отделя обилно количество слюнка по време на разговор?!Учудваш ме.Не ми говори на ти,в тези обстоятелства Държа да ми говорят на Ти,Госпожо.  love001

# 234
  • Мнения: 81
Аз да, но тайно, защото не давам на другите да го целуват!! Но все пак не пуша и нямам кариеси Simple Smile

# 235
  • Мнения: 24 467
jas.min , не те карам да спориш нито с мен, нито с други. Правиш го по желание, не и държа ръката. Пък до момента не съм казала нищо "свръхабсурдно", ако щеш ми отговаряй, аке не искаш- недей, не съм се обръщала лично към теб  до момента, за да не превръщам темата в личен разговор. Пък и тя се поизчерпа. Не виждам с какво толкова съм те засегнала. Ако има нещо, извинявам се, но за мен не е осмислен изводът, че хората че  имат една и същата флора в устата си. Дори двама възрастни се различават един от друг, няма двама еднакви. Пък това, че един педиатър не можел да говори неверни неща просто не отговаря на истината и това е ясно на всеки. Все още има педиатри, и то мнозинство, дето захранват след навършен 1 месец, за които поголовната смяна на млека е едното нищо, които не пращат децата на нужните изследвания, защото "разбирали най- добре" от всичко и т.н. Та това, че някой е педиатър за мен нищо не значи, още повече, когато този педиатър не го познавам.
Що се отнася до медицинските сайтове е нормално да се дават такива примери, тъй като нямам време да преписвам от медицинска литература подобни неща. Много по- лесно е да копирам нещо, отколкото да го препиша. Пък и по- добре е да се мотивирам с тях отколкото с неща от сорта на "Така ми каза педиатърката", защото, всеки ще се съгласи, мога да твърдя много неща които тя ми е казала, както и които не ми е споменавала под формата на нейни съвети, но не го правя. В едно съм сигурна, че нито тя, нито останалите мои познати педиатри ще ме посъветват да се целуваме по устата с хлапетата в къщи.
Втората причина да цитирам такива неща е именно за да не излизат мотивите ми само от мен самата, никога не съм твърдяла, че съм специалист в областта. Именно защото не съм такъв чета какво пишат специалисти и питам същите хора.  Не се сравнявам с ничия педиатърка, още повече, че лично аз не съм я чула какво е казала и не мога да съм сигурна, че казаното от нея не се преинъчава или не се спестяват отделни части от изказа. Затова, с оглед обективност соча материали, на които се базирам. Ако не се харесват на някого да не ги чете или да не ги приема, всеки сам си избира.
Отново казвам, и аз не знам за кой път, нито искам, нито се старя да убеждавам  когото и да било, но имам право да си кажа мнението и да го мотивирам. Отговори "да" и "не" разбира се не дразнят, но от тях просто няма смисъл.
Пък и самата тема е не анкета от типа на "Да се преброим кои са "за" и кои- "против", въпросът, доколкото си спомням е, родителите, които не правят това, което е посочено в заглавието, да дадат причини.

# 236
  • Мнения: 2 022
Нарочно реших да се консултирам с педиатърката ни преди да ти отговоря (макар че и аз подозирах този отговор). Та тя каза, че бебетата имат същата флора в устата си както обичайно здравите възрастни, но просто в по-малки количества.
Това е абсурдно твърдение. Нямам какво повече да кажа за твоята педиатърка. Попитай друг лекар.

# 237
  • Мнения: 1 212
Въй, въй, въй...какви страсти се разгоряха... Rage
Easy, бе девойки ! Който иска да целува , който иска да не го прави! Peace
Защо е тази полемика ?!..... newsm78
Който е целувал - ще продължава, а другите едва ли ще почнат...
Пък и каво от това, има ли някакво значение за международните икономически взаимоотношения... Wink Grinning

# 238
  • Мнения: 1 043
ами попринцип бебетата над две години са си "набавили" всички възможни микроби който мирно  съжителстват с човека и от това може да се подразбира че детенце над две години и да го целуваш и да не го целуваш си има флора в устата като на възрастен - друг е въпроса че може освен мирно съжителстващите има и друг вид микробки който може да си набавиш по всякакъв начин / не само като копаш на село  за съжаление Crazy / и от тази гледна точка аз не целувам в устата детето си за да не му предам нещо новопридобито или да прихвана такова  hahaha - че то от детската градина на каката толкова неща донесе досега  Crazy , уж се учим да спазва нужната хигиена но и скарлатина и какво ли не минахме досега включително и стафилокок от който безмалко не си загуби нокутчето на пръста защото и се лепнал точно на раничка до нокътнотот легло / е това няма общо с устата но казвам че всико има на този свят а стафилокока се лепи навсякаде и трудно се лекува /

# 239
  • Мнения: 2 022
Мен ми е интересно има ли майка, която целува бебето си в устата и по същото това време стерилизира шишенца, биберони и преварява водичката му? Да я попитам защо го прави в такъв случай? Просто съм любопитна.

Общи условия

Активация на акаунт