Как да сме сигурни, че е било овулация

  • 7 593
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
Тери, в по-ранна тема в този форум четох, че една мацка се оплакваше от късното отчитане на тестовете - т.е. отчитали + след като овулацията вече е минала, така че май и това не е най-надеждно  Thinking Аз не съм ползвала де, така че не мога да заема позиция - давам го само като информация.

# 16
Не знам дали отчитат след като е минала, а това момиче как е разбрала че и е отчел късно теста?
Аз ги правих този месец от 11 ден, и на 13 ми бяха положителни.Пък и са 2 вида, чак толкоз да сбъркат и двата... Simple Smile
Сега само се надявам....

# 17
  • Мнения: 1 419
Не помня цялата дискусия, но след няколко месеца опити решила да отиде на лекар и с преглед са го установили?!? Наиситна карам на супер бегли спомени - ако ти се рови, потърси някъде из летни теми  Thinking

# 18
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Тестовете за овулация са по-точно, тестове отчитащи пик на хормона ЛХ, при този пик се пука фоликула, т.е. би трябвало да има овулация, но не означава, че е била годна яйциклетката!!! Тестовете показват ПРЕДИ овулация, ако са след (ако изобщо е възможно, но не съм чувала за такова нещо медицински доказано), предполагам, че има проблем с качеството на произвежданите яйциклетки. Единствения начин да са сигурни нещата е засичане на овулацията с фоликулометрия и изследване на хормони в подходящите дни - това за качеството на яйциклетката.

Скъпо Момиче, това че са видяли фоликул изобщо, ама изобщо не е гаранция, че ще имаш овулация!

Ето ви малко статии за овулацията:
Как действат тестовете за овулация?
Жената може да овулира повече от веднъж в месец
Яйчници и овулация
Програми и сайтове за ББТ графики и прогноза на овулацията

# 19
  • Варна
  • Мнения: 841
Цитат на: Aya
Тери, в по-ранна тема в този форум четох, че една мацка се оплакваше от късното отчитане на тестовете - т.е. отчитали + след като овулацията вече е минала, така че май и това не е най-надеждно  Thinking Аз не съм ползвала де, така че не мога да заема позиция - давам го само като информация.


Данни за овулация има, когато температурата са повиши с повече от 0,4 градуса по Целзий през втората половина на менструалния цикъл и се задържи на това ниво повече от 10 дни.
Базалната температура се повишава около 24 часа след овулацията при настъпването на руптура /разкъсване/ на фоликула/. , това означава, че най-благоприятното време за зачеване е около 24-48 часа преди рязкото покачване на БТ!- Бързи тестове за овулация – отразяват пика на секреция на ЛХ, който настъпва 12-24 часа преди овулация. [/u]Не са подходящи при жени със СПЯ, поради факта, че при тях нивото на ЛХ е трайно високо и тестът може да е положителен през цялото време
Фоликулометрия – ехографско измерване на броя и размера на фоликулите и установяване на тяхната руптура /овулация/. Значение имат и дебелината и структурата на ендометриума. Това е най-точният и най-информативният метод за доказване на настъпването на овулация.

# 20
  • Мнения: 1 320
честно казано, не искам да се психясвам. като цяло имам изключително точен цикъл-идва ми точно по едно и също време от няколко години вече. почти физически усещам кога трябва да ми е овулацията, защото си ме боли. винаги по едно и също време. имам предвид не точно една и съща дата, а на точно определен ден. колкото и да не ви се вярва от няколко години ми идва точно в петък. и аз си знам-дойде ли четвъртият подред петък-ред е на лелята. две седмици преди този петък се предполага, че имам овулация, защото зверски ме болят яйчниците. тестове за ову правих само веднъж и то откакто се подвизавам в този форум. до сега просто не се бях замисляла. предполагам, че и следващият месец тестовете пак ще отчетат ову. ако е трудно да забременея, то е защото пробваме отскоро, аз съм над 30 години, приятелят ми също и освен това имам съмнения за ендометриоза. но лекарят каза, да не си го мисля въобще. ако до 6 месеца не се случи, тогава ще мислим за изследвания. така че...сега само пробваме. ще изпадам в паника през лятото. а до тогава...може и да не се наложи да се паникьосвам Simple Smile

# 21
Момиче, най вероятно лятото вече няма да имаш нужда от тестове, ще стане до тогава, вярвай! Grinning

# 22
И аз не знам какво се случи с моята ову, имах + тест преди 5 дни.Не знам какжо е станало, но и след овуто имам тежест в кръстта , тъпо усещане в яйчниците, и горчив вкус в устата и вече се чудя какво е.Бебеправим първи месец, но такова чудо досега не ми се е случвало.
Знае ли някой може ли толкова рано при бременност да има такива симптоми???

# 23
  • Мнения: 1 320
тери, не се замисляй за симптоми. то всъщност е лесно да се каже, но след първият месец, в който се пробва за бебе всички стигат до този извод. много момичета тук споделиха, че откриват промени след като спрат да се пазят. в това число и аз. предполагам се дължи на факта, че ставаме нетърпеливи и почваме да търсим под вола теле. прекалено много се вглеждаме в себе си и откриваме неща, които и до сега сме имали, но не са ни впечатлявали. или пък може да има и друго обяснение-организмът ни все пак реагира на това, че му пращаме малко плувци Simple Smile
и другото, което ми направи впечатление тези дни- вече си имаме две нови мами-и двете се оплакваха от болки в яйчниците преди закъснението. не споделиха за нищо кой знае какво по-необичайно. спомням си само гея, че беше много гладна Simple Smile.  трябва да си изчакаме датата на лелята. това е. звучи лесно, но е трудно за изпълнение. и моята глава е пълна с мисли за евентуално бебе, но се старая всячески да не се самонастройвам. ако е станало, ще се чуе тия дни. ако не е-другият месец отново с пробите Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7 716
Цитат на: milmuk
Цитат на: terry
Ноако настъпи олождане знам че веднага сприра цервикалната слуз..


Не е така, слузта си остава дори понякога става по-обилна!

Цервикалната слуз след спукването на фоликула НЯМА. Това е нормално, вече не е необходима. Не бъркайте влагалищният секрет със цервикална слуз. При настъпване на оплождане се получават хормонални промени, променя се и влагалищната среда и често се получава, така нареченото бяло течение, характерно за бременността. Разбира се може да има и течение без оплождане - тогава трябва да се търси лекар. Успех.

# 25
Мерси за подкрепата.Ще се опитам да не се вманячавам, но толкова се моля да е станало. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 968
След овулацията и цервикалната слуз , тя постепенно се промени в кремообразно течение( не точно течение защото почти не изтича). Нормално ли е да стане бяло или има някакъв проблем като гъби примерно. Предния месец правих микробиология...беше чисто всичко.

# 27
  • Мнения: 7 716
След овулацията,  дори и при момичета, нямащи сексуален живот,  е възможно да има течение и това може  да е нормално /разбира се, трябва да се направят изследвания/ - някои момичета си имат нормално по-обилен секрет през месеца, без това да е проблем.

# 28
  • Мнения: 968
Мерси Лали, за сега няма да правя микробиология защото ми е писнало всеки месец да я правя. Close  Дано е нормално, а и нямам оплаквания.  Neutral Face

# 29
  • Мнения: 968
Искам да попитам и още нещо..
Колко време може да продължи овулацията? Цервикалната слуз явен индикатор ли е за фертилните дни? Имам такава слуз (ясно виждаща се) 2-3 дни. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт