Въпрос за хемоглобина

  • 2 710
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Моят падна на 101. Изписаха ми Малтофер. Чудя се обаче има ли шанс поне да се задържи само с храни, или да си почна желязцето?. Знам, че е лошо д е под 90.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 074
Нали това казвам, втори път ми правиха изследвания - толкова!
Ама нямам никакви заболявания, а на следващия ден беше 149 и него го провериха два пъти. Наистина толкова.

# 17
  • Мнения: 268
Малтофер. От 4 месеца, ама няма кой знае какъв ефект, все още съм си под нормата. Пробвай с хранителен режим - черен дроб, цвекло, спанак и т.н. На мен определено повече ми помага от медикаментите Peace

# 18
  • Мнения: 1 008
Аз пиех Ферофолгама и хемоглобина ми беше между 105-115 последните месеци. Хемоглобинът бавно се коригира, понякога при бременност храната, която приемаш не е достатъчна, но не бива сама да си назначаваш лекарства. На мен ми бяха казали, че не е добре като започне да пада под 100 по време на бременност.

# 19
  • Мнения: 1 212
Ох, помня.... гадната Тотема!  Close
Аз не понасях миризмата, тя всъщност май е най-неприятна....
От друга страна Тотемата при мен специално имаше ефект. Има много други лекарства за качване на хемоглобина като Сорбифер, например.
Най-добре се консултирай с наблюдавщия те лекар,  ако решиш да сменяш медикамента, защото някои от тях имат негативни странични влияния, като запек, а това знаеш не е желателно.
Успех !  Peace

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Аз наскоро ги свърших моите десет бройки Тотема.

След втората-третата, като видях кви са гнусни, почнах така да ги пия - разтваряш си ампулата в много малко вода! и пиеш наекс без да дишаш - после като почнеш да дишаш малко намирисват, ама се преживява при мисълта да пиеш това нещо 30 минути и да ти смърди и да ти е гадно ...

# 21
  • Мнения: 536
Аз пия Феро -фолгама,но не бих пила нещо без консултация с лекар. Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 3 407
Тотема, на мен също ми беше гадно да ги пия, но лекарат ми беше много категоричен. Пий ги с фреш от лимон.

# 23
  • Мнения: 2 818
Фреш от цвекло, моркови и ябълки, повече слънце и разходки на чист въздух. Peace (И любов към живота Wink )

Изпих няколко тотеми, на мен не ми бяха гадни чак толкова...

# 24
  • Мнения: 253
Ferro-folgamma, но по лекарско предписание. Пих го 3 месеца и от 94 качих на 108 ХБ. После спрях, пак по съвет на лекаря, за да си почине организма.

# 25
  • Мнения: 20
аз също пия малтофер.моя хемоглобин е около 93.вече изпих една опаковка,днеска ще е последното хапче.утре трябва да попитам дали да продължавам да ги пия

# 26
  • София
  • Мнения: 2 040
С предната бременност пиех първо Тардиферон - това са безобидни хапченца, а после Тотема.
След като родих пак трябваше да пия от гадната Тотема, но не пих. Седи си цялата опаковка в чекмеджето и трябва да проверя срока на годност и да ги изхвърля ако е изтекъл.
Иначе и аз съм на мнение, че са много гнусно нещо. Пиех ги с малко сок от грейпфрут, за да убия сладникавия вкус и на екс за една глътка, без да дишам, а после половин чаша вода и плакнене на устата...бррр

# 27
  • Мнения: 1 672
Здравей  Flutter
Аз пия МАЛТОФЕР ФОЛ и съм доволна.Това за което ти споменаваш не съм го чувала

# 28
  • Мнения: 340
Здравейте,мами!Имам един въпрос към вас.Какво пиехте,за да ви се покачи хемоглобина?На мен ми изписаха едни ампули,но много ми се гади от тях.Мисля да си купя нещо друго.Дайте ми съвет!Благодаря ви предварително!

Не е лекарство, но ще ти препоръчам да намалиш или спреш тежките меса, кравето масло, наблягай повече на пресните зеленчуци и растителни мазнини/зехтин. Разбира се, само не ограничавай белтъчините като цяло.

Пила съм Малтофер като бременна и по принцип имам склонност към ниско кръвно, но откакто не ям месо с изкл. на риба, хемоглобина ми стои на 136-7 мерен август 06, дек, и сега март. И интересното е, че като все не знам дали пък не е важно да е на гладно, ходя все така и после до няколко часа да не съм хапнала още, се чувствам добре. Що пък да не стане и така? А все с хапове да се тъпчем...  Sad

# 29
  • Мнения: 240
Аз пия Ферро-градумет, но като ви чета за тия стойности, направо се ужасявам. Моя хемоглобин е 68, но аз по принцип си имам анемия и си ми е такъв и като не съм бременна. Качвала съм го най-много до 101 и това ми е най-голямото постижение, но като спра хапчетата и пак ми пада.

Общи условия

Активация на акаунт