Как решихте с каква професия да се захванете?

  • 2 697
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
Мм, ще следя с интерес темата, че нещо съм в процес на мислене...
Аз за това я пуснах Mr. Green От два дена мислене и ровене из обяви, от която ни една не ми привлече вниманието, взе да ми прегрява тъпият мозък Laughing и да си мисля, че "моята работа" не съществува. Поне да знаех каква е...Та чакам да видя дали има човек, чиято работа просто изведнъж му се е набутала в очите с неонов надпис "  Аз съм за теб, чакам те, взимай ме!"

# 16
  • Мнения: 1 418
Просто си исках това.Всъщност желанието ми
бе да стана лекар,но тъй като не се осъществи,
остана другото.фризьоркаМного си
обичам професията и за миг не съм съжалила,
че съм я избрала(или тя мен).

# 17
Аз пък още съм ученичка. Догодина завършвам..така и не знам с какво да се захвана  newsm78 По едно време ежедневно се тормозех с това в продължение на няколко месеца, но получих подкрепа от приятеля ми, че и той е бил в това положение, спрял да мисли затова и нещата се наредили от самосебе си - в момента е network administrator във водещо ISP  Wink Та и аз спрях да мисля затова..иначе искам да се занимавам с нещо свързано с компютри.. и аз не знам какво точно  newsm78 Embarassed

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моята работа е детската ми мечта, но нямах смелост да я осъществя. Когато записах втори университет имах специалност, в която се наложи (искам или не искам) да започна да пиша. След няколко месеца взех, че спечелих престижен конкурс и се одързостих. И продължих. И не се отказах. И ей ме на.

# 19
  • Мнения: 4 651
6-то чувство. Завърших счетоводство и май бях добра, поне така казваха, ама ми беше скучно. Не знам защо записах Информатика, и да съм имала някакви доводи, вече не ги помня. Ама не сбърках, както казах 6-то чувство. Винаги съм вземала някакви нелогични на пръв поглед решения, които все са водели до добро. Сега пак съм в подобен филм  Mr. Green, ще видим какво ще излезе Simple Smile.

Еовин, пък ти по-малко се чуди. Всичко е въпрос на случайности май, ще си намериш "твоята" работа - въпрос на време и шанс е.

# 20
  • Мнения: 5 370
а не да работя за 500, пък да ме осигуряват на 250. Stop

По-добре ли е да те осигуряват на 500, а да взимаш 250?  Laughing
Разбра ме много добре какво искам да кажа, ей, закачко! Mr. Green Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 3 423
Добре се плащаше, а имах
и много свободно време.

# 22
  • Мнения: 684
....Аз за това я пуснах Mr. Green От два дена мислене и ровене из обяви, от която ни една не ми привлече вниманието, взе да ми прегрява тъпият мозък Laughing и да си мисля, че "моята работа" не съществува. Поне да знаех каква е...Та чакам да видя дали има човек, чиято работа просто изведнъж му се е набутала в очите с неонов надпис "  Аз съм за теб, чакам те, взимай ме!"

Болна тема ми е!!! Все повече се стресирам, нервирам и комплексирам, че не съм открила "моята работа". Завърших Финанси понеже се води престижна специалност. ooooh! Дипломата си вече повече от година не съм си я взела от университета - нещо като протест срещу самата себе си, а и не ми е нужна засега... Всъщност исках да уча информатика, но май не си повярвах. Сега вече ми се струва адски късно. Също ми се искаше и да се занимавам с графичен дизайн, но май и за това не си вярвам, че бих се справила. Абе имам чувството, че вече за нищо не ставам и съм си проспала ценните години  Rolling Eyes Иначе от 6 години работя уж временна работа в администрация, но условията са нелоши и все не се решавам да променя нещата, а сега съм по майчинство и като се върна сигурно още по-трудно ще се навия за промяна... А и не знам в каква посока.  Sick Sick

# 23
  • Мнения: 1 416
Аз моята професия си я наследих... Родителите ми са журналисти, детството мина по редакции, вестниците цял живот ме засенчваха.  Simple Smile
Истината е, че мечтата ми беше да бъда лекар - до 17-годишна се подготвях сериозно за това. Дори не ми е минавало през главата, че ще се занимавам с журналистика. Разбира се, винаги съм пишела, обичам да чета, но е било само за собствено удоволствие.
Та един ден, като бях избягала от час, за да чета Стайнбек на караваната в паркчето, получих просветление. Разбирах, че искам да се занимавам с писане. Зарязах плановете за медицина и така...
Имах много колебания - дали да избера (за университета) "Журналистика" или "Българска филология". Записах първото. Родителите ми бяха много против, но...
Не съжалявам за избора си. Всъщност, аз не можех кой знае колко да избирам, защото професията ми беше предопределена в известен смисъл.
Медицината ще ми остане голям страст. Може би затова се ожених и за биолог, когото подмолно исках да тласна да се преквалифицира в лекар. Не ми мина номерът обаче. Той самонадеяно твърди, че биологията е невероятна наука, която не може да се мери с медицината.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 651
jas.min, никога не е късно за нищо. Кума ми точно това направи - завърши икономическа специалност, после завърши магистратура Информатика и сега работи в ИТ сферата. Имах и колежка с 20 години страж като програмист, завършила "Икономика на строителството" Simple Smile

# 25
  • Мнения: 793
Ами аз по принцип съм с детската си мечта, исках да стана счетоводител от четвърти клас, за това и учих, и това работя в момента, с леки промени, исках да съм в банка, а станах фирмен  Laughing Много си обичам, и професията, и работата  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
За съжаление не съм решавала, така се случи.
Приеха ме да уча специалност, която не исках, но после се оказа, че това е моята сила - управленска специалност Laughing
 Забременях и тъкмо като ми изтичаше майчинството и ми се обадиха да започна работа като счетоводител - имах нужда от работа и започнах. Вече 6 години това работя и не виждам как ще се измъкна на този етап от тази работа и ще търся друга. Не, че не се справям, просто това не е моята работа.

# 27
  • Мнения: 1 426
Аз още от 1-ви клас исках да работя някъде, където се решават задачи... В 4-ти клас идваха от телевизията в нашето училище да снимат нещо и ни питаха кой какъв иска да стане. Момичетата преди мене всичките - коя певица, коя манекенка, коя балерина... Стигат до мене и журналистката ме пита: а ти, момиченце, балерина или певица искаш да станеш? А аз й отговарям: Не, аз съм с обратни наклонности! Joy Ще ставам учителка по математика!
Операторът едва не си изтърва камерата, такъв смях падна. hahaha
Та завърших математика, но като учителка работих само една година, нещо скучно ми се видя - и станах програмистка. И не съжалявам! Много е готино!

# 28
  • Мнения: 4 546
случайност

# 29
  • Мнения: 2 673
когато майка почина от лекарска грешка, реших, че ще работя в тази сфера, за да предотвратя да не се случват такива неща...
работя в болница, и когато зависи от мен нещо..а зависи...давам себе си на 1000%

Общи условия

Активация на акаунт