Предмети, носещи нещастие

  • 6 865
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 364
Не съм суеверна.
Как решаваш, че даден предмет носи нещастие.

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Хвърляш в течаща вода/река/ като си със гръб и си тръгваш без да се обръщаш - казваше се кратка молитва , но не мога да се сетя каква бе точно/Виж първите страници на тема Магии в клюкарник - май там пишеше/  Peace

# 17
  • Мнения: 1 234
Не съм суеверна.
Как решаваш, че даден предмет носи нещастие.
хм... newsm78 ами аз специално ако изпитвам душевен дискомфорт  Grinning от този предмет и не ми върви го приемам за носещ нещастие и го изхвърлям  Crossing Arms То работата отива на малко на самовнушение може би,а това обезсмисля въпроса защо нещо скъпо и хубаво никога не ми носи нещастие  Mr. Green .Ама пък и да съм си внушила,в крайна сметка като го хвърля ми е едно такова спокойно и хубаво Blush

# 18
  • Мнения: 463
Това за течащата вода сте го прочели някъде или изхождате от развалянето на магии ,леенето на кършум и др.По принцип от тинейджърка хвърлям или продавам предметите които смятам ,че носят лош късмет.Нямам определен ритуал да разбирам дали са добри или лоши -просто го знам,правех профилактично изваждане на всичко от шкафовете и изхвърляне на ненужното и това което смятам ,че е заредено с отрицателна енергия-носи нещастие.Преди няколко месеца намерих в книгите по фън шуи доказателство за моите твърдения и разбрах какво съм правила несъзнателно.Изхвърлям предмети с отрицателен заряд и носещи застояла енергия.Как може да се разбере за предмета дали носи нещастие:
Какви чувства събужда той в теб?Кой ти го е дал?Той добър човек ли е? С какво свързваш предмета?-Ако той ти напомня на нещо нередно трябва да се отървеш от него.Ако въпреки чувството предмета много ти харесва и искаш да го задържиш  трябва да му се направи пречистване.
По принцип за хвърлянето на предмети няма точен ритуал -прави се на няколко месеца .От тами идва смисъла на пролетното почистване.Освобождаване от застоялата и отрицателна енергия и приемане на нова жизнена.
Един предмет може дори да ти донесе болест,да блокира нещо в живота ти така че хръляй на воля.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
 Monka ,мерси за инфото Peace

# 20
  • Мнения: 463
Радвам се да ви помогна.
По принцип за пречистването можете да си го направите сами.Има една книга фън шуи Аромотерапия.Има доста подробно описано как се пречистват предмети и дома по различни начини.Там дори е обяснено смисъла на тамяна и благоуханото миро.
По принцип самите ние също можем да кодираме с енергия предмет.Зависи от нашето намерение .Затова много внимателно винаги избирам покупките си ,а непотребното изхвърлям..

# 21
  • Мнения: 1 802
 Thinking Аз не съм суеверна и не смятам, че има предмети носещи щастие или нещастие. Всичко е плод на въображение според мен!  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 409
Аз пък знам, че трябва да се завъртиш 3 пъти на пети преди да хвърлиш въпросния предмет. Освен това е от изключителна важност да го хвърлиш през рамо, само че през лявото, защото през дясното ще влошиш положението. Най-подир трябва мислено да кажеш имената на майка си, баба си и прабаба си в този ред и да внимаваш да не видиш куцащ гълъб с десния крак. Ако все пак това се случи трябва да подскочиш 9 тъти на куц крак, само че с левия крак и да размахаш ръце.
  hahaha Laughing Crazy Laughing Joy ... и аз така го знам, само че вместо  да подскочиш 9 пъти на куц крак, само че с левия крак и да размахаш ръце - трябва да направиш 3 кълба напред и едно "циганско" колело наляво и през това време да плюеш 3 пъти, пак през ляво рамо. Outta Joint

# 23
  • Мнения: 14 654
...трябва да направиш 3 кълба напред и едно "циганско" колело наляво и през това време да плюеш 3 пъти, пак през ляво рамо. Outta Joint

Tова се прави само ако не можеш да забремееш от метален свещник  Peace

# 24
  • Мнения: 4 519
Преди мноооого години баща ми беше взел камък от историческа местност - разкопки край едно село в Плевенско. Подпираше вратата на терасата с него Simple Smile После чухме, че не бивало да се взимат отломки от разкопки и др. исторически места, носело нещастие. Факт е, че родителите ми починаха много млади и в разстояние от 2 седмици. След смъртта им баба ми изхвърли камъка... Не знам дали е имало някаква връзка, на всеки може да се случи все пак, но такива случки, особено когато са част от собствения ти живот, те карат да се замислиш... Confused

# 25
  • Мнения: 433
Да и аз съм чувала за разкопки и за злато - че пиратите затова кръстосвали моретата и не били на никой мили и драги, защото крадели злато. Също така имам и пример за семейна ценност раздавана на поколенията и съответно цялото поколение е нещастно.... И ми стана интересно, сигурно има нещо, не говорим за магии, ами за някаква енергия може би, която се е запазила в предмета...

# 26
  • Мнения: 46 520
Който се чуди какво да ги прави, да ги дава на мен  Whistling

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
Да и аз съм чувала за разкопки и за злато - че пиратите затова кръстосвали моретата и не били на никой мили и драги, защото крадели злато. Също така имам и пример за семейна ценност раздавана на поколенията и съответно цялото поколение е нещастно.... И ми стана интересно, сигурно има нещо, не говорим за магии, ами за някаква енергия може би, която се е запазила в предмета...
Да,точно за енергиите става въпрос...

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А какви предмети знете и какво нещастие носят.Аз например съм чула за кактоса че носят нещастие на брака.
Ако става дума за кактУс, то той е много полезен, ако е близо до монитора на компютъра или до телевизора, убива или поглъща вредното лъчение от тях.

А ако някой предмет ме дразни - просто го хвърлям, защото или не ми е нужен или ми създава повече проблеми, ако нещо не му е наред, но чак пък да ми носи нещастие Thinking

# 29
  • Мнения: 364

Аз пък знам, че трябва да се завъртиш 3 пъти на пети преди да хвърлиш въпросния предмет. Освен това е от изключителна важност да го хвърлиш през рамо, само че през лявото, защото през дясното ще влошиш положението. Най-подир трябва мислено да кажеш имената на майка си, баба си и прабаба си в този ред и да внимаваш да не видиш куцащ гълъб с десния крак. Ако все пак това се случи трябва да подскочиш 9 тъти на куц крак, само че с левия крак и да размахаш ръце.

Хахахахахахаха  hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy

Това ми напомня за чудатите суеверия, описани в книгата "Том Сойер"!  hahaha Joy hahaha Joy

У дома имам пълзящо растение, което е обиколило два пъти стаята. Да знаете само колко хора ми казаха да го изхвърля!!! #Crazy
Щяло да ни донесе нещастие!  Shocked
Нещо не разбирам, как едно растение може да ни навреди?! newsm78
Още си вирее и нямам и намерение да го махам! Joy

Общи условия

Активация на акаунт