изисквания за багаж

  • 13 600
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Май няма изисквания за големина на куфари, а само за килограми багаж.На мен поне никога не са ми казвали нищо за големина, само са ми мерили куфарите.При различните авиокомпании за свръх багаж се доплаща различно!Аз няколко пъти се прибирам със СВРЪЪЪЪЪЪХ багаж(около 70кг- последният път - аз майка ми и детето) ,разпределен в няколко куфара,от Индия и досега никой не е искал да плащам за този свръх багаж.Винаги и навсякъде на воля съм си снимала - и по летищата(вътре) и в самолета.Само при излитането обикновенно не дават да се снима(ако разберат, че снимаш) и трябва да е изключен мобилният

# 31
  • Мнения: 13 512
Май няма изисквания за големина на куфари, а само за килограми багаж.На мен поне никога не са ми казвали нищо за големина, само са ми мерили куфарите.
Защо ще ти ги мерят, ако  големината няма значение? За тегло е теглене, а за размер е мерене. Ограничение за размера няма,има само за теглото.

# 32
  • DE
  • Мнения: 521

Защо ще ти ги мерят, ако  големината няма значение? За тегло е теглене, а за размер е мерене. Ограничение за размера няма,има само за теглото.

Всъщност доста компании имат ограничение и за размера на куфарите. Ето тук има изискванията на десетте най-големи (международни плюс вътрешни полети) авиокомпании.
Също така ми се струва, че лепват Heavy обикновено на куфар над 30-32 кг, тъй като тогава стават трудни за товарене, но не съм съвсем сигурна за килограмите.

# 33
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Май няма изисквания за големина на куфари, а само за килограми багаж.На мен поне никога не са ми казвали нищо за големина, само са ми мерили куфарите.
Защо ще ти ги мерят, ако  големината няма значение? За тегло е теглене, а за размер е мерене. Ограничение за размера няма,има само за теглото.
Добре де - объркала съм думата - не са ми ги мерили, а са ми ги теглили, но никога никой нищо не ми е казвал за големината на куфарите ми, а имам един който си е метър на половин!

# 34
  • DE
  • Мнения: 521
Метър на половин все още е ок, мисля. Air France допускат максимално 158 см общ сбор на трите страни на куфара. Но истината е, че рядко някой спазва толкова стриктно изискванията. Все пак като имат пълен самолет, който трябва да бъде обработен, последното нещо, което правят на check in е да седят с линийка и да мерят багажите.

# 35
  • Мнения: 13 512
Също така ми се струва, че лепват Heavy обикновено на куфар над 30-32 кг, тъй като тогава стават трудни за товарене, но не съм съвсем сигурна за килограмите.
heavy лепват над 25.А могат да тежат максимум 32.

# 36
  • DE
  • Мнения: 521
heavy лепват над 25.А могат да тежат максимум 32.

Да не ставаме буквалисти, но могат да тежат, авиокомпаниите си имат регулация и за такива багажи. Air France, че ми е пред очите:

Lors de la réservation de votre billet auprès d'une agence Air France ou d'une agence de voyage, ou après avoir effectué votre réservation en ligne, vous devez nous informer si vous souhaitez transporter :

    * un bagage supérieur à 32 kg,
    * un bagage dont les dimensions sont supérieures à 158 cm (hauteur + longueur + largeur).


Аз имам един куфар, който със сигурност надвишава размерите, би побрал спокойно един труп, но не го ползвам, освен за кола, защото с 20-25 кг си е кажи-речи наполовина празен. Но ако реша да летя с него и го напълня, надали ще ме върнат, просто ще трябва да го упомена при резервацията и съответно платя една солидна сума за килата отгоре. Друг е въпросът, че изобщо нямам подобно намерение Laughing

# 37
  • Мнения: 2 575
heavy лепват над 25.А могат да тежат максимум 32.

Да не ставаме буквалисти, но могат да тежат, авиокомпаниите си имат регулация и за такива багажи. Air France, че ми е пред очите:

Lors de la réservation de votre billet auprès d'une agence Air France ou d'une agence de voyage, ou après avoir effectué votre réservation en ligne, vous devez nous informer si vous souhaitez transporter :

    * un bagage supérieur à 32 kg,
    * un bagage dont les dimensions sont supérieures à 158 cm (hauteur + longueur + largeur).


Аз имам един куфар, който със сигурност надвишава размерите, би побрал спокойно един труп, но не го ползвам, освен за кола, защото с 20-25 кг си е кажи-речи наполовина празен. Но ако реша да летя с него и го напълня, надали ще ме върнат, просто ще трябва да го упомена при резервацията и съответно платя една солидна сума за килата отгоре. Друг е въпросът, че изобщо нямам подобно намерение Laughing


Така де - Монда е казала същото май  newsm78
Неотдавна летях от Щатите - хем презокеански, но пак сложиха HEAVY на куфара ни, който беше далече под 32кг - някъде около 25-26кг. Просто за да внимават товарачите да не се сецнат в кръста Mr. Green

# 38
  • DE
  • Мнения: 521

Така де - Монда е казала същото май  newsm78
Неотдавна летях от Щатите - хем презокеански, но пак сложиха HEAVY на куфара ни, който беше далече под 32кг - някъде около 25-26кг. Просто за да внимават товарачите да не се сецнат в кръста Mr. Green


Права си, говорим за едно и също  Party

# 39
  • Мнения: 1 299
Такааа, значи аз да кажем съм с два куфара и един малък сак (ръчен до 10кг). От казаното до тук си правя извода, че двата големи трябва да са общо до към 32 кг. И ако са да кажем 40 кг? Тези 8 кг ги доплащам. Колко се плаща горе долу някой знае ли?

# 40
  • DE
  • Мнения: 521
Такааа, значи аз да кажем съм с два куфара и един малък сак (ръчен до 10кг). От казаното до тук си правя извода, че двата големи трябва да са общо до към 32 кг. И ако са да кажем 40 кг? Тези 8 кг ги доплащам. Колко се плаща горе долу някой знае ли?

Ами пак е индивидуално - зависи от 1. авиокомпанията; 2. дестинацията (има зоново разграничение)
Освен това 32 кг повечето компании дават безплатно за бизнес и първа класа. Т.е. ако пътуваш икономична класа си плащаш всичко над 20 - 23 кг (зависи от благоразположението на този, който те чекира).
Затова е трудно да се обобщава - най-добре е да се провери - на страницата на всяка голяма авиокомпания си има раздел, където са изброени тарифите за багаж, зоните, условията за пренасяне на обемисти багажи, музикални инструменти, домашни любимци и всякакви подробности от този сорт.
За да се ориентираш виж например условията на Луфтханза - има си табличка с цени, но като цяло си е скъпо удоволствие да носиш свръхбагаж, особено на далечни разстояния.

# 41
  • Мнения: 13 512
Да поясня: Един куфар може да тежи най-много 32 кг. от съображения за сигурност. Ако сте двама и имате право на 46 кг. да кажем, куфарът ви може да е макс. 32 кг. Остават ви още 14 кг. за втори куфар/това е за чекирания багаж/.
А за ръчния- варира- от 5 до 10 на човек, като има и различни изисквания за размера. В Бритиша разрешаваха чанта като за лаптоп само и то 1 брой ръчен багаж.

# 42
  • Мнения: 321
  Баща ми, преди две години се прибра с БЪЛГАРИЯ ЕАР  и 10 кг в повече и си спомням, че беше платил по 10 Е на кг или 100 Е, но това беше преди 2 години.

# 43
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
  Баща ми, преди две години се прибра с БЪЛГАРИЯ ЕАР  и 10 кг в повече и си спомням, че беше платил по 10 Е на кг или 100 Е, но това беше преди 2 години.
Ехеееееее 100Е на кило Grinningне е ли малко множко?Или аз не съм доразбрала сумата?
С българия еър съм плащала 8Е на кило за свръх багаж преди около 2 години.

# 44
  • Мнения: 1 299
bloodywhite , по 10 евро на килограм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт