Ново или старо строителство

  • 18 981
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ново, нооооооооо при добър строител Peace
Ние продадохме старото и купихме ново...
В старото тръбите почнаха да текат, парното избива, нужна е изолация/саниране на външните стени..и като си направихме една груба сметка по -изгодно ни бе да си купим ново.
За квадратурата- смятам, че всеки средно интелигентен човек когато си купува жилище следва да попита колко е реалната квадратура на апартамента..така че това, че ни "изненадват" с  квадрататите не звучи сериозно....
Ако пък е и на зелено, както ние направихме, абсолютно си го правиш по твой вкус. Ние преместихме стени, увеличихме си балкона и прозорците, сменихме мястото на банята ,абе въобще направихме си го като за нас Laughing
Но определено съм съгласна с мнението изказано по -горе, че не трябва да се правят компромиси с качеството  и е по-добре да се избере по-луксозно строителство. Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 1 272
Ново, нооооооооо при добър строител Peace
Но определено съм съгласна с мнението изказано по -горе, че не трябва да се правят компромиси с качеството  и е по-добре да се избере по-луксозно строителство. Peace
Това е ясно че е така, но проблема е че по малко от 85 квадтата чиста площ не ни стигат, а незнам за 65 000 евро да ли сте намерим, това въпроса Cry

# 92
  • Мнения: 8 999
Ново, нооооооооо при добър строител Peace
Но определено съм съгласна с мнението изказано по -горе, че не трябва да се правят компромиси с качеството  и е по-добре да се избере по-луксозно строителство. Peace
Това е ясно че е така, но проблема е че по малко от 85 квадтата чиста площ не ни стигат, а незнам за 65 000 евро да ли сте намерим, това въпроса Cry

Доколкото разбирам, търсите класически тристаен - с две спални, хол и кухня. Ако е старо строителство - тази квадратура /85 кв.м./ те устройва, но ако е ново - не трябва да се води по-малко от 100 кв.м. При новото много по-рядко се намира жилище със самостоятелна кухня - повечето са общо помещение хол с кухненски бокс и трапезарна част /така че, на практика, имаш само три стаи в апартамента/. Но, всичко зависи от конкретното жилище, от разположението на помещенията, от големината им. Със сигурност ще се наложи да направите компромис поне по три от всички гореизброени показатели за добър апартамент, но всичко е въпрос на приоритети - за сметка на квадратура може да предпочете първи или последен етаж, малки балкони, не чак дотам добро изложение,по-лош квартал. Започни сама да разглеждаш офертите, за да се ориентираш за цените по квартали и по вид строителство.

# 93
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ново, ако го купите на дупка или още на основи ще ви излезе много по евтино. Баща ми така направи известна сума пари, купи 2 пъти по 1 апартамент на дупка, и го продаде като го построиха на двойна цена. Бави се строежа около 1г. и 6м. или 2г. най много, но си го правиш както искаш и още докато строят можеш да си кажеш изискванията примерно тук искам свод, там да е осветлението и т.н. Освен това се плаща на етапи. Даваш капаро, след първата плоча, даваш още малко и така до акт 16, когато даваш остатъка от сумата.
Но е важно преди това да видиш как строят поне 1-2 блока, има ОГРОМНА разлика да знаеш и като изолация материали и т.н. запознай се обстойно обиколи поне 10 фирми. И ние сега сме се заели да търсим фирма да ни строи, имаме земя в кв. Левски и търсим фирма, мераклии много, но е важно как строят и условията. Та се трепят кой да го вземе, но ние търсим най добрата оферта, като качество и квадратура. Виждала съм блокове които след 3-4години изглеждат като 40г., напукани стени, влага и т.н. Сега изискванията за фирмите се качиха доста, но е важно да е луксозно строителство, по скъпо е, но си струва. По добре по малка квадратура, но качествено строителство, от колкото след 5г. да се чудиш какво да правиш и как да оправяш поразиите.

# 94
  • Мнения: 1 465
Ние избрахме ново. Но пък някак си тук новото, като че ли е по-евтино от старото, а старо не искам. Гледахме вече стари апартаменти. Не са много по-скъпи, но като ти кажат че за ремонт трябва средно от 20 000? до 40 000? да дадеш ooooh! И не съм по неприятните изненади - стара канализация излязла от строя, не добра изолация и т.н. Избрахме ново строителство и уж при строителна компания с много добър имидж. Резултатът ще ви го докладвам след година Rolling Eyes Дано да не е лош.

# 95
  • Мнения: 575
НОВО! И го казвам от опит, защото съм била и от двете страни. Предимствата на новото са мноооооого повече от недостатъците. Едно е да влезеш в луксозна, нова, светла сграда и друго е в олюпените тъмни входове смърдящи на влага и мухъл. Да не говорим, че ако се спука някоя тръба и се наложи ремонт ще го платиш сам за цялата кооперация, защото я накарай тия пенсионери да отделят 100-200 лева за смяна на водопровод...

И има още нещо което е много важно при покупка на апартамент - да знаеш, че един ден ако решиш да го продадеш ще си си на парите. С новия апартамент 100% ще си на парите, че и отгоре, но на старото строителство цената му пада постоянно и след няколко години ще е още по-трудно продаването. Аз и сега се чудя как има хора дето се лъжат да инвестират пари в тия стари сгради....

# 96
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ново, нооооооооо при добър строител Peace
Но определено съм съгласна с мнението изказано по -горе, че не трябва да се правят компромиси с качеството  и е по-добре да се избере по-луксозно строителство. Peace
Това е ясно че е така, но проблема е че по малко от 85 квадтата чиста площ не ни стигат, а незнам за 65 000 евро да ли сте намерим, това въпроса Cry

Ами нашия е тристаен - две самостоятелни стаи, хол, трапезария и кухненски бокс ...няма коридори освен входното антре, където има място за вграден гардероб. На старото строителство това е едно от нещата ,които не ми харесва- огромните и неизползваеми коридори. Сега всичката квадратура ни е в стаи - 85-86 квадрата.... И като го платихме на дупка ни излезе супер изгодно....тия 65 000 евро дето ги цитираш са си направо Crazy Crazy Crazy

# 97
  • Мнения: 1 655
85-86 квадрата.... И като го платихме на дупка ни излезе супер изгодно....тия 65 000 евро дето ги цитираш са си направо Crazy Crazy Crazy
Цените в момента са доста над цитираните от теб. Зависи и от района разбира се, но в приличен квартал, двустаен нов с площ 70-75 кв (заедно с обшите части) е с цена около 60 000 еur

# 98
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
85-86 квадрата.... И като го платихме на дупка ни излезе супер изгодно....тия 65 000 евро дето ги цитираш са си направо Crazy Crazy Crazy
Цените в момента са доста над цитираните от теб. Зависи и от района разбира се, но в приличен квартал, двустаен нов с площ 70-75 кв (заедно с обшите части) е с цена около 60 000 еur
Ами нашия е в Редута и е 45 000  Wink.....но е платен края на 2005 г.   Money

# 99
  • Мнения: 575
Ами нашия е в Редута и е 45 000  Wink.....но е платен края на 2005 г.   Money

Сега е двойно.

# 100
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами нашия е в Редута и е 45 000  Wink.....но е платен края на 2005 г.   Money

Сега е двойно.
Стига бе... #Crazy...направо не мога да повярвам  Crazy Crazy Crazy...тия хора съвсем са мръднали щом искат такива цени  newsm78

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Аз съм за новото качествено строителство. Има и такова.

А бихте ли споделили как да направим разликата между качествено и некачествено ново? Аз лично нищо не разбирам и съм 100% сигурна, че биха ме подвели!

# 102
  • Мнения: 4 965
85-86 квадрата.... И като го платихме на дупка ни излезе супер изгодно....тия 65 000 евро дето ги цитираш са си направо Crazy Crazy Crazy
Цените в момента са доста над цитираните от теб. Зависи и от района разбира се, но в приличен квартал, двустаен нов с площ 70-75 кв (заедно с обшите части) е с цена около 60 000 еur

Да. В момента цените са адски високи.
През 2005 г. за монолитно строителство на 6 г. в Илинден - 150 кв. дадохме 50 000 евро. В момента апартамент в нашия блок се продава на 95 000 и една близка, която работи в агенция, казва, че дори е страшно евтино.
Баща ми от повече от година търси гарсониера с бокс за баба ми - в началото имаше за по 20-25 000. Преди няколко дни гледа една за 40 000. Направо го е яд, че не купи нещо преди и сега само да го замени, ама уж гледа да не иска много ремонти.


Иначе, по темата - аз предпочитам "сравнително старо" - т.е. вече готово и да са минали 4-5 г., за да има време да "изсъхне". Но пък има разкошни нови кооперации, ама зависи от строителя. Имам близки, които си взеха "на зелено" и се нанесоха преди няколко месеца - всичко е страхотно (но пък строителят си е отделил един от етажите за него и си го е правил целия блок като за себе си), а имам позната, която взеха по същия начин и се нанесоха и започнаха проблеми - грешно вързана ел.инсталация, течове,... - ремонтите сега им излизат невероятни суми.

# 103
  • Мнения: 575


А бихте ли споделили как да направим разликата между качествено и некачествено ново? Аз лично нищо не разбирам и съм 100% сигурна, че биха ме подвели!

Ми то няма гаранция...ама все пак можете да проучите фирмата. В смисъл къде е строила, предишни кооперации и т.н. Ако е от години на пазара сигурно ще можете да видите вече завършени проекти на няколко години. Също и материалите, да разпитате с какви материали се строи. Червена тухла е по-скъпо. Някои строят с итонг и цените на апартаментите им са по-достъпни, но нямам представа какви са минусите.

# 104
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
.... Имам близки, които си взеха "на зелено" и се нанесоха преди няколко месеца - всичко е страхотно (но пък строителят си е отделил един от етажите за него и си го е правил целия блок като за себе си),.....
И при нас е така - строителя ще живее в блока , а и доста от майсторите си закупиха жилища и понеже доста от близо следях процеса съм сигурна в качеството на строителството.
Искам още да споделя, че е много важно в какъв вид ви предават готовото жилище.В повечето случаи е без вътрешни врати и радиатори, или пък за тях трябва да доплатите отделно. Важно е и каква е външната врата на апартамента, дограмата и т.н. Въобще не е шега работа и се изисква доста "търчане".  Wink

Общи условия

Активация на акаунт