Кога захранихте бебоците и с какво почнахте?

  • 1 548
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 368
На 5,5 месеца с пюре от морков и картоф.

# 16
  • Мнения: 5 401
Захраних при навършени 7 месеца с картофено пюре.   bouquet

# 17
  • Мнения: 541
Захраних я с оризова каша между 6ти и 7ми месец. Картофеното пюре също ми звучи добре като за начало.

 Peace

# 18
  • Мнения: 385
Ние се захранихме преди 2 седмици на 4 навършени месеца. Първо с картофено пюре, а няколко дни по-късно картоф+морков. Много му хареса на бебо. Сега ще въведа и други зеленчуци - тиквички, броколи. А към края на месеца ще започнем и с оризовите каши /ние сме с АБКМ/.

# 19
  • Мнения: 743
Захраних на 6 месеца и половина с безмлечна оризова каша на Нестле!Идеята е детето да свикне с новата консистенция а вкуса да му е познат,затова кашата се разтваря в кърма или АМ ако сте на изкуствено хранене.След това захраних с плод :дадох круша ,синя слива,ябълка после морков ,тиква и картоф,вече въвеждам постепенно месото,пуешко и заешко,но не замествам хранене ,кърмя когато си поиска,но давам в определен диапазон от време зеленчуковото пюре(около 13ч.) и плодовото (около 16-17ч),вече редувам и плодовото пюре с каша (ориз и царевица на Фризокрем е много хубава) която разреждам с кърма.Вода давам след пюрето за да изплакне зъбчетата или между храненията ако иска ,но досега повече от 50-60мл не пие.Сокове мисля да дам когато имам домашни ябълки и моркови това лято или след  като навърши 1г.
Ами това е !
Успех!
Най важното е детето и майката да са спокойни и захранването да е постепенно,защото това не е съзтезание,всяко дете е различно,така че не гледай тези на приятелките ти ,а се води от твоето собствено дете!

# 20
  • Мнения: 3 521
Ориzова беzмлечна на Милупа на 6 месеца и 3_4 дни.

# 21
  • Мнения: 324
Захраних точно на 6-тия месец с три лъжички картофено пюре. Много го хареса и искаше още.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 631
Синът ми по българската схема - скандално рано със сок. Close
Дъщеря ми на 5 месеца и 10 дни с картофено пюре, после добавих морков.  Grinning

# 23
  • Мнения: 59
На 6 навършени месеца с безмлечна оризова каша на Милупа.

# 24
  • Мнения: 83
На 5 месеца с пюре от моркови и картофи на Hipp.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 533
На 6м и половина с оризова каша на Нестле.

# 26
  • Мнения: 4 451
На 6 навършени месеца с оризова каша на Милупа. Peace

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Записвам се да следя. Но не мога да разбера, означава ли това, че не сте давали преди кашите плодови и зеленчукови пюрета??

# 28
  • Мнения: 2 631
Да, това означава!
Захранване е първото нещо, което даваш на детето, различно от кърма или АМ. Едни започват с каши, други с пюрета.
Е, поне аз така го разбирам!
 Peace

# 29
  • Мнения: 1 427
Започнах с пюре морков на Хип на 6 навършени месеца! Peace

Общи условия

Активация на акаунт