въпрос към раждалите нормално с епизиотомия

  • 3 012
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Мен ме опъваше докато ми махнат конците-4дни. Никога не ме е опъвало от вътре,винаги си мислех,че е от конците и като ги махнаха вече не ме опъваше.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Спря да ми придърпва след около месец и половина, макар че понякога още се появява малко неприятно чувство. Май съм от бавно зарастващите.
и при мен беше така. Почти цял месец не бях сядала, а само леко полегнала.  hahaha А в болницата кърмих на колене. 6- месеца спах само на ляво. Ужас! Това май беше по-неприятната част от раждането.

# 17
  • Мнения: 2 891
Момичета,
родих  нормално но имах 2-ра степен разкъсвания- близо 40 шева.Вече зараснаха , но малко ме е страх да започнем с цуни-гунито още заради това.Даите съвет....
Не че имаме време от бебо  засега....
благодаря ви
Вили

Задръж със секса. То, дори и да се пробваш, няма да ти е приятно  Twisted Evil Аз имах 4 външни, а вътрешните не ми казаха колко...

# 18
  • Мнения: 81
При мен нямаше подобно опъване, но имах и вътрешни шевове. Странното беше че 10 месеца след като бях родила ми падна един конец,заедно с мензиса newsm78. Явно не са посмели да ми сложат от разграждащите се тъй като е било доста сериозно положенитето Simple Smile

# 19
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз имах доста шевове и опъването им продължи около 1.5 месеца,а за спорта щом като се почустваш добре. Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 3 408
Спорт- веднага можеш, все пак нещо ненатоварващо, опъването ще изчезне след около месец.

# 21
  • Мнения: 351
Аз имах 4 външни шева, за вътрешните незнам колко са били, но не можех да си седна на дупето първите 2 седмици. После всичко постепенно се нормализира и болката отмина.Може би в началото на втория месец всичко вече беше ОК. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз епизиотомия нямам - разкъсах се произволно.  Sick Имах бая вътрешни шевове, гадното чувство на придърпване изчезна около месец и половина след раждането.
За спорт все още нямам време, защото с бебка се гледаме сами и няма кой да ме отменя. Но за сметка на това ходя много пеша - на разходките с нея рядко сядам някъде да пийна вода или кафе. През повечето време се движа и навъртам бая километраж. Резултатите вече започнаха да се появяват  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз си усещам придърпване вече седми мес. след епизиотомията, нищо че бях с разграждащи конци. Може би съм изключение. За спорт ми казаха след третия мес.

# 24
  • Мнения: 678
мен около месец ме придърпваше и все още изпитвам дискомфорт при секс.А за спорта немога да ти кажа  Hug

# 25
  • Мнения: 2 332
Ееее,мами много бързате със спорта,по-спокойно,нека минат поне два три месеца,че ще си докарате някой пролапс на матката,нека първо връзките които са се пренатоварили от бременността да се възстановят,пък и бебо да поотрасне и да ви остава повече време.
...

Преди да направя 42 дена след раждането отидох на преглед - за собствено успокоение един вид. Гинеколожката ми точно ми каза, че с коремните ще почна след 3 месеца, но като ме прегледа каза - "Матката се е свила напълно, можеш да почваш с коремните". Друг е въпроса, че още не съм почнала  Embarassed, но исках да кажа, че явно си е до организъм и до възстановяване - гинеколога ще каже. А за тези придърпвания - и аз ги имах, но кога изчезнаха не мога да си спомня. Може би някъде след 2-рия, към 3-тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт