Рецепти от близо и дале4 на Амка

  • 34 855
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Spain
  • Мнения: 3 750
шницели  1
400 гр каима
25 гр брашно
15 гр прясно мляко
90 гр галета
2 бр яица
80 гр маргарин
4ерен пипер
шницели  2
500 гр кайма
1 лук (настъргвам го )
3 с.л. кисело мляко
1/2 к.л. сода за хляб
3 яйца
3/4 ч.ч брашно
3/4 ч.ч.вода
магданоз , подправки (сол, 4ерен пипер , кимион(по желание ))

# 46
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Брауниса на Серхио  (Brownie)
да по4ета все пак и готва4а, които ми даде рецептата
съставки
6 яйца
450 гр захар
 375 гр масло
210 гр 4ерен шоколад за топене
180 гр брашно
оригиналната рецепта е вси4ко х2 , но коли4еството е огромно и е за промишлена фурна каквато аз в къщи нямам.  с тези пропорции става тави4ка 45х30 , което пак си е доста за такъв сладкиш Simple Smile . по желание могат да се добавят бадеми или орехи .
 приготвяне
яицата и захарта се разбиват с миксер
маслото и шоколада се разтапят заедно  или на водна баня или в микровълновата (режим размразяване )
 брашното се пресява
след като се разбият яицата със захарта се добавят разтопените масло и шоколад , с бъркалка добавяме брашното .
намазваме една тави4ка с масло и поръсваме с брашно  след което изсипваме сместта
фурната трябва предварително да се загрее (към 10 мин . на 210 градуса ), след което  смъкваме температурата на 180 и пе4ем , отиват приблизително 20 мин , но наи добре е да се проверява с кле4ка за зъби .

 след като се извади може да се поръси с захар (обикновена , не пудра). рецептата е проверена нееднократно но мои снимки нямам Simple Smile
да добавя

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 13:38 от Hada Despeinada

# 47
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Шоколадов Мус
съставки
 20 белтъка
750 гр захар
1кг шоколад
1л сметана
на4ин на приготвяне
разбиваме сметаната
шоколада разтапяме в микровълновата (програма размразяване ) или на водна баня
разбиваме белтъците с захарта (като за целувки )

смесваме сметаната с  белтъците и захарта  и важно !  в момента в които слагаме разтопения шоколад бъркаме много енерги4но за да не остане на топ4енца шоколада

това е крем които се яде и така сам по себе си . но аз го вклю4их в една торти4ка - също стана успешен

описание на самата торти4ка -нарекох я
*** торта с кафе***
1 шоколадов блат напоен с кафе без кофеин
 отгоре сложих шоколадов мус (за тази торта съставките са на половина от дадената рецепта по горе )
задължително трябва да се сложи за няколко 4аса в хладилник да се стегне
украсата е от шококолад - на4ина за направата на оградката (на готварска хартия си рисуваме с разтопения шоколад фигурките след което се отлепят и се редят )

# 48
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Суфле със сладко от праскови

30 белтъка
300 гр захар
500 гр сладко от праскови
 (  това е ресторантска пропорция , наи добре за домашно суфле да разделите на  3 !  тоест 10 белтъка ,100гр захар  около 150 гр сладко)

разбиват се белтъците и захарта като за целувки .
сладкото трябва предварително да е поразбито , наи добре да се купува такова с пар4енца праскови вътре  и се добавя с енерги4но разбъркване . съда в които се пе4е се намазва с карамел и тогава се слага сместта
пе4е се на  водна баня , на 170- 180 градуса около  45 минути .  също може вместо сладко от праскови да се сложи такова от ягоди . с  други сладка не съм опитвала просто Simple Smile

# 49
  • Spain
  • Мнения: 3 750


Бисквитена торта


400 гр. шоколад
250 гр. масло
5 яйца
300 гр. захар
2 пакета и половина  квадратни бисквити (това може да варира в зависимост от размера и формата на съда )
1 чаша мляко
3 с.л. кафе на зърна или кафе машина

Слагаме  шоколада на водна баня да се разтопи или пък в микровълновата на режим "размразяване"
 през това време отделяме белтъци  от жълтъци ...
 ..към жълтъците добавяме маслото раздробено на пар4енца  , най-добре  да е  омекнало. . Разбъркваме ги (на ръка или с миксер ) и добавяме разтопения шоколад . Шоколадът не трябва да е прекалено горещ!
 ..Белтъците разбъркваме със  захарта , като за целувки (първона4ално се разбиват само белтъците  с щипка  сол и оцет и когато са ве4е разбити  се добавя захарта ).
Смесваме вси4ко и полу4ваме крема .

В съда,  в който ще правим торти4ката нареждаме 1 пласт с бисквити . правим  една 4аша кафе с мляко и напояваме бисквитите . може да се направи като всяка бискита се потапя в кафето или просто с лъжи4ка ги сиропираме . аз ли4но използвам безкофеиново кафе или какао, защото торти4ката е 4удесна за деца . и така редим пласт бискити , мажем с крем , пак бисквитки , пак крем ..докато свърши крема .
ли4но на мен от дадените пропорции  в правоъгълна тави4ка  около 40х25 ми се полу4ат 3 реда бисквити  , и е висока около 4-5 см. може да се остави в хладилника леко да се стегне шоколада . украсяваме отгоре по желание - кокосови стърготини , бял шоколад , с4укани ядки , крокан .
да ви е сладко !
ето от тук е рецептата , наи доброто е 4е има стъпка по стъпка показано
http://www.tomarecetas.com/Dulces/tarta_galletas.html
 и видеото е Tarta de abuela (за долния линк )
http://www.regmurcia.com/servlet/s.Sl?sit=a,0,c,543,m,276,idt,0,ofs,30


Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 12:24 от Hada Despeinada

# 50
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Кекс или просто блат

6 яйца
2 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
1 мая на прах
 1 бр. йогур (75 гр )

# 51

Общи условия

Активация на акаунт