''има ли тв в групата във вашата градина''-за и против

  • 3 780
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Имаше за малко.Но пък имат уредба която събрахме парите и я купихме ние родителите за да може да слушат и песни  и приказки.За уредбата съм за .но телевизор НЕ Naughty

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873

По-точно в нашата група има.  Close Не знам как и откъде се появи, но освен мен и други родители се възмущават (засега само помежду си).  Confused

Викам, една подписка ли да направим, какво...  Thinking Вместо да им четат книжки, подредили ги на столчетата, а госпожите си гледат кефа.  #Cussing out

Верно ли??? Егати...
Нашите нямат шанс, стиснати сме и не купуваме такива неща...кога имат време да гледат, бе? newsm78
Нашите сутрин и следобяд имат по една приказка, работят там по тетрадките, рисуват, кой на танци, кой на английски, останалите поиграят малко и и хайде, взимат ги. Сиси вчера ми каза, че гледали един танц по телевизора и аз изтръпнах. Викам си - край...изостанала съм безмълвно:-)))) Обаче тя каза, че гледали танца/с който групата ще участва края на май на някакво празненство в летния театър/ в учителската стая.
Както и да е. Не ща да гледа нищо в детската, ни анимал ни дявол...

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Против съм.

Нямат ни в групата, ни в градината ТВ и мисля, че няма и да имат. Ако не вали дъжд са на вън.
На нейната възраст все още държа аз да определям какво може-не може да гледа детето ми.

# 18
  • Мнения: 14 654
И аз съм против телевозор в групата. Но очевидно други не са - щедър татко подари и ДВД (естествено, гледа само себе си и не му е минало през акъла да се консултира първо с другите родители какво мислят Confused) и няколко дечица редовно влачат ДВД-та в градината.
Такъв е случаят и при нас- нечий татко подари двд на групата. Същото е и с носенето на идиотски филмчета. Поне не е включен по цял ден и все пак извеждат децата и на двора.

# 19
  • Мнения: 649
Имаха ТВ в сградата на ДГ, която ремонтират в момента. В момента нямат. Аз съм за ТВ - не винаги е интересно на детето да се занимава с това, което правят в групата в момента или пък да играе с другите деца или да чете книжки. Детето трябва да има право на избор. Наблюденията ми от времето, когато имаха ТВ са:
1. Гледат само филмчета -  Франклин, Ну погоди..., а не ТВ
2. Често се е случвало, когато отида да го взема филмче да гледат 1-2 деца, а останалите си играят.
Така че мисля, че е по добре да има ТВ.

# 20
  • Мнения: 3 835
И аз съм против телевозор в групата. Но очевидно други не са - щедър татко подари и ДВД (естествено, гледа само себе си и не му е минало през акъла да се консултира първо с другите родители какво мислят Confused) и няколко дечица редовно влачат ДВД-та в градината. Много е неприятно, защото не съм съгласна, че в градината трябва да се гледа телевизор - искам аз да определям какво и колко гледа детето ми.

И при нас е така! Confused Много неприятно, защото аз си имам мнение, по колко време детето да гледа телевизия. Слава богу, от тази година са в нова група, и много по-рядко гледат филмчета. Но миналата година ми се е налагало, ако забележа, че там са гледали, да я ограничавам вкъщи. Определено смятам, че за подобни покупки, трябва да се иска мнението и съгласието, на всички родители.

# 21
  • Мнения: 6 206
В детските градини честно да ви кажа виждам толкова други проблеми, че един телевизор да е с мед да го намажеш.
Понякога ми става жал за учителките, защото уж спонсори, уж родители, пък ми се радват на помпоните, касетофона, костюмите като нещо невиждано. А те струват в пъти по малко от телевизор.
Виждала съм да върви Планета, сапунки и какво ли не пред децата. За щастие в повечето случаи децата не ги гледат.

# 22
  • Мнения: 8 769
И в нашата ДГ има ТВ и ДВД. Никой не ме е питал искам ли. Против съм, ама благодарните родители не са ме питали.
Всеки ден има по някое филмче-я Франклин, я Пепляшка. Никол, какъв Animal Planet, ти добре ли си? Децата не ги гледат тия работи. Абе пак добре, че засега не съм видяла да ги чалгосват.... ooooh! Но, ходи ли на градина, у дома Кейти не гледа филмчета.  Flutter

# 23
  • Мнения: 5 468
Гледат всички възможни сериали сутрин. За Animal Planet не трябва ли да имат кабелна ТВ? Или и това има в ДГ?
Оф... оптимист съм и вярвам, че няма да имат такава екстра. Аман от "благодарни" родители. Да подарят на директорката и госпожите по един парфюм, като искат да ги радват и ще ги зарадват повече, може би, отколкото с ТВ. И останалите родители ще бъдем доволни.
Ако искат да ги запознаят със животните, по-добре да поискат от родителите по 2-3 лв., от всички и да им купят картонени животни, които да изрязват... или нещо такова. Ще се запознаят по доста забавен за тях начин със животните.
Не знам, що трябва да си развалят очите, които ще са им нужни цял живот.

# 24
  • Мнения: 8 769
Аман от "благодарни" родители. Да подарят на директорката и госпожите по един парфюм, като искат да ги радват и ще ги зарадват повече, може би, отколкото с ТВ. И останалите родители ще бъдем доволни.
Абе Ню, това си е жив рушвет, как тъй ще подаряват парфюми? Трябва на ДГ да се подарява, това е новата линия на спонсорирането......Оф, то поне да беше нещо по-полезно и наистина да им прожектираха образователни филмчета....Ама как така сутрин сериалите? Ами нали имат занимания? Леле, съвсем са му изтървали края.... ooooh!

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 01:28 от Доня Туфиня

# 25
  • Мнения: 5 468
Ами, Туфи, не искам да им подаряват телевизори и ДВД-та, затова измислих това с парфюма. Добре де, може и други неща да се подарят на градината. Столчета, книжки, картинки, масички, килими, ... знам ли какво още... Но да не е нещо, което ще разваля очите на децата и ще ги прави лениви.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Горе Поля ви подсказа - костюми, играчки (ама смислени), занимавки... има, не е като да няма. Нашата градина е с много добра база и пари за играчки събрахме и си имат всичко (даже отказват някои играчки, ако не вършат толкова работа), но все ще се намери какво да подари човек. Интересно, че при нас бащата спонсорира не за приемане - беше прието вече детето, отделно, че директорката не приема спонсорство и ала-бала. Явно става дума за показване кой колко може финансово - аз в тая игра не мога да се състезавам Confused та ще го цакам в гръб с костюми или цветета  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 042
Злати все още е на ясла и там нямат тв, но есента ще тръгне на градина.

Аз съм против тв в детската градина. Не стига, че в къщи постоянно иска да виси пред тв и компютъра, ами и в детската градина да гледа телевизия. Поне там да има малко почивка.

Много ще им е лесно на госпожите. Пускат филмче, децата гледат пък те си седят на спокойствие. Вместо да им четат книжки и да ги занимават с други по-полезни неща.Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
 В нашата детска си имаше телевизори, видео - никой не ме е питал.
 Аз обаче попитах на родителската среща какво гледат на телевизора - учителката каза, че бил само с образователна цел, т.е. пускат само такива неща...да,да.
 
 Щерката е буйна и не се задържа дълго пред телевизорът, а малкият не проявява желание, но съм виждала други дечица седнали на 1 м от телевизора и се зомбирали Sad
 

# 29
  • Мнения: 14 133
Нямат телевизор в групата. Пускат им само песнички на дискове. И аз съм против да имат!!!

Общи условия

Активация на акаунт