Пролетно слънце вънка припече, АВГУСТ ще гушкаме малко човече!

  • 8 817
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 546
ами аз да питам един може би глупав, но ВАЖЕН въпрос Flutter, въпросните 45 дни преди термина - това 45 работни или календарни дни са???? #Crazy newsm78
календарни.  калкулатора на бг-мамма ти ги смята автоматично

# 46
  • Мнения: 138
извинявай мила herelina, но къде е този калкулатор, аз само този за термина знам... Embarassed

# 47
# 48
  • Мнения: 46
Здравейте на всички!
Със сигурност поне 3-4 пъти ми се е завивало свят. Някъде бях чела , че е от по-ниския хемоглобин. Другата причина може би ниско кръвно. Не съм се притеснила особено за това, понеже по принцип ми се случва понякога.
Това, което ме притеснява е, че ми се втвърдява корема.От снощи съм на магнерич и но-шпа и още хиляда работи. Станах като стара баба с торбата с лекарствата. На всичкото отгоре като стоя продължително седнала в офиса и като стана, много ме боли долу много ниско, но за няколко секунди и се оправя. Д-ра каза, че най-вероятно е от ставите. Иначе сутрин като стана от леглото до обяд съм все едно ми няма нищо, но после...

# 49
  • Мнения: 138
уф, че съм глупавичка Rolling Eyes мерси много Jujka Hug

# 50
  • Мнения: 46
mari_etka ,ние ли останахме най-несексуалните във форума?! hahaha

Айде и аз да се включа към безапетитните  Embarassedи без това мъжо го няма вече 10 дни и още толкова няма да го има. А имам и притеснения относно контракции, кървене и т.н. Така, че "Трай бабо за хубост!", си викам и се надявам този път да се възстановя по-бързо след раждането.

# 51
  • Мнения: 1 216
Крокодил, аз какво да кажа като моето тумби (най-широката част на корема) е 90 см, а талията, ако въобще ми остана такава (меря се ж най тънката част на корема) е 73 см!!! Но пък не ми действа притеснително. Храня си се нормално и беб си расте. От самото начало на бременността се меря с шивашки метър и следя кога с колко съм се раздула.
K'linka, пий много течности, това бих прибавила към съветите на мамите. Чистата водица май си е най- добре!
За покупките и аз имам доста неща от баткото.
Проучих къде е представителството на "АВЕНТ": намира се в кв. Павлово ул "Иван Сусанин ", май номерът е 25 или 26.
Оттам ще си набавя части за старата помпа. Смятам да си сменя силиконовите части, а и "гърлото", което на старите модели е от 2 части и беше слабо място, сега е една част и е доизмислено. Цените май не са много по-ниски от в магазините, но поне има от ВСИЧКО на едно място. 

# 52
  • Мнения: 138
сега подробно ще споделя с вас това което разбрах от цял ден ровене и четене, пък вие кажете права ли съм Praynig
На 1 Декември 2006 ми вдигнаха осигурителния доход на 500лв/преди беше минималния/, за да може да имам 6 месеца с такъв доход преди 45тия ден. Така и смятам сега/според това което прочетох:
Сумарен осиг. доход за 6те месеца/Декември - Май/ = 3000лв.
Сумарен нетен доход за 6те месеца /Декември - Май/ = 2280 лв./счетоводителката каза че към 380 лв. се пада на 500/
Сумарно работни дни за периода /Декември - Май/ = 123 дни.
По принцип аз мислех, че трябва да получавам (3000/123)*90% =21,95 за ден или за цялото майчинство 21,95 * 315 = 6914,25 лв.
ОБАЧЕ се оказва че заради някакъв член на някаква наредба всъщност ще се получават 2280/123=18,53 за ден или за цялото майчинство 18,53 * 315 = 5839 лв.
И според доста мами заради този член на тази наредба сме прецакани, защото не взимаме 90% от брутния доход, а нетния.
Но искам да обърнете внимание на нещо... newsm78 18,53 на ден, нали, тоест средно месечно/30 дена в месеца/ = 555,9 !!!!! #Crazy #Crazy, ами то се получава не само повече от това което съм получавала като заплата, а дори повече от осигурителния доход, та или аз не разбирам или просто не сме прецакани чак толкова Praynig

# 53
  • Мнения: 15
Здравейте всички! Hug Ние вече сме готови пресни младоженци Laughing
Сватбата мина страхотно и сега сме още по-щастливи Hug Снимките вече ги посвалихме и започваме да слагаме в нашето албумче Wink За съжаление засега се въздържаме от пътувания, защото сватбата се оказа тежка за Ели и трябва да си почива повечко Simple Smile Но нищо...има време колкото си щем по-нататък!
Засега толкова...  bouquet
Хубав ден на всички!

# 54
  • Мнения: 1 216
Iv4ence, за да получиш точната сума не умножавй по  30 дена, а по работните дни за месеца (между 20-22). Така са го измислили, че да не е повече от това, което досега си получавала

# 55
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Ха, ето ги най-сетне и младоженците. Чакаме снимкииии.... photo

Шоши, това е много хубава идея за частите.  Peace Аз точно се чудих откъде да си взема нов силиконов накрайник.  newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 5 721
Efq+ Eli честито милички!Желая ви мног здраве и щастие Simple Smile а август едно здрав бебче което да ви радва много!  Hug За секса и аз от както съм бременна ми се прави повече от преди и си правим Simple Smile като сме внимателни  Mr. Green Crazy на седмица поне най малко 3  пъти:) Днес си взех болничния за 7 дни но от Тина Киркова и там се записах да ми следят остатъка от бременноста! То ми писна от идиоти,платих си там 200 лв на касата и така до края нямам какво да давам PeaceБременноста ще ми води д-р.Савова на моя приятелка много близка и се надявам да остана доволна! Само дето ме шашна за това,че  каза че съм си била секцио понеже съм била много дребна:( някой знае ли дали това е предпоставка за секцио? Аз и казах ама таза ми е широк Simple Smile а тя няма значение не само това се гледа....бола съм нисичка и не знам си какво.......

# 57
  • Мнения: 1 216
lulumba, за частите да знаеш, че ако си пазиш гаранцията от помпата (дори и при изтекъл гаранционен период) цените са много по-добри. Например  гърлото струва 9лв с гаранционна карта/документ и около 34 без!!! Разликата е безумна, но старите клиенти се ценят. 
dimianki, не се шашкай. Има още много време, прегледи и мнения до раждането!

# 58
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Честито на бракуваните!

Аз вчера бях на консултация и май всичко си е О.К., като изключим мноооогото ми качени килограми.
  Confused

dimianki, аз по принцип не съм от снажните/165см./, пък си родих нормално Констанца.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 721
Има наистина време но май си е сигурна тя за от сега и мен това ме стресна и не знам какво като съм нисичка какво ще попречи да си родя нормално?

Общи условия

Активация на акаунт