За сокчетата

  • 1 348
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 205
Нека да уточним, че даването на сок, не е захранване! А и някой да е чувал за физиологичната анемия при кърмачетата? Давам вече сок и не смятам да отлагам повече захранването с пюрета, вярно е, че е по-лесно само на мляко, но за съжаление, детето има вече нужда и от други неща.

Физиологичната анемия се причинява от недостиг на желязо. Няма сокче, от което да можеш да набавиш желязо. Желязото се набавя от каши, обогатени с желязо, някои зеленчукови пюрета (например тиква) и от месо и жълтък. Характерно за желязото, което не се набавя от месо и жълтък (нехемовото желязо) е, че трябва да се приема с храни, които съдържат вит. С, иначе това желязо не се усвоява. Желязото от месото и жълтъка (хемово желязо) се усвоява директно от организма.
Повечето кърмачета имат спад в хемоглобина към 6-ти месец. По принцип се смята, че ниво над 100 е нормално. Към едногодишна възраст нивото на хемоглобина отново се покачва.
Моят син беше с хемоглобин 101 на 7 месеца и 126 на 10 месеца, без да приема никакви желязосъдържащи лекарства. До 6 месеца беше само на кърма, месо въведох на седем месеца и половина, жълтък - на 1 година. Сокове още не е пил.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 881
Вече от няколко педиатри знам, че соковете не са захранване, просто консистенцията е течна и не се различава от тази на млякото. Докато пюрета са нещо доста по-различно от млякото. Предлагам да не започваме спор, а всеки да си реши какво е най-добро за детето му!
Поздрави на всички!

# 32
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Дадох сок след като навършихме 1 годинка.
А според мен всичко, различно от кърма, си е захранване.

# 33
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
... но за съжаление, детето има вече нужда и от други неща.
И как точно се установи, че детето имало нужда от други неща? Изобщо не се заяждам, просто ми е любопитно. Защото всъщност до 6 месечната си възраст, бебето няма нужда от абсолютно нищо друго освен кърма.
За физиологичната анемия вече са се изказали - сокчетата по никакъв начин не помагат за преодоляването й.  Но пък тя си е нормална за изключително кърмените бебета.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 252
Вече от няколко педиатри знам, че соковете не са захранване, просто консистенцията е течна и не се различава от тази на млякото. Докато пюрета са нещо доста по-различно от млякото.
А знаеш ли, че педиатрите всичките учат от учебници писани преди повече от 40години и че са много малко наистина грамотните педиатри. Това, че твоите ти предлагат сокчета и захранване преди 6м на бебето не говори добре за тях. В нета вече има достатъчно много информация, за да може всеки да се информира как да си гледа детето - стига да има желание, а не да се доверява спяпо на светила със знания и умения отпреди 40 и кусур години.

# 35
  • Мнения: 26
Аз пък не виждам нищо лошо в сокчетата. Стига бебето да ги приема, разбира се - да няма проблеми с коремчето и подобни. Моята беба с удоволствие пие сок от ябълка и морков, давала съм й и от сливи. Започнах на 5.5 м. и всъщност това е единствената течност, която поема освен кърмата. Вода не пие, знам, че за кърменеите бебета е нормално, но все пак... идват жеги

Общи условия

Активация на акаунт