За сокчетата

  • 1 342
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Наскоро пиех фреш и му дадох да опита от моята чаша-изпи 1-2 глътки.
Не съм давала сок като беше по-малък-не виждам смисъл от цялата хамалогия-изцеждане на сок, миене на шишета и т.н.-и за какво?
При положение, че само в България се практикува даването на сок на бебе-явно може и без него.
Не обичам да ми е трудно, когато може да ми е лесно.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От втория месец!

Ябълка и морков.

Пиеше и все още пие сокове с невероятно удоволствие!

# 17
  • Мнения: 689
От края на втория месец - ябълка.
Но болшинството ще ти отговорят, че сокчетата се дават мнооого по-късно, даже може да не се дават, за да се щади коремчето на детето.
Peace
И аз така. Криси много го харесва.

# 18
  • Мнения: 4 915
Сок - дадох на каката след 1 годинка.
Не се захранва със сок.
По-добре пюриран плод, отколкото сок.

Причини да не се избързва със соковете:
Защо нашите майки са ни давали сок...

Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря.

За соковете

Почети тук и   тук за захранването.

Има много основания да не се въвежда рано сок и нито едно оправдание.

# 19
  • Мнения: 8 242
Е на от тия дни пробвам (10,5 м.) - изпива 2-3 глътки - ябълка, морков, круша Crazy

# 20
  • Мнения: 59
Не давам сок все още, започнах от няколко дни с настъргана ябълка, която се услажда на бебо.

# 21
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
На 3 месеца. Първо с ябълка, после морков и круша

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Не давам Peace

# 23
  • Мнения: 115
Смятм да предложа сок чак след 1 г.

# 24
  • Мнения: 1 427
На 2 години е дъщеря ми, сок не е пила. Напоследък пийва, но не им е фен, рядко се случва. Със соковете може да се започне след 6-ият месец, най-добре след година. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 252
Вчера за първи път му дадох да опита сок от морков и ябълка и май не му хареса, защото захвърли бутилката и си пийна водичка.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 855
Нека да уточним, че даването на сок, не е захранване! А и някой да е чувал за физиологичната анемия при кърмачетата? Давам вече сок и не смятам да отлагам повече захранването с пюрета, вярно е, че е по-лесно само на мляко, но за съжаление, детето има вече нужда и от други неща.

# 27
Дадох сок още щом навърши два месеца започнах с една лъжичка от морковите бабата беше пратила от село. Родих се от както почнах соковете спряха коликите.

# 28
  • Мнения: 8 242
Нека да уточним, че даването на сок, не е захранване! А и някой да е чувал за физиологичната анемия при кърмачетата? Давам вече сок и не смятам да отлагам повече захранването с пюрета, вярно е, че е по-лесно само на мляко, но за съжаление, детето има вече нужда и от други неща.

На 3 месеца определено няма нужда от сокчета, да не говорим за пюрета и други неща  Confused А какво е сока, ако не е захранване?

# 29
  • Мнения: 59
Нека да уточним, че даването на сок, не е захранване! А и някой да е чувал за физиологичната анемия при кърмачетата? Давам вече сок и не смятам да отлагам повече захранването с пюрета, вярно е, че е по-лесно само на мляко, но за съжаление, детето има вече нужда и от други неща.

На 3 месеца определено няма нужда от сокчета, да не говорим за пюрета и други неща  Confused А какво е сока, ако не е захранване?
PeaceАбсолютно съм съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт