Как да намалим болката при раждането- съвети за бъдещи мами

  • 16 950
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Мили дами това е първата тема която си позволявам да пусна в този форум- моля подкрепете ме с вашите мнения.Тази тема  е за всички родили мами, които могат да дадат съвет на  тези които им предстои да родят за това какво да правят за да мине раждането  по-лесно и по-безболезнено.
Ето и моите съвети....от личен опит
Когато започнат първите контракции обадете се в родилното и ги предупредете( те би трябвало да ви дадат съвет)Ако не ви кажат да тръгвате към болницата защото е още рано може да си вземете топла вана с ароматни масла(не гореща)  и да релаксирате  в нея, но не повече от половин час.Това ще успокои болките ви за известно време.
Друго много добро решение  е  да се движите- за бога надейте да лягате още от началото по леглата.Само защото във стаята има легло не значи че трябва да легнете на него.Движете се по коридорите, изкачвайте стълби, облегнете се на прозореца с ръце а бедрата движете ту наляво ту надясно.Използвайте гравитацията и помогнете на вашето бебе да "слезе надолу" бързо и безболезнено.Използването на родилни топки също помага.
Аз имах 1 см разкритие  в 20.30 а родих в 3.За този период от 5-6 часа не се спрях- ту в коридора ще изляза ту на прозореца.Не се наложи да взема никакви обезболяващи в първите два стадия.Използвах и ТЕНС машина- не знам има ли ги в България?
И още нещо.... Ако болките накрая  са много силни и не  можете да издържате искайте си обезболяващи средства не се правете на героини.Ако искате епидурална кажете им отрано Joy Аз си виках хайде още малко ще потърпя хайде още малко и накрая като вече много ме болеше не ми сложиха епидурална защото беше много късно и бебо се роди след 20 мин.
Смело напред и щастливо и бързо раждане Ви желая.
Вили


Точно така! Peace Напълно съм съгласна с това,което си написала!

Аз отидох на профилактичен преглед, та се оказах с4см без да разбера. Изобщо нямах никакво усещане,нагласа и т.н.,чеще раждам, смеех се и се бъзиках. Не спирах да тигелосвам по коридора. На 6см ми изтекоха водите и вече сеусещаха търпими болки и постепенно нарастваха. На 7-8 докторами доспука водите и бебето вече тръгна надолу.Сложиха ми и система.Е,вече не можех дахгодя по коридора,защото контракциите зачестявахаи се засилваше болката. Аз си бях казала, че ще искам обезболяващо. Незанм дали епидурална или спинална ми сложиха. Споед мен я сложиха на 8-9 и болката тогава наистина беше нетърпима. След като вече нищо не усещах ми казаха да следя, кога ще получа усещане все едно ми се ходи по голяма нужда и да ги викна. Може би след няколко минути го викнах и моя красив Калоян се появи след 15мин. И така влязох към 13 часа и родих в 17:43! Никакви шевове - нищо! Успех на всички мами! И наистина, раждайте НОРМАЛНО,ако няма нужда наистина от секцио, защото ето - също като мен можете да родите без каквито и да било шевове, а с това секцио после сума ти дни възтановяване и неможеш да станеш бебчо да накърмиш.

# 16
  • Мнения: 545
наистина ходенето много помага. Мене ме приеха в 15 ч. с три сантиметра разкритие. Контракциите ми бяха много нередовни. Доста поносими като болка. Обаче след като ми пукнаха мехура #Crazyстана наистина доста болезнено. В този момент помага движението, дишането. Аз трамбовах по коридора като луда, не се спрях. Когато си легнал, боли стократно повече, просто не се издържа - поне при мен беше така. Накрая ми сложиха спинална - имах уговорка с доктор. Съветвам най-приятелски да си искате упойка. Знам, че има и доста против упойката, но аз лично съм много доволна. Успех на всички бъдещи майчета - и да знаете, забравя се, ето месец по-късно едва си спомням че съм раждала Grinning

# 17
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
 Успех на всички бъдещи майчета - и да знаете, забравя се, ето месец по-късно едва си спомням че съм раждала Grinning
[/quote]
Мила Iga,
колко точно го каза това че се забравя- макар и всички болки и шевчета и прочие сега сякаш единственното чувство което усещам от раждането е ЩАСТИЕ а не болка....

Никои не спомена нищо за така наречените ТЕНС машинки- не знам дали ги има  в България, но те също са  едно много добро и 100% безвредно средство за притъпяване  и намаляване на болката.

# 18
  • Мнения: 6 620
С епидурална упойка аз поне така направих и не усещах болка .

# 19
  • Мнения: 105
Здравейте! Що се отнася да разхождането мен никой не ме спря. Аз раждах в Майчин дом  в София и когато исках си ставах да се поразтъпча. Е то контракцийте при мен минаха бързо, аз родих за два часа, нямах проблеми с бременността и може би за това ми позволиха да се разхождам. Всички бъдещи маме трябва да знаят, че не може да мине без болка, трябва само да умеят да контролират болката. Преди да родя изчетох хиляди статий за болката. Когато лежах в предродилна зала крещях " НЕ МЕ БОЛИ , НЕ МЕ БОЛИ" това повтарях непрекъснато. Лекарят ми се изненада на думите ми, а аз му казах, че това е моя психо атака, внушение, което трудно може да се преодолее!!!! Успех на всички мамчета стискам ви палци Simple Smile

# 20
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
и още нещо....
Не мислете за контракцията като за нещо много лошо и болезнено.Мислете си как всяка следваща контракция ви доближава до срещата с това малко същество, което като вас няма турпение да се появи на този свят.Това ще ви отвлече вниманието от болката.....
И като ви кажат Напъваи- НАПЪВАИТЕЕЕЕЕЕЕЕ  newsm61 newsm61 newsm61
Вили

# 21
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace
и аз  Peace

# 22
  • Мнения: 545
.....
Никои не спомена нищо за така наречените ТЕНС машинки- не знам дали ги има  в България, но те също са  едно много добро и 100% безвредно средство за притъпяване  и намаляване на болката.

Не съм чувала за такива в БГ. Какво представляват?

Иначе за разхождането - в Окръжна-Варна преди година позволяваха, стига да не е по време на визитация.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 056
На мен не ми разрешаваха да ставам защото имах контракции, но почти никакво разкритие и за да не притискам допълнително бебо, че нямаше откъде да избяга...

Но исках да ви разкажа как аз си взаимодействах с болката. Малко е шантаво, но дано поне някой ме разбере.
Значи изтекоха ми водите и ми сложиха система с окситоцин да предизвикат раждането. Това става към 20,00 часа на 12-ти януари. Отначало започнаха на 15 минути приятни даже контракции. Няколко часа по-късно вече бяха на 10 минути, нямаше болка, добре до тук.
12 часа след като ми сложиха системата започнаха да зачестяват на 5 минути. Вече започнаха да болят. Болката беше силна, но поносима /от десет години имах ужасно, ужасно болезнен мензис/така, че стисках зъби и...И така 6 часа изкарах така.
После контракциите станаха на 2-3 минути, раждащи, ужасно болезнени, невероятно болезнени, разкъсваща, раздираща болка...и така още 6 часа.
Обикновено този последен етап трае около половин до един час, но аз не получих разкритие...
И през тези последни часове аз изпаднах някакво странно състояние /може би и заради диазепама, който са ми били/ - по едно време разбрах, че за да получа разкритие трябва да ме боли. Mr. Green
И започнах да си представям как се получава разкритието, как мускулите ми се свиват и как ми се опъва влагалището и как ги боли самите мускули, а не мен. И в един момент се слях с болката, не й се противопоставях, болката бях аз и я исках, защото тя ме приближаваше към края на всичко, тя помагаше на бебето да излезе. Не ме разбирайте погрешно, не спря да ме боли, но така се бях вглъбила в това, в себе си, че тия часове не ги усетих, бях в някакво безвремие...
Но в крайна сметка се наложи секцио - 2 см разкритие за 24 часа-няма какво да разказвам...
Извадиха бебо в 19,05 ч на 13-ти януари.
Малко дълго стана, но наистина изживях много странно раждане, дори когато съм се напивала като студентка не съм изживявала такова безвремие.
А някои раждат даже с кеф...

Да, бе, я ни светнете какво е туй ТЕНС машинка newsm78

# 24
  • Мнения: 200
Момичета, моето раждане беше много бързо и сравнително безболезнено. Контракциите ми започнаха в 18.00 и в 22.45 се появи моето злато. По време на бременността ми се разхождах изключително много, което за мен е един положителен фактор за безпроблемнно раждане. Освен това към началото на деветия месец една акушерка ме посъветва да вземам Бусколизин и Витамин Б1. Те помагали на матката по - бързо и по - лесно да се получи разкритието и следователно, по -  бързо и лесно раждане. Но ако решите да използвате моя метод се посъветвайте или с доктора или с акушерка.
Безпроблемно раждане на всички бъдещи мами.

# 25
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Tens машинките са машинки които пускат ток посредством 4 пластинки които закрепваш на гърба си.Това електричество достига до рецепторите на болката и намаля или взема върха на болката.има различни степени  които родилката сама регулира в зависимост от силата  на болката.Безвредни както за маиката така и за бебо.Усещането е все едно мравки ти лазят по гърба или на по-силните степени като пощипване.Помагат предимно в 1 и 2 фаза на раждането-  в 3 когато напъваш за бебо да излезе не толкова много. Тук може да ги наемеш за известно време или да си купиш.Сигурна съм че и в България ги има- попитаите лекарите си.
Може да видите какво представляват на
www.Tens-Hire.co.uk/Childbirth     
Вили

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
Много хубава темичка, ще я следя с унтерес и се надявам и аз скоро да мога да дам някой полезен съвет на бъдешите мами. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 291
като изберете да раждате секцио newsm10

# 28
  • Мнения: 2 730
Темата е хубава

# 29
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
От приятелки още знам, че друг начин за намаляне на болката при раждане и съкратяване на продължителността му е раждането във водна среда.Има ли подобно нещо в България?Ако някои е опитвал споделете с бъдещите мами.
Виждала съм басеините  в които раждат тук - изглеждат много  привлекателно, но на мен не ми позволиха да родя така , заради предишната ми бременност и проблемите.
Може следващият път да опитам....  bath1  bath1
Бъдете здрави!
Вили

Общи условия

Активация на акаунт