Кафе и бременност?

  • 2 773
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
кафето може да е вредно, защото кофеинът в големи дози може да предизвика контракции. обаче, щом се чувстваш добре - значи няма проблем  Grinning а и ми се струва странно да има връзко с поведението на бебето след раждането.

# 16
  • Мнения: 1 114
Обожавах кафето преди да забременея. По време на бременността не пих кафе, ставаше ми много лошо, сега ми се пие но още не съм пила.

# 17
  • Мнения: 6 461
През първата ми бременност пиех кафе без кофеин.По някога разбира се си позволявах и нормално кафенце.
През втората ми бременност пиех по 1 кафе на ден.,за да ме събуди.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз също пиех кафе, сутрин задължително заради ниското кръвно.Дори гинеколога ми каза да не спирам сутрешното кафе.Дъщеря ми сега е изключително спокойно бебе, така че няма зависимост.

# 19
  • Мнения: 231
Можеш да пиеш кафе, но не прекалявай. Аз пиех също доста кафе на ден. Сега моята кукла е толкова спокоина и спи по цяла нощ и по цял следобед. Така, че не се притесняваи.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 408
Пиех кафе без да прекалявам.
Дъщеря ми е изключително спокойно бебе.

# 21
  • Мнения: 497
Благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 359
И по време на бременност и сега докато кърмя си позволявам по 1 не много силно повече не смея.

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Спрях да пия кафе по време на бременността си, защото  ми се гадеше от него, а кафе принципно много обичам. Сега не пия умишлено, защото кърмя, но определено ми липсва.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Не съм спирала кафето- сутрин задължително пиех по едно кафе и заради ниското кръвно.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 907
В началото на пиех, понеже само като ми замиришеше на кафе  Sick ... После като ми мина гаденето започнах да пия по едно на ден - сутрин и не всеки ден. Към 7 - мия месец обаче взех да вдигам кръвното и съвсем го отказах. Не мисля, че съм прекалила, обаче ела го виж сега какъв вампир е - и денем, и нощем  Tired Така че аз лично не мисля, че има такава зависимост  newsm78

# 26
  • Мнения: 375
Моят съвет е не пий кафе и не пуши,аз самата само веднъж съм си позволила да пия кока-кола защото пътувах със самолет и ми ставаше лошо от ниско кръвно,и мога да се похваля че имам много спокойно дете.

# 27
  • Мнения: 497
Моят съвет е не пий кафе и не пуши,аз самата само веднъж съм си позволила да пия кока-кола защото пътувах със самолет и ми ставаше лошо от ниско кръвно,и мога да се похваля че имам много спокойно дете.
Ами аз не пуша, но ако не пия кафе - ме боли глава и мноооого ми се спи. Те и на другите майки, които са пили кафе, деацата им са спокойни както пишат по-горе. Благодаря ти.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз не съм го спирала,но минах на шварц и пиех по едно на ден/случвало се е 2 да изпия/.

# 29
  • Мнения: 640
Не съм пила и капка кафе,нито съм палила цигара и бебето ми беше страшно спокойно и добро-бебе мечта.Незнам дали това оказа някакъв ефект.Но скоро четох,че даже и да си позволявате 1-2 чаши кафе дневно през втората половина на бременността категорично се забранява.Кофеинът е първото нещо,което дотига до бебето чрез пъпната връв

Общи условия

Активация на акаунт