За ритничетата...

  • 1 802
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,

Интересно ми е защо има периоди, например цял ден, в които бебето изобщо не мърда? Наистина ли не шава или аз не го усещам през това време? Сега съм в 19 г.с. Вчера вечерта ме спука от ритничета, а цялата нощ и сега сутринта - пълен пас. Rolling Eyes
Нещо специално ли обуславя тези движения или е като при всеки друг човек - просто си кротува? Thinking

# 1
  • Мнения: 689
Мила и при мен е така, миналата седмица по цял ден не спираше, а тази си кротува и най вече ме подритва съвсем лекичко, а през ноща също се движи и рита но в повечето случаи не усещам защото спя доста дълбоко.
Така че спокойно всичко е нормално а ако се притесняваш много отиди на преглед да се успокоиш!

# 2
  • Мнения: 1 383
Не мога да ти дам много аргументиран отговор, но и при мен е така. Аз съм в 21г.с., втора бременност. И първия път ги имах тези притеснения, а родих хубаво здраво бебе. Може би в един момент се наглася в определена поза и не мърда много, докато не "реши " да я смени. Може би когато се движиш не го усещаш така ясно. Може би...

# 3
  • Мнения: 2 258
И при мен беше така и аз си го обяснявам с това,че повече спинкат ....

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз четох някъде и ми прозвуча доста логично, че през деня като се движи майката, това действа като люлката на бебето и го приспива, а когато нощем легне, люлката спира и то се събужда с нови сили за движение.  Thinking

# 5
  • Мнения: 689
Цитат на: Ina Sebieff
Аз четох някъде и ми прозвуча доста логично, че през деня като се движи майката, това действа като люлката на бебето и го приспива, а когато нощем легне, люлката спира и то се събужда с нови сили за движение.  Thinking

Да точно така и аз го изпитвам всеки ден, в момента в който се опъна на дивана или леглото и се почва атака Stuck Out Tongue

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Цитат на: Ina Sebieff
Аз четох някъде и ми прозвуча доста логично, че през деня като се движи майката, това действа като люлката на бебето и го приспива, а когато нощем легне, люлката спира и то се събужда с нови сили за движение.  Thinking


Е да, ама аз не го усещам много дълго дори когато лежа по граб спокойно. Мога да си чакам цял час и да не помръдне. Дали просто още не сме малки... Thinking

# 7
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Alexa
Цитат на: Ina Sebieff
Аз четох някъде и ми прозвуча доста логично, че през деня като се движи майката, това действа като люлката на бебето и го приспива, а когато нощем легне, люлката спира и то се събужда с нови сили за движение.  Thinking


Е да, ама аз не го усещам много дълго дори когато лежа по граб спокойно. Мога да си чакам цял час и да не помръдне. Дали просто още не сме малки... Thinking


Мънички сте още:)Постепенно ще осущаш със всеки изминал ден как все повече и повече се движи и ритка бебчо:)Не се притеснявай:)

# 8
  • София
  • Мнения: 11 706
Не се притеснявавай,аз например започнах да усещам ясни ритничета някъде от 21 г.с.,а това ми е втора бременност. Доста се бях притеснила,но сега го усещам,кога през деня,кога късно вечер.Обикновено сутрин няма никой и от след обед се почва  #Milti кога по-леко,кога по-силно.Интересното е че когато дават шоуто на Слави и по специално песните от академията задължително реагираме,поне досега беше тъй.

# 9
  • Мнения: 81
Не се притеснявай така е има периоди в които не се обажда. Аз като бях бременна бебка не се беше обаждала цели 4 дни, даже почнах да си мисля глупости. Зависи много от това дали ти си спокойна, да не си натоварена психически. Почивай повече мисли позитивно и чакай денят в който ще станеш майка.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз силно се бях спекла, защото до 22-23 седмиц нищичко не усещах.  Embarassed  
Обаче после...Даже напоследък се събуждам от американеца в мен /нали при тях е ден, когато при нас е нощ?).
най-ми е смешно как реагира на студ, когато се доближа до хладилна втрина или хладилник-веднага ритник за обратен ход Laughing Иначе на музика не реагира.

# 11
  • Мнения: 2 784
И аз бях така,даже си побутвах корема отвреме навреме за да се събуди.Какв атака започваше тогава!!! Grinning
Накрая няма да те оставя намира и тогава ще се питаш къде останаха спокойните дни и това дете няма ли да поспи малко,та и ти да си починеш Grinning  Grinning  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 357
Цитат на: Alexa
Цитат на: Ina Sebieff
Аз четох някъде и ми прозвуча доста логично, че през деня като се движи майката, това действа като люлката на бебето и го приспива, а когато нощем легне, люлката спира и то се събужда с нови сили за движение.  Thinking


Е да, ама аз не го усещам много дълго дори когато лежа по граб спокойно. Мога да си чакам цял час и да не помръдне. Дали просто още не сме малки... Thinking


Не знам при вас как е, но на мен всеки път ми казват да не лежа по гръб, защото бебето притиска някаква аорта и може да ми стане лошо , а и за бебето е лошо. Иначе по гръб най-много рита. Аз си мисля, че щом рита така най-много и докторите не дават, значи не му е комфортно и протестира.
Как е с вас!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Не се притеснявай за това.Напълно нормално е да не г оусещаш винаги! Аз не съм го усещала с дни! Радвай се когато г оусетиш малкото човече и не се натоварвай с лоши мисли!

# 14
  • Мнения: 3 334
Цитат на: SAYONARA
И при мен беше така и аз си го обяснявам с това,че повече спинкат ....


и при мен така!

# 15
  • Мнения: 143
И аз не го усещам много. При първата бременност ме е държала будна по цели нощи щерката, чак съм 7 сутрин си лягах, като се кротне малко.
А сега това не ме рита, а некак се мести... или се изпъва, понякога съм с чувството, че е застанало напреко на корема ми и се опитва да се опъне! Но нощно време спи или рита леко, та не ми пречи. Чак и мъжа ми констатира, че първото било по-голям футболист.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами може би бебо спи. Аз съм чела, че има 2 вида сън при бебетата в утробата, първия е когато спи леко и мърда, а втория спи непробудно без да се движи. Моя бебо почти не мърдаше до последния месец преди да родя, даже и в деня на раждането, малко преди да започнат контракциите шаваше, а казват, че в края на бременноста преди да се появят спирали да се движат. Е моя беше на обратно през бременноста почти не се движеше и като дойде ред да излиза не спря да шава.  Simple Smile  И като се има в предвид, че се появи на бял свят 2 седмици по рано...  Laughing  Всяко бебе е различно и уникално.

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
явно при вси4ки е разли4но ,аз например Гери не я усещах много в на4алото . " мирно "дете си беше . като ми разправяха разнитам мами какви ритници отнасяли 4ак им се 4удих. при мен ако риташе беше ве4ер..като си легнех...виж местенията си бяха видими ...като легна или седна и 2-3 мин след това " някои" по4ваше голямото наместване Simple Smile
знам само 4е към последните седмици трябва да се следиш - минимум 10 ритвания(или контракции ли беше? еи забравила съм) - нещо като самоконтрол

# 18
  • Мнения: 1 464
Успокой се,бебчетата са по-активни през ноща,и на мен м се е случвало да не го усещам цяло денонощие и после се завръщат ритниците с нова сила,а и сте още мънички.Ще видиш като позаякне още малко как ще те търбуши Laughing

# 19
  • Мнения: 3 116
И нашата беборанка има дни в които не се обажда и други през които цял ден лудува Simple Smile Честно казано и аз се притеснявам ако не я чуя един-два дни, но изглежда колкото по-напред отиваме толкова повече ритаме и се надявам по-честичко да ритка Simple Smile

А иначе това с подбутването на корема определено върши работа за събуждане колкото и да не ми се вярваше Simple Smile Онзи ден бях на преглед и понеже беше заела неподходяща поза и спеше сладко сладко, доктора няколко пъти ми разръчка коремчето и бебонка се събуди: прозя се, изтегна се като котенце и се размърда Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 116
И нашата беборанка има дни в които не се обажда и други през които цял ден лудува Simple Smile Честно казано и аз се притеснявам ако не я чуя един-два дни, но изглежда колкото по-напред отиваме толкова повече ритаме и се надявам по-честичко да ритка Simple Smile

А иначе това с подбутването на корема определено върши работа за събуждане колкото и да не ми се вярваше Simple Smile Онзи ден бях на преглед и понеже беше заела неподходяща поза и спеше сладко сладко, доктора няколко пъти ми разръчка коремчето и бебонка се събуди: прозя се, изтегна се като котенце и се размърда Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 116
Съжалявам за повтореното мнение, но имах проблеми с форума Sad

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
при мен спираше да шава когато се преуморя, а когато се ядосвах - отначало риташе, а ако изпаднех в бяс - пак се кротваше и покреваше Wink

# 23
  • Мнения: 3 550
Горе главата! Нямаш поводи за безспокойство! Бебоците доста време прекарват в сън, а и както още една мама писа, твоите разходки действат като люлка и го успокояват. При мен, когато бях в твоите седмици, обикновено се активизираше вечер. Леко бременеене!

# 24
Нашият бебок рита обикновено вечер, когато легна и се изпъна хубаво на леглото. Явно така има най-много място и му е широко. Иначе обикновено ме рита само от дясната страна - докторът каза,че там са му крачета, ръчички и за това повече мърда.И нещо друго - много се разиграва на БГ народна музика и подскача ли подскача Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 3 663
Ами защото спинкат и са още мънички Simple Smile
освен това, ако през деня си в движение се усеща по-трудно отколкото вечер като си легнеш спокойно пред дивана Simple Smile доколкото си спомням в 19та седмица "ритничетата" не са чак толкова силни Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
Нормално е, а и ти си още в средата на бременността. Към 24-25 седмица ще го усещаш много по-ясно.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 822
Мен ме спуква от бой. Въобсще не я интересува дали е ден или нощ. Даже ми се иска понякога да поспива. Не е много приятно да ти използват вътрешностите за боксова круха Simple Smile. Е на ся пак ме бие Simple Smile)) Питах лекарката щото се оплаших че не спи ама тя ми каза че е нормално и при всеки е различно. Кротва се само като се движа ама аз каталясах от ходене Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 926
Последният път питах дофтора точно за това вечерно ритане, та човекът си ми го обясни съвсем научно. Човек има два режима на нервната система - симпатиков и парасимпатиков. Първият обуславя ритмичното ежедневие, тогава организмът работи на пълни обороти, а бебо е спокоен. Вторият се "включва" вечер, тогава, когато организмът се успокоява. Бебо активно усеща това "превключване" и то е сигнал да започне своята собствена "програма". Същото е валидно и сутринта Simple Smile Ами това е - дано съм ви малко полезна Simple Smile

# 29
  • Мнения: 27
и при мен рита като футболист- първия път не беше така- обаче сега е чудо!!!!Само като легна по гръб и започва!

# 30
  • Мнения: 3 116
Нашата беборанка от два дни рита здраво и почти през целия ден, пък вечер спира. Тези дни малко много ми дойде нервното напрежение и явно бебка усеща и рита.

# 31
  • Мнения: 669
Аз започнах да го усещам в началото на седмицата от неделя или понеделник, и го усещам предимно вечер когато си легна по гръб - и то доста лекички движения (сигурно като при вас в началото Simple Smile ) .

# 32
А случвало ли ви се е да хълцат или нещо подобно? При мен рита рита и като започне да ми подскача корема,все едно хълца.

# 33
  • София
  • Мнения: 747
Цитат на: Alexa
Здравейте момичета,

Интересно ми е защо има периоди, например цял ден, в които бебето изобщо не мърда? Наистина ли не шава или аз не го усещам през това време? Сега съм в 19 г.с. Вчера вечерта ме спука от ритничета, а цялата нощ и сега сутринта - пълен пас. Rolling Eyes
Нещо специално ли обуславя тези движения или е като при всеки друг човек - просто си кротува? Thinking

 Aлекса, според мен сте още 'малки' и затова не го усещаш постоянно. Почакай още 3-4 седмици и ще видиш тогава Joy
'МОЕТО' ми обръща корема и досега без да се съобразява с времето и мястото, а като че ли най-много се показва,когато сме с приятели. Всички са виждали 'танцуващия' ми корем и си умират от смях Laughing  Laughing  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 983
Цитат на: Anni
Цитат на: SAYONARA
И при мен беше така и аз си го обяснявам с това,че повече спинкат ....


и при мен така!

при мен беше по същия начин,понякога много риташе,друг път не,даже си бях питала лекаркат,защото  ми бяха казали че ако нощно време рита значи няма да спи през нощта,много ми беше страшно,защото съм чувала какво е да не ти спи бебо Cry !Но тогава тя ми отговори,че докато е в утробата бебето спи около 30 мин на 24 часа,защото не си изразходва енергията никъде(няма ядене,рев,къпане и т.н.).Така че не се притеснявайте,слушайте си лекарите и очаквайте големия ден Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт