Как да напусна работа без предизвестие?

  • 13 317
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Момичета, за да не пускам нова тема, питам тук.

В моя случай работодателят не желае да прекрати право-отношението по взаимно съгласие, а не знам дали новата фирма ще ме чака един месец, докато изтече предизвестието. Какво става, ако просто спра да ходя на работа? Дисциплинарно уволнение? А последиците от това уволнение за по-нататък?  Thinking

Според мен вероятно ще дължиш обезщетение. Погледни си тр. договор и кодекса на труда.
И аз бях в същото положение, но се споразумях някак си с шефовете Sick
Най-безболезнения начин според мен е да си пуснеш 1 мес. предизвестие, взимаш си 2 пъти по 5 дни болничен (от понеделник до петък), след това си взимаш отпуската, която ти се полага и пак 2 пъти по 5 дни болничен и предизвестието ти ще изрече. А в новата фирма да те водят на граждански договор за този 1 месец.
Стискам палци да се подредят нещата  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 191
Момичета, за да не пускам нова тема, питам тук.

В моя случай работодателят не желае да прекрати правоотношението по взаимно съгласие, а не знам дали новата фирма ще ме чака един месец, докато изтече предизвестието. Какво става, ако просто спра да ходя на работа? Дисциплинарно уволнение? А последиците от това уволнение за по-нататък?  Thinking

След като не желаеш да си отработиш срока на предизвестие, дължиш на работодателя обезщетение за неспазването му.

Общи условия

Активация на акаунт