За свекървите

  • 5 157
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 013
Често изпадах в много неловки ситуации, както може би повечето от вас!
Имахме разговор, попитах как предпочитат, те казаха ,че нямат претенции. А аз тъкмо се бях навила да им викам майко и татко! Та така ми охладиха ентусиазма и досега още се чудя!
Не може да ми се откъсне от устата... и от сърцето!

# 61
  • Мнения: 10
Съгласна съм с повечето от вас - много е трудно да наречеш друга жена "майко". За мен тази дума е свята, не мога да я казвам под път и над път. Аз слагам едно "лельо" пред името й. Ми какво да се прави, все някак трябва да се обърнеш към нея, колкото и да не ти се иска. За щастие, срещите ни са редки.  Laughing

# 62
Още от началото като се запознахме съм я наричала по име.Много по лесно е от колкото "майко",тази дума за мен е свята и само едно жена заслужава тази дума и това е майка ми!А най-добре я попитай съгласна ли е да я наричаш по име,това е най-добрия вариант според мен! След като се оженихме със съпруга ми тя сама ме помоли да и казвам по име а не да се чудя как да я повикам и такае по добре Mr. GreenА която нарича свекърва си майка,мога да кажа че това е доста смело  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 3 524
Още от началото като се запознахме съм я наричала по име.
Аз също. Тя е много прекрасен човек, при все че да кажем, всеки си има своите криви "моменти"  Rolling Eyes Rolling Eyes Но не мисля че мамо е малко в повече... При все че като сме си говорили с мъжа казвам понякога примерно мама Лили еди какво си, но не и като обръщение към нея.

# 64
  • Мнения: 8 505
Обръщам се към свекърва си по име.
След раждането на дъщеря ми нито сме се сближили,нито отчуждили.Отношенията ни са съвсем нормални-не мога да я нарека приятелка,но това не ми пречи да я уважавам страшно много и да се разбирам с нея.

# 65
  • Мнения: 268
Казвам й на име, защото не може да ми се пречупи езика да й кажа "мамо", имам си малка все пак Naughty.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 471
Никак. За "мамо" изобщо не може и въпрос да става, майка си имам.

# 67
  • Мнения: 1 098
Аз й казвам " мамо" или " майко", сама реших така, защото ми беше писнало да незнам как да се обърна към нея- лельо не ми звучи, а пък по име ми е неудобно, заради разликата във възрастта, смятам, че  е заслужила

# 68
# 69
  • Мнения: 1 975
Съгласна съм с повечето от вас - много е трудно да наречеш друга жена "майко". За мен тази дума е свята, не мога да я казвам под път и над път. Аз слагам едно "лельо" пред името й. Ми какво да се прави, все някак трябва да се обърнеш към нея, колкото и да не ти се иска. За щастие, срещите ни са редки.  Laughing

И при нас е така Peace

# 70
  • Мнения: 1 336
по име, изпитвам органическа непоносимост към нея  Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 888
Аз им казвам майко и татко! Peace
Беше ми трудно в началото, но моята майка ме посъветва, че така е редно...и не съжалявам...вече ми идва съвсем естествено...
а наистина много се промениха отношенията след раждането на първата ми дъщеря...сега много ми помагат...мисля че взаимното уважение надделя..., а майката и таткото са си най- скъпи  разбира се, но това че казвам майка и татко на други хора, не мисля че умаловажава обръщенията към моите родители...

# 72
  • Мнения: 701
А не! Naughty Crossing ArmsТази дума на този човек немога да кажа!Аз си имам майка и единствено тя има привилегията да бъде наричана от мен по този начин!
Ама въобще не ме интересува какви били порядките и какви били обичаите от едно време.От къде на къде ще наричам "майка" жена,която и пет пари не дава за мен.Да не говорим пък за "татко"!
Далеч съм от мисълта ,че съм им на сърце!За две години ми го показаха поне 100 пъти и не мисля,че са заслужили дори и уважението ми.Фалша и лъжите им лъсват с всеки изминал ден.Засега удържам фронта само и единствено заради мъжа ми.
Едно ми е интересно: Кой пък е казал,че да наричаш свекърва и свекър "майка и татко" е правилно? newsm78
Дори и да не беше непоносимостта ми към тях пак нямаше да ги наричам по този начин-немога да лицемернича.
И мен ме съветват да започна да ги наричам / и майка ми,и баща ми,и баба и леля/ама няма да се получи.

# 73
  • Мнения: 521
na "lelio" nito moje da ti se obidi(kakto eventualno na ime),nito ima pravo da iska da i vika6 (maiko).no to si e do svekarva de Simple Smile

# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Първо, със съпруга ми не сме брат и сестра, че да ги наричам майко и татко  Naughty
Второ, не мога да се обръщам така към хора, които ме мразят  Naughty
Трето - чувствата ни са взаимни  Twisted Evil
Четвърто, имам си родители, които ме обичат и те са моите мама и татко.

Общи условия

Активация на акаунт