За ясновидството...

  • 3 214
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз по принцип не вярвам ,но няколкото пъти, в които съм ходила с приятелки -винаги са ми познавали някои неща
Най- запомнящото се беше,когато една такава врачка започна са думите:
Аз и 100% да ти дам гаранция-ти пак няма да ми повярваш Peace

# 16
  • Мнения: 6 472
Не вярвате ли в телепатията,парапсихологията/все пак това си е доказана наука/. newsm78

 newsm78 newsm78 newsm78 Вероятно двете висши са ми били крайно недостатъчни и все още не съм наясно със съвремените научни тенденции ooooh! Ще светнеш ли моля те непросветената ми душа, къде и кой точно е обявил парапсихологията и телепатията за наука и кои научни среди са дали становище Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
В речник така пише:
парапсихология
пара- психология
Наука изучаваща необичайните (паранормалните) явления (телекинеза, телепатия и др.), .

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В речник така пише:
парапсихология
пара- психология
Наука изучаваща необичайните (паранормалните) явления (телекинеза, телепатия и др.), .
Между наука, която изучава и такава, която доказва, има разлика. Напр. математиката не изучава само числата, а ползва доказателства свързани с тях, а психологията и производните й повече наблюдават и анализират, осланят се на опити, но нямат доказателства.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
чисто физически ,вероятно не.

След време ще се намерят доказателства.

Едно време не се знаеше ,и че земята е кръгла.
Ако вие със собствените си разбирания и знания тогава,си мислехте дори че е плоска-дори да ви казваха,че е кръгла,като глобус-надали щяхте да повярвате.
Дошло е и вреемто на доказателството и ЗНАНИЕТО>

Така ще дойде и времето,когато ще се знае всичко.

# 20
  • Мнения: 636
Аз вярвам, че някои хора имат достъп до инфо, което не е достъпно за всеки...
Друг е въпроса как използват тази си дарба!

Ходила съм при такива "специалисти" и са ми познавали за неща, които наистина са ми се случвали след това. Но и много са ме лъгали. Споделям позицията на православието, че контакти с подобни особи трябва да се избягват. Ортодоксалното християнсто не отрича  "попаденията" на гадателките, но не поощрява практикуването на такава дейност.

# 21
  • Мнения: 196
Не вярвате ли в телепатията,парапсихологията/все пак това си е доказана наука/. newsm78

 newsm78 newsm78 newsm78 Вероятно двете висши са ми били крайно недостатъчни и все още не съм наясно със съвремените научни тенденции ooooh! Ще светнеш ли моля те непросветената ми душа, къде и кой точно е обявил парапсихологията и телепатията за наука и кои научни среди са дали становище Rolling Eyes

Двете висши повече пречат, отколкото помагат. Но след като ги имате, пробвайте с квантовата физика. Ако се задълбаете повече, ще научите много интересни неща.

# 22
  • Мнения: 3 674
Аз вярвам, че някои хора имат достъп до инфо, което не е достъпно за всеки...
Друг е въпроса как използват тази си дарба!


И аз мисля така Peace

# 23
Аз вярвам, че някои хора имат достъп до инфо, което не е достъпно за всеки...
Друг е въпроса как използват тази си дарба!

Абсолютно съм съгласна. Не вярвам в тези, които сами се провъзгласяват за такива, обаче аз самата съм имала доста преживявания, които са ми показвали сума ти неща, които наистина се случват след това. Също така съм сънувала хора, които не съм виждала и познавала и те ме молят да предам нещо на някой техен близък  - оказва се, че когато им опиша как е изглеждал примерно този мъртъв човек, който съм сънувала, и те ваднага се сещат. Странно е, но винаги след това запалвам в църквата свещ за тях и за известно време не ги сънувам. Мистерии всякакви Thinking

# 24
  • Мнения: 15 214
Не вярвам на никакви врачки, ясновидки ......... Изкушавам се да подходя агресивно към една особена категория, просеща и искаща да ми предскаже бъдещето.  ooooh! Известно ми е, че има хора, които притежават такива способности, но знам също така, че не казват всичко, което "виждат". Ако трябваше да знаем бъдещето си то щеше да ни е дадено.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Tinatin  е много права Peace! Всички "научно" не вярващи да се разровят из квантовата физика да видим ще късат ли цветя от този момент натътък  Simple Smile.
Аз винаги съм вярвала, винаги съм търсила други "измерения" и ще продължавам да го правя. Имах случка с гледачка от Русе, която като ме попита как се казва майка ми и и отговорих веднага ме поправи, че това не й е истинското име, а аз не бях чувала дори, че майка ми си е махнала буква от името на 18 години  Shocked. За какво изобщо говорим??? Има шарлатани, но има и хора с възможности далеч надвишаващи пределите на въображението ни дори...

# 26
  • Мнения: 2 863
В такъв случай и психологията ще я извадите от науките, понеже борави с твърде малко доказателства и твърде много предположения. Човек използва не 10 %,  а  в обичайния случай около 5-6% от мозъчната си тъкан... само гениите използват повече от 9%.. та за останалите 90 и повече процента си направете извод...

# 27
  • Мнения: 2 700
В ясновидството като индустрия не вярвам. Но мисля, че все пак има хора, които долавят информация или енергии.
Аз лично имам само един единствен случай, когато са ми познавали, при това проблемът действително беше голям. Отивах за пръв път при човека, който не знаеше нищо нито за мен, нито за повода ми. Веднага каза, че мой близък е тежко болен и ако не се оперира ще почине до седмица. Ставаше въпрос за баща ми, комуто бяха открили трицифрена утайка, но не се знаеше още нищо конкретно.  След срещата ми с ясновидеца, имах възможност да ускоря изследванията и операцията, която се проведе на 5-я ден след срещата ми. Откриха  капсулован рак с размери на бебешка глава, който по думите на лекарите е било въпрос на ден-два да перфорира стените на стомаха, т.е. летален изход. Благодарение на този човек, баща ми живя още 13 години.

# 28
Ами според мен е възможно да се познае миналото, то вече е закодирано в паметта, но бъдещето не е възможно да се отгатне.Най-простата причина за това е, че човек винаги има избор от няколко възможности как да подходи към дадена ситуация в бъдещето и никой, ама никой не може да му предскаже точно каква стъпка ще предприеме.Освен ако под въздействие думите на "ясновидеца" не направи точно това, което му е казано.

# 29
  • Мнения: 3 674
Ами според мен е възможно да се познае миналото, то вече е закодирано в паметта, но бъдещето не е възможно да се отгатне.Най-простата причина за това е, че човек винаги има избор от няколко възможности как да подходи към дадена ситуация в бъдещето и никой, ама никой не може да му предскаже точно каква стъпка ще предприеме.Освен ако под въздействие думите на "ясновидеца" не направи точно това, което му е казано.

 Peace Напълно съгласна с всяка дума.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт