кърмене и парфюм

  • 1 610
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 298
Избягвам по начало, сори че пак ще разваля на някой удоволствието, но като цяло масовите маркови парфюми съдържат доста вредни съставки като фталати, разни токсични синтетични аромати и т.н.
Всъщност в момента слагам един, но е само етерично масло от едно растение и някаква там основа. Пак не е супер безвреден, има си химийка, но няма синтетични аромати и фталат поне. Слагам за настроение по малко съвсем, а и ми се струва по-малко зло.
Обаче ако кърмех новородено, нямаше и това да слагам, гаранция.


 по тази логика не трябва да се полза и лосион за тяло и кремове за лице и въобще всякаква козметика,която е в сзприкосновение с бебо и т.н.наскоро си мислех да пускам такава тема :каква козметика ползвате докато кърмите.ако човек кърми две години,пък дори и да е само 6месеца може ли да не ползва никакви продукти.нали все пак особено за кожата трябва да се полага повече грижа след раждането за да се възстанови.

# 16
  • Мнения: 1 896
Има си по-безвредна и по-вредна козметика. По-добре е все пак да не са много миризливи нещата, то не само заради бебето, но и заради майката също.
Ето тук има инфо за някои продукти кой какъв е.
А тук има и едни български биопарфюми. Не съм ги пробвала лично, но имат сертификат, за който изискванията са супер строги. Означава, че ароматните съставки са само натурални (което го няма при парфюмите на известните марки), и то отгледани и извлечени в съответствие с определени условия за чисто производство. Въпреки това дори натуралните етерични масла не се препоръчват при новородени.

# 17
  • Мнения: 4 242
Само споменавам още, че рецептрите при бебетата (особено новородените) са твърде нежни и чувствителни.

# 18
  • Мнения: 19 298
Има си по-безвредна и по-вредна козметика. По-добре е все пак да не са много миризливи нещата, то не само заради бебето, но и заради майката също.
 Въпреки това дори натуралните етерични масла не се препоръчват при новородени.
басилиск,защо е по добре и за майката нещата да не са много миризливи?
а добре ако човек се пръска по дрехите с парфюм като излиза и после ги съблича когато ще кърми бебо пак ли има проблем според вас?
тъкмо бях се примирила че след бременността ще трябва да продължа да не си боядисвам косата ,а сега и други малки удоволствия се оказва че са забранени Confused

# 19
  • Мнения: 1 117
Откакто родих почти не ползвам парфюм или ако го правя,  то е съвсем дискретно - зад едното ухо пръскам и разнасям.Дори парфюма си смених, избрах този, който подхожда на сегашният ми статус - майчинството  Wink
Peace

# 20
  • Мнения: 1 896
Има си по-безвредна и по-вредна козметика. По-добре е все пак да не са много миризливи нещата, то не само заради бебето, но и заради майката също.
 Въпреки това дори натуралните етерични масла не се препоръчват при новородени.
басилиск,защо е по добре и за майката нещата да не са много миризливи?
а добре ако човек се пръска по дрехите с парфюм като излиза и после ги съблича когато ще кърми бебо пак ли има проблем според вас?
тъкмо бях се примирила че след бременността ще трябва да продължа да не си боядисвам косата ,а сега и други малки удоволствия се оказва че са забранени Confused

Имах предвид, че и за самата майка така е по-полезно. Просто защото използването на силно миризливи козметики не е полезно за никой, независимо дали има деца или не. Но всеки сам си преценява за тези неща. Много хора предпочитат да смятат, че щом нещо се продава в магазина, значи е безвредно. Но според мен до 10-15 години ще има доста съставки в козметиката и битовата химия, които ще бъдат забранени. Вече има такива, които са се използвали доскоро, а сега не се допускат примерно в Европа.
Ако ароматите в парфюма са само от натурален произход, както са били в миналото (както примерно в "Парфюмът" на Зюскинд), няма да е проблем, но такива поне от известните марки няма.
Eто тук съм извадила специално страницата с информация кой парфюм какъв коефициент на вредност има - някой са със зелен код, значи доста безопасни. Като кликнеш върху марката, ти излизат различни нейни продукти, а като кликнеш върху самия продукт - информация за съдържанието и кои от съставките какви евентуални проблеми могат да носят. Няма абсолютно всички парфюми, ама все пак са доста.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 11:20 от basilisk

# 21
  • Мнения: 1 341
Аз,пък смело ползвам от самото начало  и няма проблем,а и да не е парфюм лосиона ми за тяло е с аромата на парфюма ми,така,че все мирише Peace
Аз също.

# 22
  • Мнения: 386
Аз,пък смело ползвам от самото начало  и няма проблем,а и да не е парфюм лосиона ми за тяло е с аромата на парфюма ми,така,че все мирише Peace
newsm10 newsm10 newsm10 и аз също!!!!!

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 973
Когато съм си в къщи не съм слагала, само сух за подмишниците. Когато излизаме навън слагам на тила, в косата. Peace

# 24
  • Мнения: 119
Не съм забелязала на Алекс да влияе по някакъв начин на сученето това с парфюм ли съм и какъв.За това, че може да съдържа вредни субстанции е отделен въпрос, но се страхувам, че тръгнем ли по този път, ще трябва да премахнем доста неща от бита си, да не говорим за техниката като ТВ, компютър, мобилен тел ит.н.

Общи условия

Активация на акаунт