Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 9

  • 10 209
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 24
Сега говорих с фирмата вносител и се оказа, че държачите за тавите не трябва да се свалят(само телескопичните водачи). Може след време да им избледне цвета, но това това да е проблема. Сега остава да изберем между 4-та серия с пара или 6-та с повече програми.
Жена ми днес хареса още една печка, така че изборо се свежда до 3.
1) https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/cooking-and-baking/ovens- … /ovens/hbg578es3/
2) https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/cooking-and-baking/ovens- … /ovens/hrg572es3/
3) https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/cooking-and-baking/ovens- … /ovens/hrg578cb7/

Ако може мнения и за последна дали си заслужава и да поръчвам, че леко ми писна. Simple Smile

Много благодаря на отзовалите се хора.

Последна редакция: ср, 10 юни 2026, 12:15 от Stojan Divekov 653609

# 271
  • Мнения: 26
Добро утро
Имам въпрос свързан с вратичката на фурна Индезит:
Вчера дете на 4 г тежащо около 18 се е качило за 10 секунди върху отворена врата на фурна,и въпрос ми е възможно ли е да я е повредило (като вкл самата фурна не излиза въобще топло от вътре ,но има лек процеп и не съм сигурна дали не е фабрично , защото,не помня как беше преди ....

# 272
  • Мнения: 55 947
Определено нещо е изкривено. Вече дали пречи или уплътненията компенсират не мога да кажа. Ако не изпуска топлина може би можете да си карате така.

# 273
  • Мнения: 26
Определено нещо е изкривено. Вече дали пречи или уплътненията компенсират не мога да кажа. Ако не изпуска топлина може би можете да си карате така.

Проверих и не изпуска топлина ...... Но със сигурност,като направя кекс например и гонизпече равномерно ... Ще съм по наясно
Дали да звъня във Технополис да ги попитам какво да правя ....
Въпроса е какво е станало и дали ще е скъпа поправката ?

# 274
  • Мнения: 55 947
Нямам идея. Може да са изкривени пантите и да трябва да се сменят, защото не може да се изправят, може някакви винтове да са се извадили...  Няма как да е евтино, защото техникът най-малкото има такса посещение, даже и после да трябва само да затегне някой винт.

# 275
  • Мнения: 26
Нямам идея. Може да са изкривени пантите и да трябва да се сменят, защото не може да се изправят, може някакви винтове да са се извадили...  Няма как да е евтино, защото техникът най-малкото има такса посещение, даже и после да трябва само да затегне някой винт.
Дано не излезе повече от 50-100евро

# 276
  • Мнения: 4 121
Добро утро
Имам въпрос свързан с вратичката на фурна Индезит:
Вчера дете на 4 г тежащо около 18 се е качило за 10 секунди върху отворена врата на фурна,и въпрос ми е възможно ли е да я е повредило (като вкл самата фурна не излиза въобще топло от вътре ,но има лек процеп и не съм сигурна дали не е фабрично , защото,не помня как беше преди ....


Вратата очевидно не затваря и процепа съвсем не е малък. Няма как фабрично да остава така отворена.
Вероятно са изкривени отдолу пантите.
Не бих се надялала колко ще излезе. От една страна трябва да дойде техник и да огледа и след това да има смяна на части или на цялата врата.

# 277
  • Мнения: 26
И последен въпрос,може би .... Да препоръчате сервиз за фурни ....дето да не ми съдерат кожата много много?
Гледам има някакъв и смяна на панти е 45 евро ,което ме устройва

# 278
  • Мнения: 55 947
На мен ми препоръчаха за пералня тези и съм доволна. Доволна съм от услугата, за цената не мога да коментирам. Човекът си дойде със специална количка, натовари пералнята и си я отнесе, после я донесе и я монтира...Но те май с всичко се занимават.

https://www.djotex.com/

Последна редакция: ср, 17 юни 2026, 11:11 от Черна станция

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 28
Здравейте! Необходима ми е нова фурна за лятна вила, няма да е ползвам толкова често. Попаднах на тази https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … 4?tab=featuresTab
Основно заради цената и функциите, но не знам какво е качеството й.  Опитът ми е с 15 год. Аристон, който има дупчици по  дъно вече. Чудя се дали да избера тази Тека или някой евтин Бош, тъй като от информацията, която получих тук, доста се предпочита Бош.
Благодаря ви!

# 280
  • София
  • Мнения: 2 592
Здравейте! Необходима ми е нова фурна за лятна вила, няма да е ползвам толкова често. Попаднах на тази https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … 4?tab=featuresTab
Основно заради цената и функциите, но не знам какво е качеството й.  Опитът ми е с 15 год. Аристон, който има дупчици по  дъно вече. Чудя се дали да избера тази Тека или някой евтин Бош, тъй като от информацията, която получих тук, доста се предпочита Бош.
Благодаря ви!

Има защо да се предпочита Бош. Това е един от малкото западни производители, който сам си произвежда почти всички уреди. Евтините фурни Бош (серия 2) ползват техническата база на по-старото поколение фурни на фирмата, която се доказала във времето като надеждна и практична. Серия 2 се произвежда в Турция, в собствен завод на Бош, докато въпросната Тека е изцяло китайска разработка, която се доставя от Мидеа само се сглобява в Испания.

# 281
  • Бургас
  • Мнения: 28


Има защо да се предпочита Бош. Това е един от малкото западни производители, който сам си произвежда почти всички уреди. Евтините фурни Бош (серия 2) ползват техническата база на по-старото поколение фурни на фирмата, която се доказала във времето като надеждна и практична. Серия 2 се произвежда в Турция, в собствен завод на Бош, докато въпросната Тека е изцяло китайска разработка, която се доставя от Мидеа само се сглобява в Испания.

Благодаря ви, кой модел бихте ми препоръчали на Бош? Държа лесно да се почиства. Втора или четвърта серия, има ли значение в материалите на самата фурна?

# 282
  • София
  • Мнения: 2 592


Има защо да се предпочита Бош. Това е един от малкото западни производители, който сам си произвежда почти всички уреди. Евтините фурни Бош (серия 2) ползват техническата база на по-старото поколение фурни на фирмата, която се доказала във времето като надеждна и практична. Серия 2 се произвежда в Турция, в собствен завод на Бош, докато въпросната Тека е изцяло китайска разработка, която се доставя от Мидеа само се сглобява в Испания.

Благодаря ви, кой модел бихте ми препоръчали на Бош? Държа лесно да се почиства. Втора или четвърта серия, има ли значение в материалите на самата фурна?

И двете серии са с добри материали и компоненти. Ето този модел е със самопочистване на всички стени, само дъното трябва да се почиства с препарат, и не е много по-скъп от гореспоменатата Тека:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BF154ES0/p/703310

Моделите Бош с пиролиза са по-скъпи, цените им започват от 500 евро, така че преценявайте според бюджета и желаните допълнителни екстри. Има модели със сензорен панел, както и класически с копчета:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA572BB4/p/654647
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA574BB3/p/653639

Ако пък търсите бюджетна фурна с пиролиза, вижте тази Електролукс - в момента е на добра цена (380 евро):
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … OF4P06BK/p/653978

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 28


Благодаря ви, кой модел бихте ми препоръчали на Бош? Държа лесно да се почиства. Втора или четвърта серия, има ли значение в материалите на самата фурна?

И двете серии са с добри материали и компоненти. Ето този модел е със самопочистване на всички стени, само дъното трябва да се почиства с препарат, и не е много по-скъп от гореспоменатата Тека:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BF154ES0/p/703310

Моделите Бош с пиролиза са по-скъпи, цените им започват от 500 евро, така че преценявайте според бюджета и желаните допълнителни екстри. Има модели със сензорен панел, както и класически с копчета:
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA572BB4/p/654647
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA574BB3/p/653639

Ако пък търсите бюджетна фурна с пиролиза, вижте тази Електролукс - в момента е на добра цена (380 евро):
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … OF4P06BK/p/653978
Благодаря, ще ги погледна!

# 284
  • Мнения: 2
Здравейте! Харесала съм си този модел фурна, Gorenje GO66E Pizza350С. Дали има някоя мама, която я използва?

Общи условия

Активация на акаунт