Носталгично...

  • 1 524
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 990
Така е... живеем в забързан и динамичен свят.Липсва ми това време на безгрижие ...

# 16
  • Мнения: 1 364
Всичко написано и вярно.
Сега животът е динамичен и пълен със стрес....

# 17
  • Мнения: 545
Имам чувството,че щастливото ни детство е било в някой друг живот толкова отдавна ми се струва.

И аз се чувствам така... И много често си спомням как ние сме играли като деца, и как сега изпитвам ужас да пусна детето си (на 6 1/2 години) само на улицата. Просто с времето се промениха и хората и обкръжаващата среда... за съжаление...

А това, че ние правим всички (или повечето) неща от списъка - нали сме възрастни, не сме вече деца...

... живеем в забързан и динамичен свят.Липсва ми това време на безгрижие ...

# 18
  • Мнения: 2 908
 TiredИстина е.Още помня как излизах и играехме на улицата до тъмно и никой не ни знаеше къде сме.Всичко написано е вярно-върна ме назад.И все се питам защо за децата ни няма да има такова време Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 248
Всичко е абсолютно вярно, и лошото е че се движим по този списък
Притеснявам се да изпратя до магазина детето си който е на една крачка, само да си играе...абе други времена са.
А колко романтично и хубаво беше нашето време.... надявам се само и нашите деца един ден да си спомнят за тяхното детство с такава романтика както ние сега.

# 20
  • Мнения: 46 526
Явно само аз съм живяла в друг свят или просто не идеализирам нещата?

Заради возене без предпазен колан "захапах" скоростния лост на Волга-та на дядо ми, а няколко години по-късно удариха колата на баща ми, пак без колан- счупени ребра точно до сърцето, разбито предно стъкло с глава, месеци възстановяване, вече не се вози без колан ... колко сълзи и бензин е изляла майка ми, защото не съм се прибрала след училище, а няма как да ми се обади ... да, играехме на село от сутрин до вечер без надзор, но пък съседа ни се влезе в затвора за изнасилване ... припаднах на опашката за хляб, защото имаше само една хлебарница на цялото село ... обезводних се, след като пих от една чешма в Шкорпиловци ... един чичко искаше да ме води да ми "купува дъвка" ... престъпленията не се съобщаваха публично, за да не губим вяра в Държавата, това не значи, че времената са били спокойни, не се заблуждавайте ...

Въобще не ми е носталгично.

'78 съм.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 242
Еххх...  наистина беше хубаво тогава. Бяхме безгрижни  и се движехме на цели тумби.Играехме до късно на вън и никой не  се страхуваше за нас. Дано децата ни имат хубаво детство макар и в това динамично време. Peace

# 22
  • Мнения: 4 555
Никол, много си права.
Разликата сега е, че родителите са подплашени от "лошите" новини, които непрекъснато се преекспонират по телевизията и не смеят да пуснат децата си никъде сами, като така им пречат да се научат да могат да отидат някъде сами. И те съответно не могат. Затова не ги и пускат. И така става един затворен кръг.
Реалната опасност е едно, а това, че по телевизията непрекъснато ти пълнят главата с ужасии води до там, че да виждаш опасности навсякъде.
Имаше педофили и едно време, но не гледахме подозрително всеки човек, който даде бонбон на дете. Понеже преобладаваха тези, които просто се радваха на детето. И сега те преобладават, само че в главите на майките съвсем други неща витаят.

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Ами возехме се без предпазни колани .... Луксозните Москвета като вдигнеха 80 км/час се тресяха целите, сякаш пред излитане  Mr. Green, а сега 18-19 годишни карат свръхмощни коли, които имат и 280 на километража ...
Играехме си пред блока до 10-11-12 часа през ваканциите на "Седморката на Блейк" - толкова беше популярен тоя изумителен сериал тогава...
Улиците упостяваха, защото започваше "Робинята Изаора" или "Шатовалон" или "Птиците умират сами" ....
Баба ме учеше да плета на една кука и да шия карета с "кръстчета" ....
Четях ненаситно поредицата на Майн Рид в едни страхотни лъскави дебели корици и преразказвах вечер книгите на приятелите си  ...
Хубаво ми беше и като си спомням пак ми е хубаво ...

Децата в нашия квартал и сега играят до мрак - може би, защото не сме в столицата - гонят се, крият се и ровят с лопатки и пръчки в пясъка. Карат колела. Не мисля, че ще си спомнят с лошо детството Thinking
Естествено е да са на "ти" с ИТ технологиите. Нима цветната телевизия не беше чудо на науката за нашите баби и дядовци, та дори и за родителите ни  Sunglasses
Това е - светът се променя. Хората се променят също, за да са в час със света - иначе ще са просто едни чудати странници ...

# 24
  • Мнения: 617
Аз съм щастлива, че поживях в онези времена а мисля, че и моето детенце като се появи ще намира своето детство за прекрасно надявам се. Всеки се връща с носталгия към детството си.

# 25
  • Мнения: 269
Аз бах едно от тези деца. Страшно се развълнувах...

# 26
  • Мнения: 1 877
Скъпа Никол,много съжалявам,че имаш и толкова лоши спомени от детството си!Сигурно всеки от нас има такива,но сякаш човек така е "програмиран",за да ги забравя ...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 075
Същата тема я има в Клюкарника Wink
Но да, носталгично ми е, направо ми е болезнено, като си помисля, че не мога, дори да имам пари с лопата да рина, да дам образование на детето си такова, каквото съм получила в най-обикновени училища.

# 28
  • Мнения: 46 526
Карина, така сме си мислели ние децата, дали майките ни не са ги гледали подозрително, не знаем  Tired

Скъпа Никол,много съжалявам,че имаш и толкова лоши спомени от детството си!Сигурно всеки от нас има такива,но сякаш човек така е "програмиран",за да ги забравя ...

Всеки има и добри, и лоши спомени, моето детство беше нормално, даже страхотно, имаше от всичко, но съм реалист и съм сигурна, че детството на всяко едно дете зависи основно от родителите му, не от времето, сигурно затова не мога да се причисля към въздишките  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 67
Носталгично е, вярно. Насълзиха ми се очите на някои места (може и от бременността да е), но пък преобладаващото чувство е на радост и задоволство, че много от тези неща съм ги преживяла, и нищо не ми пречи да ги преживявам пак! Идеалистка съм, признавам си  Blush
Радвам се, че мога да науча децата (живот и здраве!) на истинските неща от/за живота!
Не мисля, че има ценни моменти само в миналото, има ги и сега! Просто забелязваме по-лесно нещата които сме загубили..., сигурно след 20 години нашите деца ще пишат същото за настоящето?! А ако е така, то значи добре сме сме използвали времето си!  Party

Общи условия

Активация на акаунт