За прохождането

  • 3 420
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 722
А проходилките не одобрявам. Аз съм паднала от нея на 10 м. и след това не съм искала да ходя. Проходила съм чак на 18 месеца.

# 16
  • София
  • Мнения: 146
 Shocked, нали не очакваш, когато стане на година и половина да чете.  Laughing
Не мога да разбера каква е тая мания майките постоянно да сравняват децата си и да ги карат да вършат неща, за които не са готови. Вместо да слушаш майките на проходили кърмачета се опитвай да слушаш собственото ти дете, то сам ще ти показва кога за какво е готово. Извинявай ако съм била рязка в никакъв случай не искам да те засегна.   bouquet

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351
Мисля, че си много амбициозна! Simple Smile

Абсолютно  Naughty

# 18
  • Мнения: 1 432
Явно не съм се изразила както трябва.Изоб6то не искам детето да ходи.Исках да ме окуражите ,за6тото виждам други по-малко как ''ходят''. Confused А за мен това не е нормално!!! Исках да акцентирам на това ,4е стои със свити пръсти  Sad
Нито искама да 4ете   ,нито сум амбициозна  ooooh!...................неразбрана съм  Cry

Благодаря за отговорите

# 19
  • Мнения: 272
Миличка, радвай се на бебчето и не мисли глупости. Бебчето е на 8м, а не на 1г и8м. Правилно  са ти казали момичетата - много му е раничко още, за къде си се разбързала? После ще има да тичаш по него и да викаш :Не ходи тук, не ходи там! Всяко нещо с времето си! Хайде споко  bouquet
Първите опити са такива, на пръстчета, но ти избягвай да гледаш другите - твоето дете е единствено и уникално и само ще ти покаже  bouquet

# 20
  • Мнения: 819
Я стига ,бе!Ани проходи на година и 2 месеца и не мисля,че е ненормално!Не се притеснявай,няма непроходило нормално бебе!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз от личен опит ще ти кажа да не се притесняваш.Тери седна на 9м,изправи се на 11,5 м,а проходи на 1г и 3м.През това време посетихме невролог и физиотерапевт,аз се занимавах снея...еми нямаше и няма проблем детето ми.И аз се притеснявах,защото в отчетната децата проходиха,а Тери още не можеше да седи....ама всичко си дойде на мястото.Иначе като бебе/и сега/ беше много жизнена.Никога не е лежала спокойно,постоянно се въртеше.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 035
Свитите пръстчеат може да идват от това,че не е свикнал да му се "дразнят"стъпалата.Мен лично ортопеда ме посъветва след баня вечер като правя на Ина масажа да правя черта отдолу на стъпалото с нокът от пръстите към петата.Така няколо пъти на всяко краче,за да се "закалят" Peace

# 23
  • Мнения: 1 427
Не се излагай, на тази възраст дъщеря ми започна да седи стабилно седнала, ти-прохождане! Какъв зор имаш да проходи рано!? newsm78

# 24
  • Мнения: 3 537
Не се излагай, на тази възраст дъщеря ми започна да седи стабилно седнала, ти-прохождане! Какъв зор имаш да проходи рано!? newsm78
Аха, така си е .До година и половина все ще проходи ,спокойно, няма нужда от бързане. Peace

# 25
  • Мнения: 630
Явно не съм се изразила както трябва.Изоб6то не искам детето да ходи.Исках да ме окуражите ,за6тото виждам други по-малко как ''ходят''. Confused А за мен това не е нормално!!! Исках да акцентирам на това ,4е стои със свити пръсти  Sad
Нито искама да 4ете   ,нито сум амбициозна  ooooh!...................неразбрана съм  Cry

Благодаря за отговорите

За свитите пръсти не се притеснявай. Питах ортопеда, когато преглежда Мия в началото на девети месец и той ми каза, че това е абсолютно нормално и много деца си държат така пръстите на краката преди да имат опора. Не се притеснявай, но можеш и да направиш една консултация с ортопед.

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Без да се сърдиш,ама детенцето ти си е пухкавичко,така че бих те посъветвала да не презорваш нещата.За по едричките съвета е да се изчаква с прохождането,заради изкривяване на костите от тежината,тъй като не са подготвени.Всичко с времето си.  bouquet

# 27
  • Мнения: 5 362
Ще проходи,не се притеснявай PeaceВсичко по реда си.
И аз така се бях притеснила за Кали-тя проходи на 1г.и 2мес.,като преди това,в сравнение с нейните връстници и хабер си нямаше да го прави по-рано.
Сега не се удържа,но това е друг въпрос Wink

# 28
  • Мнения: 46 524
Без да се сърдиш,ама детенцето ти си е пухкавичко ...

Къде му видя мерките  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 432
Без да се сърдиш,ама детенцето ти си е пухкавичко ...

Къде му видя мерките  Rolling Eyes


Никак не е пухкав даже,просто има бузи за  сутиен ,които много лъжат  Heart Eyes .Продължавате да не разбирате ,4е не искам да прохожда на 8 месеца ,ама карай.
Мерси на вси4ки  и на meshko106 специално дето ме разбра   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт