Какво е нужно ?

  • 4 121
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
Извинявай за резкия въпрос,но - ти на лекции за бременни не ходиш ли? newsm78 Тези на сп. 9м. са многодобри! Пък и послесе запиши на такъв забъдещи татковци и мами - практически - ще ти еотголяма позла! PeaceЛеко бременеене!

Може пък да не иска да ходи!

Може и да е полезно, но не виждам защо да е задължително - от тона ти така звучи. Баба ми на лекции не е ходила...  Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 493
А някой знае ли за Шейново какви искат?

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ето списък за I-ва АГ Света София /Тина Киркова/- София:

5. Хавлиени кърпи /за баня, за лице, за гърди/
6. Джапанки
7. Тоалетна хартия
8. Лигнин
9. Мокри кърпички
10. Ностни кърпички
11. Салфетки
12.Сапун
13. Четка и паста за зъби
14. Крем за лице
15. Вода – 3 литра /за раждане секцио/
16. Телефон
17. Зарядно за телефон
18. Ластик и шнола за коса
19. Чорапи
20. Жилетка /халат, връхна дреха/
21. Нощница /в болницата сменят всеки ден, но имай една твоя за резерва/
22. Бикини /вече не се карат за тях  Laughing/
25. Лист и химикал
26. Джобни пари /има автомати за кафе и други топли напитки/
27. Солпадин /за главоболието след секцио/
28. Дуфалак /за да не те почерпят с рициново масло/
34. Стерилни марли /почиствах лицето на бебка/

Безумен списък  Tired Сякаш не знам, че ще ми падне батерията и да си нося зарядното за телефон. Ами ако изобщо нямам такъв?! Листът и химикалът са повече от задължителни при раждане  #Crazy... Крем за лице, Солпадин, Дуфалак... #Crazy Пари! Бикини и чорапи! Това наистина ли е списъкът на болницата?!  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 924

За бебето:
Памперси - 20 бр.
Мокри кърпи
Помпа за кърма
Ръкавички за бебето
Биберон залъгалка
Хвлийка за баня
Сапун, олио, крем против подсичане


Това ме подсеща да питам -малко не е по темата,но- откъде накъде ще ми изискват залъгалка? Аз не желая да ми запушват устата на детето с такива неща още от раждането.

# 19
  • Мнения: 1 983
Извинявай за резкия въпрос,но - ти на лекции за бременни не ходиш ли? newsm78 Тези на сп. 9м. са многодобри! Пък и послесе запиши на такъв забъдещи татковци и мами - практически - ще ти еотголяма позла! PeaceЛеко бременеене!

Може пък да не иска да ходи!

Може и да е полезно, но не виждам защо да е задължително - от тона ти така звучи. Баба ми на лекции не е ходила...  Joy





Хъхъ, аз родих преди почти 3 години и не съм ходила на никакви курсове, пък съм си отгледала детето, и то да не повярвате сама hahaha.Който иска нека ходи, ама малко префърцунена работа ми се струва това, мое мнение. Peace

# 20
  • Мнения: 54
Тарталета единстевеното задължително за Първа АГ са памперсите и мокрите кърпи. Другото е по желание  Joy и за подсещане съм го написала

# 21
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Извинявай за резкия въпрос,но - ти на лекции за бременни не ходиш ли? newsm78 Тези на сп. 9м. са многодобри! Пък и послесе запиши на такъв забъдещи татковци и мами - практически - ще ти еотголяма позла! PeaceЛеко бременеене!

Може пък да не иска да ходи!

Може и да е полезно, но не виждам защо да е задължително - от тона ти така звучи. Баба ми на лекции не е ходила...  Joy





Хъхъ, аз родих преди почти 3 години и не съм ходила на никакви курсове, пък съм си отгледала детето, и то да не повярвате сама hahaha.Който иска нека ходи, ама малко префърцунена работа ми се струва това, мое мнение. Peace

Моето мнение  е че всеки има право да избира дали да ходи или да не ходи на предродилните родителски курсове(тук са за мама и тати заедно).Аз лично избрах да отида първо от любопитство, защото в България такива не се предлагаха и ми беше интерестно да видя на какво учат тук бъдещите маики.Провеждаха се веднъж седмично в последствие  на 4 седмици като едната седмица говорехме за самото раждане- какви са признаците, видове, използвани инструменти.Втората седмица обиколихме родилното за да се запознаем ние и татковците с обстановката и да не се шашкаме- показаха ни басеина за водно раждане, операционните ( за секцио) самите стаи.Третата и четвъртата седмица ни учиха как да се грижим за новороденото бебе- първото кърмене, първата нощ, как да се обличаме, къпем, гушкаме.С всяка изминала седмица моето любопитство се превърна в истинси интерест.Понеже знаех че ще съм сама и няма  да имам помощта на мама и свекърва попивах всичко и запомнях.И да ви кажа право сега съм много доволна че отидох.
Съветвам мамите които имат възможност да отидат и да видят- може и да научат нещо полезно.А на тези , които не искат да ходят- сигурна съм , че и без тези курсове ще си гледате бебчетата възможно наи- добре.В краина сметка неволята учи- но е по-хубаво ако ние я изпреварим и се научим сами.
С курсове или без бъдете живи и здрави.
Извинявам се че се отклоних от темата- и тук те карат да вземаш какви ли не неща някои от наи- смешните бяха МП3 плеър с любима музика, бомбонки, списания.... и други  за които сега вече не се сещам.
Не мога да повярвам че ви карат да носите тоалетна хартия- и за това ли дори не стигат здравните осигуровки които плащате цял живот??? #2gunfire
Вили

# 22
  • Мнения: 1 371
Не мога да повярвам че ви карат да носите тоалетна хартия- и за това ли дори не стигат здравните осигуровки които плащате цял живот??? #2gunfire
Вили
Ха, ха  hahaha И питаш. Аз до сега в държавна болница не съм видяла тоалетна хартия  #Cussing out

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не мога да повярвам че ви карат да носите тоалетна хартия- и за това ли дори не стигат здравните осигуровки които плащате цял живот??? #2gunfire
Вили
Ха, ха  hahaha И питаш. Аз до сега в държавна болница не съм видяла тоалетна хартия  #Cussing out

Ми честно казано, едва ли осигуровките са точно за тоалетна хартия... Аз предпочитам лекарства да има в болницата, пък с к`во ще си чистя задника да е лично мой проблем  Stop

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Мдааа, някои неща са наистина излишни, но, моля ви, не забравяйте носТните кърпи Sunglasses

# 25
  • София
  • Мнения: 928
Както са писали по-горе - във всяка болница имат различни изисквания, аз си носих само тоалетните принадлежности, GSM-а и зарядното.
Леко бременеене и раждане  Peace

# 26
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не мога да повярвам че ви карат да носите тоалетна хартия- и за това ли дори не стигат здравните осигуровки които плащате цял живот??? #2gunfire
Вили
Ха, ха  hahaha И питаш. Аз до сега в държавна болница не съм видяла тоалетна хартия  #Cussing out

Ми честно казано, едва ли осигуровките са точно за тоалетна хартия... Аз предпочитам лекарства да има в болницата, пък с к`во ще си чистя задника да е лично мой проблем  Stop
Опс не се впрягаи мамче! Здравната ти осигуровка се плаща  за да ти се осигурява добра медицинска помощ и добри здравни заведения.Ще ме прощаваш. но една болница ако тоалетните и не са в ред какво остава за всичко останало?А с какво ще си бършеш Д...то си е твои избор, но болница без тоалетна хартия  в Европа не съм видяла.
Вили

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не, не се впрягам... При положение, че ми се е налагало да купувам скъпоструващи и неоткриваеми в Бг животоспасяващи лекарства, тоалетната хартия ми е просто последната грижа... Затова иде реч- лекарства и медицински консумативи да има, другото е бял кахър...

# 28
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не, не се впрягам... При положение, че ми се е налагало да купувам скъпоструващи и неоткриваеми в Бг животоспасяващи лекарства, тоалетната хартия ми е просто последната грижа... Затова иде реч- лекарства и медицински консумативи да има, другото е бял кахър...
Тарталена ясно ми е за какво говориш- маика ми е  с лека форма на паркинсон и докито и изписало лекарства които може да купиш само в Германия???Колко "умно" е това?Ту в Англия дори и да ги има аз без рецепта не мога да ги взема- рових се и ги намерих в една нет аптека немска че така.
Ама всичката ние  такава.
Вили

Общи условия

Активация на акаунт