Умеете ли да се владеете?

  • 1 396
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 113
Че се дразним е видно - появата на двете "вечно зелени" теми "Кой ви дразни?" и "На кого се кефите?" все повече се доближава по периодичност до един друг цикъл. Аз пък да питам за умението да се владеете. В реалният живот. Щото тука е много лесно - или изпускаш парата (и си търпиш после бана), или използваш онова малкото червено Х-че в горния десен ъгъл.
Когато се ядосате, когато някой ви подразни, успявате ли да овладеете гнева си или се хвърляте яростно да защитавате мнението си? И кога сте по-склонни да преглътнете думите си - в спор с близък човек или с непознат.

# 1
  • Мнения: 278
Не мога, понякога се опитвам, но не успявам за дълго. Много съм нервна и съм зодия стрелец  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 447
Умея. За съжаление, може би.

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Трудно Twisted Evil

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  В повечето случаи не успявам да се овладея - действам емоционално и често съжалявам след това.
  А в спор съм склонна да преглътна думите си по - скоро с близките, ако има вероятност да ги нараня. С непознати не си слагам тези спирачки.

# 5
  • Мнения: 1 840
Да, мога да се владея. Всъщност по-лесно ми е да овладея гнева си, отколкото да му дам воля и после да се чудя как да се справя с последствията. За мен няма нищо по-лесно от това да преглътна думите си - докато не ги кажеш - ти си им господар, изпуснеш ли ги - те стават твой господар.

# 6
  • в Низината
  • Мнения: 705
Винаги се владея, независимо от ситуацията.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мъча се да се владея,не винаги успявам обаче.Съобразявам се независимо дали е познат или непознат човек.Понякога съжалявам.Днес например  една пенсионерка ме пререди на опашката,а бях с малкия,който хленчеше.И какво направих,нищо Tired

# 8
  • Мнения: 2 792
  Да, умея, дори съм им пример в офиса  Crazy.
  Секретарката се похвали, че при последния емоционален изблик на шефа, си е помислила какво бих направила аз в тоя случай, казала си "Ми майната му"(на ситуацията не на шефа, да не помислите, че псувам като каруцар наляво надясно  Rolling Eyes) и й станало едно спокойно.
 В къщи избухвам само за крайни неща, но пък как избухвам само, добре, че е рядко и бързо ми минава. Мъжът ми още не може да свикне, че 5 минути след скандал мога да притичам да му разкаж я някой виц, я нещо злободневно да изкоментирам.
  Аз и депресиите така си ги карам за около половин един час, по две три на ден мога да изкарам, все за различни неща  Crazy
  Много безум пост спретнах....

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
във форума се владея, поне тъй си мисля, защото много често прибягвам до червеното Х горе вдясно.
Но в живота това не е толкова лесно. Няма го червеното Х....
Напоследък избухвам много и често. Дори съм зла. Лошото е, че не ми минава и лесно. Вече месец и кусур ме държи без да ме пусне....

# 10
  • Мнения: 1 234
Стремя се да се владея,но понякога ми е адски трудно.Ако е чужд човек съм склонна да премълча,хорското мнение не ме засяга много, много,ама опре ли да си защитавам мнението пред близки хора-не мога да си мълча и понякога казвам едни..... ooooh!Много е гадно,опитвам се,старая се уж и накрая вземе та стане едно малко скандалче,ако и отсреща човека не може да се владее........... Tired

# 11
  • Мнения: 338
Умея,и то много добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 076
Умея, но не и с роднини Wink

# 13
  • Мнения: 677
Подвластен съм на настроения и на пороци..Много бих искал да кажа,че се владея,но не е така..
Но съм миролюбив и не съм конфликтен..Това е сигура!

# 14
  • Мнения: 3 447
Но съм миролюбив и не съм конфликтен..Това е сигура!
Тони,  Peace

# 15
  • Мнения: 1 113
Умея. За съжаление, може би.
Защо за съжаление? Мисля, че е добре човек да управлява емоциите си. На мен ми е трудно, но напоследък забелязвам, че колкото по-често си "прехапя езика" (особено когато става въпрос за страничен човек) толкова по-лесно излизам от ситуация.
Кифле, това "Майната му!" е чудесен антидепресант  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 447
Умея. За съжаление, може би.
Защо за съжаление? Мисля, че е добре човек да управлява емоциите си.
Ами защото избухват навътре  Confused Едно е да си наистина спокоен вътрешно, друго е да гълташ гнева и да се усмихваш. А аз се уча чак сега да съм спокойна. Другото е било някакво възпитание такова - че е просташко да се вдигат скандали, че никога не трябва да ти личи какво ти е отвътре... А съм сигурна, че скандалджийките се чувстват много по-комфортно в кожата си.

# 17
  • Мнения: 6 155
Ако съм си изпила сутрешното кафе на спокойствие - се владея  Laughing
В повечето случаи не успявам  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Владея се до време. Има неща, които ме провокират да не се владея. Съвсем съзнателно.

# 19
  • Мнения: 4 473
Умея, да. Животът е добър учител. Това не значи, че не си изпускам нервите, но дори и тогава - отприщването на емоциите ми е съвсем съзнателно. Иначе, Дона е права. Не е хубаво, а и здравословно да подтискаш естествените си реакции. То, затова хората използват изразът златна среда.

# 20
  • Мнения: 8 505
Изпадам в двете крайности-да действам абсолютно първосигнално (в повечето случаи) или да се владея до степен темерут.

# 21
  • Мнения: 1 629
хич, но и аз като тони съм миролюбяща и като Кифлата бързоохлаждаща.

# 22
  • Мнения: 1 849
Да, така или иначе трябва да простя, по-добре да е веднага, за да не не си хабя нервите.
Но какво си мисля винаги си казвам и на хората това никога не им харесва.....

# 23
  • Мнения: 2 407
Старая се.Не винаги успявам обаче..

# 24
  • Мнения: 1 517
Ами по-скоро не  Mr. Green Прекалено съм подвластна на емоции - положителни, отрицателни...
"Делта" съм все пак - ракета изстребител; хубавото ми е, че бързо си охлаждам реактора и ми минава
до следващия път

# 25
  • Мнения: 3 423
В някои ситуации се владея, в
други си позволявам да не се.

# 26
  • Мнения: 1 424
Доста емоционална съм, но в повечето случаи успявам да удържа нервите си и да спазя добрия тон, дори да премълча  Peace Но изпусна ли си нервите направо откачам и горко на този,който ме е предизвикал  #Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
Умея да се владея, овладявам си емоциите доста успешно, до степен на дебилизъм и непукистизъм (не ме пишете в бисИрИте, защото много са сложни тези думи! Crossing Arms), нерви имам като биволски въжета, обаче ...... ако някой все пак успее да ме извади от равновесие, горко му тогава ..... яхвам метлата   afwitch и настава страшното! newsm77 smile3517

# 28
  • Мнения: 1 318
Никак. Ядосвам се за глупости, на момента си изкарвам гнева, после съжалявам, но това не мога да го оправя за няколко дена, трябва повече време да мине... Е, сега положението е по-добре от миналата година, но има доста какво да се желая. Тъпото е, че се ядосвам за глупости, а това означава изхабени нерви... Naughty

# 29
  • Мнения: 2 631
Владея се най-вече пред колегите си, макар и те да знаят как яхам метлата...
Тези, които ме познават знаят с какво се сблъскват, когато почнат да спорят с мен...

# 30
  • Мнения: 251
Преди години НЕ, но се научих и продължавам да се уча. Blush

# 31
  • Мнения: 3 146
Изпадам в двете крайности-да действам абсолютно първосигнално (в повечето случаи) или да се владея до степен темерут.
Peace Peace Peace

# 32
  • Мнения: 1 616
Ако ситуацията позволява да се взривя, го правя, но ако се налага да се държа "интелигентно", го правя, колкото и да ми е неприятно. Wink

# 33
  • на село
  • Мнения: 3 950
Ако не съм с ПМС успявам да се овладея.
Ако си изпусна нервите, това става предимно у дома, навън рядко се случва.

# 34
  • Мнения: 4 585
С бягащите вълци беше по трудно. Бързах като тях "Нека аз да кажа, нека аз".
Сега ми е по лесно. Първо старецът да помисли, после да пише.

# 35
  • София
  • Мнения: 67
Преди бях по спокойна сега се улавям, че все по често ме лови бесовицата. Embarassed

# 36
  • Мнения: 1 174
Винаги съм се владеела много добре и съм имала това си умение за положително качество, но за пред хората.Възпитание.
Пред много близки не успявам всеки път -  уязвима съм и тъй като държа на връзката ни да е съвсем чиста и неподправена, се случва да изпускам нервите си и да губя чувството си за такт, но не мога да премълчавам, ако съм  събрала повечко негативни емоции.

Общи условия

Активация на акаунт