candida albicans?

  • 25 481
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 095
така и ще направим, благодаря ви  bouquet а докторката #2gunfire

# 16
  • Мнения: 69
Аз бях в този омагьосан кръг около 2 год. Смених гинеколожката и съпругът ми се маза около 1 седмица със Клотримазол крем.А пък аз си купих интимен гел Лактацид фемина/естествено след лечение с глобули/.Този гел поддържа нивото на естествената среда  на половите органи и млечната киселина помага на организма да се предпазва от вредните бактерии.Оттогава нямаме проблеми Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
По принцип мъжете рядко прихващат от нашите гъбички. Кандидозата не се смята за сексуално преносимо заболяване. Но за по-сигурно нека изпие и той съответните дози Орунгал, така и ти ще бъдеш по-спокойна Peace
Това въобще не е вярно!На нас с мъжа ми ни се случи след бременността имах неизлекувана кандида.На двамата ни предписаха Низорал хапчета плюс това на мен глобули-забравих им името ,а на него 10 дни мазане с Низорал крем

# 18
  • Мнения: 1 802

По принцип мъжете рядко прихващат от нашите гъбички. Кандидозата не се смята за сексуално преносимо заболяване. Но за по-сигурно нека изпие и той съответните дози Орунгал, така и ти ще бъдеш по-спокойна Peace
И аз смятам, че това не е вярно! Въпреки че кандидозата, не се смята за сексуално предавана болест (като трихомонас вагиналис примерно), партньора трябва също да се лекува. След секс със болна жена (със кандида), дори да няма симптоми, мъжът е вече вероятен носител, дори само на спори, и така при следващото сексуално отношение много лесно връща спорите във влагалището. Така ако не се лекува половинката става един омагьосан кръг!  Hug

# 19
  • Мнения: 9 095
леле объркахте ме съвсем, ДОротеа36, това лекарство колко парички е и на теб помогна ли ти- Лактацид фемина?

# 20
  • Мнения: 5 539
По принцип мъжете рядко прихващат от нашите гъбички. Кандидозата не се смята за сексуално преносимо заболяване. Но за по-сигурно нека изпие и той съответните дози Орунгал, така и ти ще бъдеш по-спокойна Peace
Това въобще не е вярно!На нас с мъжа ми ни се случи след бременността имах неизлекувана кандида.На двамата ни предписаха Низорал хапчета плюс това на мен глобули-забравих им името ,а на него 10 дни мазане с Низорал крем
А мъжът ти изследвал ли се е за Кандида, за да знаеш, че е било необходимо да пие тези хапчета?
За жалост, знам за кандидозата повече, отколкото ми се иска Tired но утре ще ви намеря линкове, за да докажа тезата си.

# 21
  • Мнения: 9 095
Лилита много ще съм ти благодарна  bouquet

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
По принцип мъжете рядко прихващат от нашите гъбички. Кандидозата не се смята за сексуално преносимо заболяване. Но за по-сигурно нека изпие и той съответните дози Орунгал, така и ти ще бъдеш по-спокойна Peace
Това въобще не е вярно!На нас с мъжа ми ни се случи след бременността имах неизлекувана кандида.На двамата ни предписаха Низорал хапчета плюс това на мен глобули-забравих им името ,а на него 10 дни мазане с Низорал крем
А мъжът ти изследвал ли се е за Кандида, за да знаеш, че е било необходимо да пие тези хапчета?
За жалост, знам за кандидозата повече, отколкото ми се иска Tired но утре ще ви намеря линкове, за да докажа тезата си.
Не беше необходимо.След всеки полов контакт в продължение на  около 2 месеца преди да отида на лекар,му се получаваше възпаление и някакви червенички истории като при гъбички.Не сме ползвали предпазни средства

# 23
  • Мнения: 9 095
ами вие как ги открихте?

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
ами вие как ги открихте?
Мен ли питаш?
Ходих на лекар,той ми взе секрет и го прати в лаборатория за изследвания

# 25
  • Мнения: 5 539
Чоча, щом и той е имал възпаление, значи е било необходимо да се лекува.

При нас случаят беше различен - мъжът ми нямаше абсолютно никакви оплаквания, но въпреки това всеки път, когато се лекувахме, пиеше хапчета заедно с мен. Това продължи около 5 години и над 10-15 курса на лечение с различни медикаменти. И разбира се, без траен ефект.
Наскоро той се изследва при кожен лекар, оказа се, че няма никаква Кандида. Сигурно никога не е имал. Явно, че просто не прихваща от мен.
Основната причина за кандидозните инфекции не е предаването по полов път. Най-често се получават от прием на антибиотици, на орални контрацептиви, от стрес, диабет, бременност и т.н. Кандида Албиканс нормално присъства във влагалището, но понякога заради горепосочените фактори, започва бурен растеж и размножаване на гъбичките и оттам се получава инфекция.
Не казвам, че не може да се предаде на мъжа, но мъжете сравнително по-рядко боледуват от кандидозна инфекция от жените. Вероятно поради устройството на половата им система Wink
Цитат
Candida vulvovaginitis

Candida vulvovaginitis also has been called "vulvovaginal candidiasis," "candidal vaginitis," "monilial infection," or "vaginal yeast infection." Twenty to 25% of the vaginitis cases are Candida vulvovaginitis. It has been estimated that about 75% of all women get a vaginal yeast infection at least once. In 80-90% of the cases, Candida vulvovaginitis is caused by an overgrowth of the yeast Candida albicans. The remaining cases are caused by other species of Candida. It is not known what causes the yeast overgrowth. However, antibiotics can inadvertently kill normal bacteria in the vagina and cause an overgrowth of Candida.

Candida vulvovaginitis is not considered a sexually transmitted disease because Candida species are commonly found in the healthy vagina. It is a rare disease in girls before puberty and celibate women. Vaginal yeast infections tend to occur more frequently in women who are pregnant, diabetic and not controlling their disease, taking birth control pills, or taking antibiotics. The stress of military deployment has also been found to be a factor in triggering vaginal yeast infections. Some women have four or more attacks per year, a condition called "recurrent vaginal candidiasis."


Цитат
Candida is a yeast that normally occurs in the mouth, vagina and intestines without causing any symptoms. This is not an STD, but in women sex may irritate the vagina and allow candida to grow more than usual. If an overgrowth of this fungus occurs, it may produce an itchy vaginal discharge which requires anti-fungal treatment. Male partners do not require treatment.

http://www.stdservices.on.net/std/candidiasis/management.htm


А тук има за баланит-а /възпалението на мъжкия член/:
http://www.stdservices.on.net/std/balanitis/management.htm

Ако има нужда, ще превеждам Simple Smile

Теди, за твоя сигурност и успокоение може да накараш мъжа ти да пие от твоите хапчета, но ако той няма оплаквания, това най-вероятно не е необходимо Grinning

# 26
  • Мнения: 9 095
Лилита, много е ценна информацията, а идеята ми беше какви са ви били оплакванията и от какво всъщност сте се лекували Shocked, защото и ние вече година се лекуваме, ама нищо, значи и той ли трябва да иде на кожен Thinking

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
аз имаш само течение,други оплаквания не съм имала

# 28
  • Мнения: 797
Цитат
леле объркахте ме съвсем, ДОротеа36, това лекарство колко парички е и на теб помогна ли ти- Лактацид фемина?
Lactacyd Femina е един интимен душ-гел,продават го по аптеките ,има го и в Била,струва около 5-6лева.Немско производство,аз съм доволна от него-мирише хубаво и не дразни  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 095
Цитат
леле объркахте ме съвсем, ДОротеа36, това лекарство колко парички е и на теб помогна ли ти- Лактацид фемина?
Lactacyd Femina е един интимен душ-гел,продават го по аптеките ,има го и в Била,струва около 5-6лева.Немско производство,аз съм доволна от него-мирише хубаво и не дразни  Simple Smile

отивам да вземам

Общи условия

Активация на акаунт