как си обяснявате злобата срещу нас кърмещите

  • 3 222
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 271
Злоба Shocked- за какво, на какво основание, не виждам място за злоба или за завист - кой колкото може и ако иска кърми - има жени на които им е неприятно - това си е техен проблем

Има една приказка -"кърмено дете- по- здраво дете".
Аз мисля че е вярно. Кърмила съм сина ми 9 мес.

Не съм на това мнение - кърмих 2 месеца, нямах и достатъчно кърма за пълноценно кърмене, а дохранвах, но не мисля че сина ми е болнав - да ми е жив и здрав до сега само веднъж е пил антибиотик.


За какво  Thinking - въпрос на избор е  Hug

# 31
  • Мнения: 1 584
Не знам коя тема е породила сегашната и с риск да си навлека малко яда, ще кажа че "голяма заслуга" имаме и ние кърмачките (и специално тук във форума) Sad Много от съветите с цел да помогнат за по-дълго кърмене са доста крайни (поне такова е моето впечатление) и насаждат мнението, че некърмещите майки не правят най-доброто за своите деца Sad

# 32
  • Мнения: 2 631
Чак злоба не е!
Разни хора - разни идеали - разни темпераменти.
Не ми е пукало никога за отношението на другите!
Важно е, да си наясно със себе си! Peace

# 33
  • Мнения: 3 447
Ще си позволя да изкажа едно по-различно мнение, с ясното съзнание, че вероятно нямате нужда от него  Simple Smile
Уточнявам, че не визирам конкретната тема против Петицията, която подразни и мен с безмисления си опит за сарказъм.
Що се отнася до така наречената "злоба", обаче, мисля, че причината до голяма степен е у вас.
Няма спор, че кърменето е най-доброто за детето. Не вярвам да има човек, който да го оспори - като факт. Дразни обаче парадирането с това. И шумно афишираната позиция "горките дечица, които са на АМ". Да, страхотно е, че кърмите! Това обаче не прави тези, които не кърмят, лоши майки (а за съжаление точно такова усещане се натрапва). Има майки, които много са искали да кърмят, но по ред причини не са успели - поставете се за миг на тяхно място и си помислете как се чувстват. Има и такива, които просто не искат да кърмят - ок, уважавайте техния избор. Мисля, че имаме нужда от малко повече толерантност и разбиране, и малко по-малко войнствено размахване на цици  Wink
Поздравявам всички ви за избора, който сте направили и ви пожелавам успешно и безпроблемно кърмене   bouquet
Използвам случая да споделя, че кърмя вече 2 години, и да благодаря на Госпожица Мис Бу за това, че когато преди 3 години за първи път надзърнах тук, попаднах на нея и нейните писания  Heart Eyes
Хубава вечер на всички!  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 043
Ами според мен злобата се поражда от това че те немогат да издържат - незнам психически или там каквато и да е причината и да кърмят нормално децата си , може би малко завиждат или пък по скоро ги е яд за това че можем да се наслаждаваме на това което за тях явно е било нещо дразнещо и са се отказали от този вид връзка...
Но и мен не ми пука от това кой какво мисли и как гледа - аз си давам всичко нужно на детенцето си и това може само да ме радва - жал ми е особенно малките човечета който малко или много нямат шанс да кажат какво искат и са в позиция да се примиряват с това което се случва с тях -  относно кърменето и относно много неправилни действия спрямо тях ...
Мога само да споделя опит на тези които искат и да дам съвет пак на такива - за другите не бера толкова грижа, за да не се ядосвам излишно  Embarassed ... колкото и егоистично да звучи.

# 35
  • Мнения: 1 043
Dona  повярвай ми не се опитваме да набеждаваме всяка майка даваща АМ и да я обявяваме за "вещица " едва ли не просто съм виждала лично много майки отказали се ей така защото им писнало - и от отглеждането съм виждала каксе отказват след това и наркоманки с малки деца дето ги влачат като опашка след тях си и им гледат сеира съм виждала - ако аз лично съм против нещо то това е безотговорното държание на някой родители - а да се откажеш от кърменето защото примерно си мислиш едва ли не че е модерно да излезеш с шишето в парка или  мислейки че е срамно да си покажеш гърдата и да си нахраниш детето решаваш да минеш на АМ за да то е по лесно навън ... просто има много абсурдни причини да не кърмят някой децата си а това е много важно за всяко бебе - това е като да имаш полезна и витаминозна храна за детето си но да си я ядеш сам а на него да дадеш каквото остане примерно / знам за обновените формули на адаптираните млека но те не дават увереността и спокойствието на бебето както прави кърменето ..то  има мнооого превилегии и повечето решили да се осведомят немогат да ги оспорват /
аз обичам дотолкова детето си че да направя всичко най добро за него - и е най малкото естествено да иска това всяка майка - странно е че могат да се отказват чак толкова лесно от едно толкова просто и  еангажиращо ги занимание - а за мен то е и много приятно време за почивка , няма по хубаво да си гушнеш бебката и да си я оатавиш да си поцоцква и да ти се закача дори и да ти говори и пак да си поцоцква  Heart Eyes
надявам се всяка майка да успее да открие това удоволствие и за себе си и за детето си  и да има по малко  от " озлобените " Rolling Eyes

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Определено няма да допусна темата да се изроди в "Против майките, хранещи с АМ".
Ако не се съблюдава добрия тон и уважение, темата ще изхвърчи в небитието.

Не се увличайте по виртуалното пространство - това са жените, с които сте приятелки, с чиито деца си играят вашите и с които обичайно не бихте разменили толкова остри думи по повод кой с какво си храни бебето.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Joy Joy Joy Наистина жалко само за дечицата на некърмещите....
Напълно съм съгласна с Дона, заради такива коментари стават споровете във форума. Едва ли сте казвали на някоя майка в градинката  "горкото ти дете пие АМ" сигурно много се разболява, и т.н.
Аз кърмих почти година никой не е бил злобен с мен, всички ми се радваха.

# 38
  • Мнения: 3 447
Dona  повярвай ми не се опитваме да набеждаваме всяка майка даваща АМ и да я обявяваме за "вещица " едва ли не

Ами Криси, в общи линии точно това е смисълът на постингите ти  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 043
ами на никой нетрява да му пука от злобни забележки на който и да е - особенно тук в интернет / на всеки му е ясно как малко падат задръжките когато не стои човек пред пеб а просто един монитор с изречения който могат да бъдат разбрани по много начини /

 и аз не съм срещала много майки който да покажат някаква завист или злоба породена от това че кърмя но се е случвало и знам за какво става въпрос - не е приятно да те гледат и да четеш в погледа неодобрение - било то от това че кърмиш или от това че не ти пука каде кърмиш

# 40
  • Мнения: 3 447
не е приятно да те гледат и да четеш в погледа неодобрение - било то от това че кърмиш или от това че не ти пука каде кърмиш
или от това, че не кърмиш  Wink

# 41
  • Мнения: 1 043
о не повярвай погрешно съм се изразила явно за което се извинявам  Peace
 аз не съм против майки даващи ам и аз съм хранила с такова мляко първото си дете - но си признавам че не направих много за да кърмя и то от незнание - не толкова от нежелание...
но не съм се имформирала определено тогава толкова за ползите от кърменето - бях просто едно обикновенно 20 годишно момиче раздвоено от отминалия и купонджийски живот и предстоящия и отговорен ...
взимах всяка дума насериозно и никога не съм мислила че това което ми казват лекарят и свекърва ми примерно може да не е правилно за детето ми
сега знам каде съм грешала и ми се иска както всяка една майка иска да спести грешките на детето си да спестя грешкитена много други момичета като мен
признавам си сгреших като неможах да кърмя успешно първото си дете успешно и малко ми е жал защото може би ако бях на друга възраст или друг акъл нямаше да стане така
може би пък всяка майка да трябва да мине първо по един път а после да се усъзнае...

имам логорея - трябва да ми забранят да пиша тук  Mr. Green че и време много нямам и бързам бързам ни точки запетайки и разни глупости излизат понякога  Crazy

# 42
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 951
Няма  да пиша дълги излияния, щото само ще повторя Майра и Дона.

Виртуалните кърмачки хич не сме света вода ненапита. Не  само "другите" са "злобни" и "агресивни".  Парадирането с кърменето и на мен ми идва малко в повече, а напяванията ала "горките деца на АМ" откровено ме дразнят.

Иначе много се забавлявам с кавгаджийските теми. И с "атакуващите" и с тези, които им се връзват. И едните и другите могат да напишат много глупости.   Mr. Green

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 23:16 от Червената Кралица

# 43
  • Мнения: 1 263
Няма  да пиша дълги излияния, щото само ще повторя Майра и Дона.

Виртуалните кърмачки хич не сме света вода ненапита. Не  само "другите" са "злобни" и "агресивни".  Парадирането с кърменето и на мен ми идва малко в повече, а напяванията ала "горките деца на АМ" откровено ме дразнят.

Иначе много се забавлявам с кавгаджийските теми. И с "атакуващите" и с тези, които им се връзват. И едните и другите могат да напишат много глупости.   Mr. Green
Peaceабсолютно на същото мнение съм.До преди 3 дни изцяло кърмех бебо,но за мое огромно съжаление се оказа,че трябва да го дохранвам  #Cussing out определено в този форум и сред моите познати мисля,че се гледа не с добро око  към тези, които не кърмят.
Тук в форума не съм прочела ,дори само 1 постинг проявяващ злоба срещу кърмещите,но съм прочела доста такива с упрек към дохранващите и ранно захранващите.

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 07:18 от bori7

# 44
  • Мнения: 134
Мисля, че парадирането е естествена реакция на хора, които обществото приема по-трудно. Нещо като войнстващите феминистки - ако не бяха те едва ли жените биха постигнали за правата си нещо повече от възможността да правят предбрачен секс без да ги убиват с камъни... Незнам дали се изразявам ясно - имам предвид, че когато един тип поведение /в случая кърменето/ по принцип не е възприето като нормално, то защитниците му в началото трябва да бъдат по-агресивно прокламиращи, за да ангажират вниманието и реакцията на повече хора, иначе никой няма да ги забележи. Когато /надявам се да се случи/ кърменето стане напълно естествено за повечето жени и случаите на некърмене са само когато е налице сериозен медицински проблем, а не поради суета или неинформираност, спорове просто няма да има. Никой не обижда жените, които не са кърмили поради реален проблем, трудно бихме могли да обвиняваме и тези, които поради натиск от хората около тях или заради голяма болка в началото не са издържали и са спрели да кърмят, но не мога да приема поведение на майка, която заради собственото си удобство лишава детето си от възможно най-качествената храна!

Общи условия

Активация на акаунт