как си обяснявате злобата срещу нас кърмещите

  • 3 204
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 718
А на мен "сектантка-кърмачка" ми звучи дори забавно  Mr. Green . Няма нищо лошо в он-лайн заяждането, действа ободряващо  Wink

# 16
  • Мнения: 241
Наистина какво ви пука!!! Аз дори като чуех подобни приказки, ми ставаше още по-хубаво, че въпреки всичко кърмя  и съм една от онези "лудите" Joy Joy Joy Наистина жалко само за дечицата на некърмещите....

# 17
  • Мнения: 2 467
Неосъзната носталгия/тъга по кърменето и Цицата  Mr. Green

# 18
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Хехе, че то кърменето си е верно секта  Laughing Аз така се зарибих, че няма оттърване Simple Smile
Не обръщам внимание на такива приказки от "некърмещи" - със сигурност не са казани със злоба, а може би с голяма доза завист  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 117
И аз не съм чела темата , но и не смятам да го правя.
Кърмя си спокойно и хич не ми дреме , кой какво мисли. По-калпазанска и лесна работа от кърменето - няма. пък и бебчо се чувства прекрасно  Simple SmileНе е гладен , спи си и си върши всичките му там бебешки неща.
Големия си син кърмих почти до шестия месец и не че нямах желание за по-дълго но не проявих достатъчно твърдост ,а и тогава го нямаше форума с ценната информация.
Сега като ми докривее или нещо не знам , тук все ще намеря положително заредени мами , които да помогнат. Simple Smile
Така ,че не ми пука, дали ме мислят за сектантка  Mr. Green Вадя цицата в парка и бабичките ме обсъждат " Пу то младити ся срама нямат моу " , но бебо и мама са щастливи .

# 20
  • Мнения: 875
и аз не мисля, че е агресия. това, което аз съм срещала са подигравки от неинформирани майки, както и лека завист от такива, които по-една или друга причина са предпочели да не кърмят.

# 21
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Така ,че не ми пука, дали ме мислят за сектантка  Mr. Green Вадя цицата в парка и бабичките ме обсъждат " Пу то младити ся срама нямат моу " , но бебо и мама са щастливи .
hahaha не стига, че сектантки, ами и безсрамни, моу  Joy

# 22
  • Мнения: 5 401
Пусто женско любопитство!  ooooh!
Ми прочетох темата и добре че вече е заключена, че иначе щеше да прерастне в поредната злобна престелка.. И по-лоши неща съм чела за кърмачките, та хайда да забравим! Мир на всички кърмещи и некърмещи!  Peace

# 23
  • Мнения: 1 896
Ми аз злоба не съм срещала, лека завист не много благородна може би. То това е както в училище - тези дето не се справят, гледат с малко кофти око на тези, които се справят. Та съм свикнала още от там де.
Жалко, щото кърменето всеки го може. Който не ще, негова си работа, но за другите които не успяват и страдат, е тъжно.

# 24
  • Мнения: 132
Не мисля, че е злоба. По-скоро фрустрация - примерно. Все някой трябва да носи отговорността, нали Laughing
Като цяло повечето майки, хранещи с АМ, нямат нищо против кърмещите, както и обратното. Но във виртуалното пространство всичко е толкова лесно Laughing дълбоко се съмнявам в реалния живот да се чуват такива приказки, насочени към техни кърмещи познати. Моят личен опит показва, че в живия живот кърмещи и хранещи с АМ всъщност мелят много добре Grinning
И още - ако не се засягате и не го приемате вътрешно, е по-лесно. Винаги и за всяка тема ще има хора на въпреки - и какво от това?
Земята пак се върти Simple Smile
smile3503 smile3503 smile3503 Абе, вие пък какво се трогвате от глупости!!!!Някой си, говорил нещо си - голямо важно!

# 25
  • Мнения: 1 341
По-калпазанска и лесна работа от кърменето - няма.
С това малко не съм съгласна.Аз лично първите 2 месеца имах много пробеми и всеки ден се питах кога ще изпитам удоволствие от кърменето!Е,изпитах и продължавам да изпитвам,след изкарани 2 мастита и кърмене от една гърда вече 9 месеца.Само мога да кажа,че съм горда от това,че кърмя и че преодолях всички проблеми.За което благодаря на Асинка   bouquet

По темата:Дразня се и то много,защото съм заобиколена от хора на мнение,че вече трябвало да отбивам...  #Cussing out Е аз обаче им отговарям,че ще кърмя до първи клас  Mr. Green
И по-скоро всичко е завист,а не злоба....


Пп:сори за дългия пост

# 26
  • Мнения: 1 321
И аз мисля че някои може би изпитват лека завист от това.Но все пак интернета е пространсво, където могат да се наговорят куп неща които иначе не могат да се изрекат. Mr. Green
Нека ги оставим да си се заяждат важното е че ние се чустваме добре а най-важното е че бебоците са щастливи. Hug

# 27
  • Мнения: 4 447

 Peace Ние кърмещите винагои сме били по-интересни и по-специални. До сега който ме е питал : "кърмиш ли?" и аз отговарям - "да" никой не е казвал - "ебаси тъпотията", а "е, браво!това есупер!"

п.п. в момента само изцеждам и давам остатъците от кърмата, но немога да кажа,че не кърмя.някаква психологическабариера...незнам

# 28
# 29
  • Видин
  • Мнения: 961
Въпрос на разбиране.
Жалко за дечицата , ако майките им имат кърма и умишлено я прекратяват.
Има една приказка -"кърмено дете- по- здраво дете".
Аз мисля че е вярно. Кърмила съм сина ми 9 мес.
и не съжалявам нито за миг.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт