Отговори
# 75
  • Мнения: 9 701
Пак въпрос за Архимед 8 кл. корени /прегледах учебника, но не виждам/ сега не учат ли, че корен от израз на квадрат, примерно а на квадрат, е модул а?
Учителката била казала само това , което виждам в учебника
В сборника имаше един израз за опростяване, който беше отицателен на квадрат и трябваше да се съобрази.
Трябва да видя и други издателста, големи спорове имахме с дъщерята.
Допълвам, ето го в Просвета

Няма как подкоренното число на е отрицателно, затова като се повдигне корена на втора степен излиза самото число.
Има разлика между двата  дадени от теб примера.
В първия е квадрат на корена, във втория е квадрат на подкоренната величина. Тогава излиза от корена в модул.

Последна редакция: пн, 02 фев 2026, 17:30 от peneva_a

# 76
  • София
  • Мнения: 8 832
Здравейте, моля за помощ за тези две задачи:

# 77
  • у дома
  • Мнения: 8 404

Ако сте на тези задачи в училище сте много,много назад-при нас са вече на системи линейни неравенства-тоест взели са целия раздел за подобни триъгълници и са на следващия ..

Последна редакция: нд, 08 фев 2026, 17:56 от svetlaem

# 78
  • София
  • Мнения: 20 516

Светле  ,  първата  линейна  е  у=2х+2, не  -2

# 79
  • у дома
  • Мнения: 8 404
Да,спала съм,но го оставям-може да си решат като упр с др знак да видят дали са разбрали.

# 80
  • София
  • Мнения: 8 832
Благодаря ви много Flowers Bouquet
светле, на тези са. Тя намира всяка точка в системата, но не може да определи фигурата в жълто на чертежа Confused

Последна редакция: нд, 08 фев 2026, 18:19 от buni

# 81
  • у дома
  • Мнения: 8 404
Благодаря ви много Flowers Bouquet
светле, на тези са. Тя намира всяка точка в системата, но не може да определи фигурата в жълто на чертежа Confused
Значи не искам да съм лош пророк,но няма да успеят май да вземат всички раздели...
За другото-вземете сламки и ги слагайте върху правите-след няколко упражнения ще започне да ги "вижда " и без сламките...

Последна редакция: нд, 08 фев 2026, 18:29 от svetlaem

# 82
# 83
  • у дома
  • Мнения: 8 404
Хаха,аз и на 2та съм видяла др числа,ама с 9 диоптъра толкова -тамън за упр.

# 84
  • София
  • Мнения: 20 516
Хаха,аз и на 2та съм видяла др числа,ама с 9 диоптъра толкова -тамън за упр.
Heart Аз  още  не  съм сдала багажа с  едното  око,    пълен  недоскив  съм  с  д ругото, та уж засега  ги нацелвам. Ама  докога ще е  така..

# 85
  • у дома
  • Мнения: 8 404
И с двете съм сдала -цял живот съм била с далекогледство около 5-6 диоптъра,а по-време на ковид за 2 год онлайн обучение и напредване на ЕГН-то явно си завъдих цели 9 диоптъра късогледство.

# 86
  • София
  • Мнения: 20 516
Скрит текст:
Не  да  те  успокоявам, ама аз  съм  по-зле..В детска  възраст бях  ударена  с  летяща  чиния  в едното око,    вследствие на  това кръвоизлив  в  окото и  разтегнат  очен  мускул,  малко  по -натам  във времето предвидено  от  лекарите  кривене на  окото и  операция.. Последва неносене на очила  с  покрито с  лепенка   стъкло заради  подигравките  в училище. И резултатът  40+  години  по-късно е  наглед  съвсем нормално око,  без кривене, без  каквото и да е  външно проявление на  проблем, но на практика   виждащо  само цветове  и  контури, никакъв  шанс  да  прочета нещо  с него,  колкото и да  е зумнато.  Sad  Съдбата  беше  благосклонна  към мен  да  ми  позволи  без  сериозни  последици с  едно  работещо на  практика  око  да мина  през училище,  през университет,  през   години  работа на  компютър..  Но с  одъртяването и  то ще се  обади. И трите  ми девойки се оперираха  с  лазер RelexSmile, та рекох, че  може  и   мен  да ме  огрее  някоя  такава минималноинвазивна  интервенция въпреки  съвършено  различния  проблем, но не биде. Съдбата  този  път не беше  благосклонна, уви. Та май  ще  си решаваме  тук, докато  можем,  пък  после..

Последна редакция: нд, 08 фев 2026, 19:57 от Просто русалка

# 87
  • у дома
  • Мнения: 8 404
И аз имам същата операция на 5 г възраст,даже имам някъде снимки със залепеното с лейкопласт стъкло на очилата-много съм фешън...

# 88
  • Мнения: 88
Здравейте! Моля за помощ за задача за 10 клас. Не мога да направя чертежа... Имам чувството, че има нещо неточно в условието или поне така ми се иска хахах
 

# 89
  • Мнения: 18 693
Задачата не мога да реша, защото не съм математик, но за чертежа мога да помогна - продължи правата АВ на ляво от т. А и избери точка Е, така А ще остане между ЕД. След това ще начертаеш триъгълника EDF и средната отсечка KL, където К лежи на средата на EF, a L - на средата на ВС

Общи условия

Активация на акаунт