Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 4 част

  • 42 727
  • 444
  •   1
Отговори
# 255
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 553
Кетри, много е хубава Кафеджийката, а за конете съм възхитена и от аранжировката.

Бебешок
ще ти пиша на Лични.

# 256
# 257
  • Мнения: 138
spinki нищо не съм получила на лични още.
Някой беше споменал веднъж за магазин "Мистър Гоблен" или нещо подобно в Пловдив. Може ли да ми каже някой къде е точно?

# 258
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
ketri много съм впечатлена от паспартутата на гобление и тези с египетските мотиви и това на кафеджийката, това в България ли е правено и къде?

# 259
  • Мнения: 434
Ketri,ти направо ме сцепи с тези паспарту-та.Браво newsm10

# 260
  • Мнения: 1 171
Аз искам да питам теб и другите момичета с много ушити гоблени по колко време дневно шиете и колко ушивате за 1 час. Извинявам се за нахалните си въпроси, но ми се иска да преценя за себе си къде бъркам и защо при мен нещата стават толкова бавно.
Различно е при мен, според гоблена. Най-бързо шия 1:4, пейзажи. Колкото по-голям е самият гоблен, толкова по-бързо ми става 1 квадратче, тъй като там има повече области с по 1-2-3 цвята само. Аз лично гледам да шия по цветове и да не оставам празни квадратчета (бодчета), които после много бавно запълвам, поради това, че ще трябва да вдявам и раздявам, да сменям конци за по 4-8 бода. Драскам си схемите с маркери за текст. Така много бързо се ориентирам къде е ушито и къде не е, така и много по-рядко греша и съответно много рядко се налага да разшивам. Пробвала съм и като "майсторка" да не хабя схемите, но не се получава темпото и пак минах на стария вариант с голямото оцветяване на ушитите знаци. Конците ми стоят в пликове и просто пускам вътре остатъците, не си играя да изшивам целия отрязан конец преди да мина на друг цвят. Големите гоблени ги шия с гергеф. По-лесно ми е вместо да премятам панамата и да си чудя как да я прегъна и хвана. Долу-горе с това се изчерпвам откъм оптимизации с цел по-бързо ушиване. Недостатъците са ясни - неизползваеми схеми, по-голям разход на конци. Шия предимно с DMC и Anchor, така че нямам притеснения, свързани с евентуален недостиг на някой цвят. Шия по няколко гоблена едновременно, имам започнати около 4-5 в момента и според моментното ми настроение и концентрация, решавам върху кой точно да се трудя.

# 261
  • Мнения: 129
SV не е ли трудно така -няколко заедно?Ще трябва да пробвам защото на някои големи гоблени на фона почва да ми омръзва.
Dayli ще се радвам на схемата на Мавританката както и да покажеш снимка на твоя гоблен   bouquet

# 262
  • Мнения: 686
Geri Sveti моята Алегория беше с около 40 цвята.Вземи си тази с повечето цветове.Ще стане по-хубава.

# 263
  • Мнения: 1 171
SV не е ли трудно така -няколко заедно?Ще трябва да пробвам защото на някои големи гоблени на фона почва да ми омръзва.
Никак даже. Както писах, тъй като ушитото е оцветено на схемата, много лесно се ориентирам къде да шия. Всеки от гоблените ми е прибран със схемите си и конците си в отделна торбичка (много важно условие, за да не се загубят някъде материалите Simple Smile). И мен много ме дразни шиенето на фон, обикновено го шия за "почивка" покрай някой по-пъстър гоблен. Хубаво е, че ако шиеш няколко едновременно, можеш да избираш и какви цветове да шиеш в даден ден. Не знам за вас, но на мен сивкаво-белите нюанси са ми отвратителни, обикновено гледам такива да шия през деня, на светло, а не по нощите на лампа. Също така, ми е по-удобно, че мога при някакви по-дълги гостувания в провинцията да преценя кой от всички започнати гоблени да взема за там. Обикновено завършвам фон точно по такива пътувания, стараейки се да не мъкна много конци и схеми с мен.

# 264
# 265
  • Мнения: 686

Пробвам дали мога да вмъкна изображение  bouquet

# 266
  • Мнения: 270
Кетри, заедно я шихме тази мома с кафето, помниш, нали?  Wink Ето я и моята, вече виси на стената в кухнята:

И, естествено, пак я подарих - на майка.
Unknown Lady, намери ли още риби? Мога да поровя за делфини и мидички...
Иначе много ви се радвам - готови сте за "работнички-многомашиннички" във фирма за бродерии! На мен явно организацията ми куца сериозно! Поздравления!

# 267
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Пробвам дали мога да вмъкна изображение  bouquet
За проби има специална тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76041.msg3830315;boardseen#new

# 268
  • Мнения: 1 744
....,а един чаршаф"Пътят към църквата" си отлежава,само 1/3 съм ушила и ако го ушия в скоро време никога няма да започна такъв голям отново.
Свекърва ми го ши 6 години,много е голям ама стана много хубав.После ще снимам и ще го покажа

# 269
  • Мнения: 138
spinki готово. Общо са 3 maila.

Общи условия

Активация на акаунт