Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 4 част

  • 42 729
  • 444
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 744
извинявам се за притеснението оправих се махнах ги

# 286
# 287
  • Мнения: 728
Dayli, много хубави работи има в този сайт, даже си дръпнах няколко.  bouquet

Радвам се,че ви харесват Hug

Направо много ми хареса този сайт!

 Peace,пишете,ако нещо друго търсите,ще помагам с удоволствие!

# 288
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 553
Dayli, имам няколко въпросчета - Шила ли си някой от тези гоблеи точно по тия схеми, защото ме притеснява сглобката по средата?
Майката с бебе с какви конци е ДМС ли защото има някакви номера и какво ознчават цифрите сле номерата? С какъв бод се шият?
Същото се отнася до "Бщина любов" и още един в който едни ръце държат главичката на бебче(голямо обяснение)

# 289
  • Мнения: 728
Dayli, имам няколко въпросчета - Шила ли си някой от тези гоблеи точно по тия схеми, защото ме притеснява сглобката по средата?
Майката с бебе с какви конци е ДМС ли защото има някакви номера и какво ознчават цифрите сле номерата? С какъв бод се шият?
Същото се отнася до "Бщина любов" и още един в който едни ръце държат главичката на бебче(голямо обяснение)


Да,шила съм 4 гоблена по тези схеми,не на Ланарте,обаче.Няма какво да те притеснява,просто схемите са сканирани така,че се застъпват.Като ги разпечаташ ги разгледай къде се застъпват,раздели си ги на квадратчета и си отбележи,или ги изрежи,така,че да махнеш излишното-това,което го има на следващата схема.Не разбрах точно за коя майка с бебе питаш.Сега ще ти кажа за някои от тях,ако те интересува за друга-пиши пак.На 1-ва стр първата и четвъртата майки с бебета са с ДМЦ,вероятно питаш за цифрите,които обозначават разхода на конците.На 2-ра стр. четвъртата и седмата майки са също с ДМЦ конци.Те са модели на Вервако и там има и описани номерата на конците и цвета им.Ако има нещо неясно-питай   bouquet

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 13:56 от Dayli

# 290
  • Мнения: 7 803
а някой да знае координати на фирмата казанлъшки гоблен?

# 291
  • Мнения: 728
а някой да знае координати на фирмата казанлъшки гоблен?

http://goblenite.org/showthread.php?p=83232

# 292
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 553
Dayli, питам за 4сн горе а 1стр. и 4сн. горе на 2 стр. Там има само цветовете без номера.А при мъжете има едина 6сн. на 1стр. по същия ачин, но явно жената, която ги е качвала е написала на ръка отстрани номерата. Ти на каква панама ги ши и с какъв бод?

# 293
  • Мнения: 728
Горе съм писала за 4-та снимка на 1-ва и втора страница,че са с ДМЦ,и на двата модела имаш написани номерата на конците,виж добре след като разархивираш -имаш специално един файл в архива-пише подбор-там са номерата на конците.Шила съм на аида 14-кръстат бод и на обикновена неразграфена панама-1:1.Добре стават и в двата случая,с кръстчетата става по-голям размера.За Бащина любов-отпред пред знаците са написани номерата на конците и те са ДМЦ.

# 294
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 553
Да, видях че на единия има подбор. Благодаря ти.

# 295
  • Мнения: 728
Да, видях че на единия има подбор. Благодаря ти.

Моля,пак заповядай  bouquet

# 296
  • Мнения: 7 803
Dayli, мерси  Hug аз се надявах някой да даде нещо повече  Rolling Eyes като инфо, че не ми се звъни от германия да ми кажат, че нямат каталог  Confused
искам да си купя техен гоблен, ама не знам как  Rolling Eyes като не им знам имената Embarassed

# 297
  • Мнения: 728
Да,неприятно е,ама като не им е активен сайта...........Ти какво искаш да си поръчаш,ако искаш да споделиш,де?

# 298
  • Мнения: 7 803
ами не знам, не ги помня  Embarassed помня само един, които е за краен вариант лебедово езеро. езеро, няколко лебеда малки и големи, мисля и къщурка се виждаше. и други бях харесала, но не помня, доста време мина. иначе мога да пратя майка до магазина им, но трябва да и кажа какво да търси

# 299
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Здравче,честит рожден ден
Пожелавам ти цялото щастие,здраве и късмет на света.
 newsm51 newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт