Пъзели 71

  • 20 659
  • 688
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 3 463
Този пъзел в началото ме поизмъчи, но пък ми беше приятно реденето.

Розови и червени рози, Nova puzzle, 1000 части

# 496
  • Мнения: 7 464
Dincho, а кой е пъзелът, че ми стана интересно? Опитвам се, но не мога да се сетя коя марка има 5000 разделени в 4 плика.

За принцесите серията е със замъците наистина и най-вероятно повече няма да има, Покахонтас и Тиана бяха последните два. На Мулан също го имаше кралския дворец.

# 497
# 498
  • Мнения: 381
Здравейте, наредих 3000 части пъзел, подарък от приятелка. Не ми се иска да го събера в кутията. Видях в ozone лепило, то дали е достатъчно да държи пъзела, ако го залепя върху някаква плоскост, да речем или трябва да стисна зъби и да дам 100 евро за рамка Rolling Eyes просто 100 евро са 5 книги и ми се свидят много Grin

# 499
  • София, България
  • Мнения: 5 918
Здравейте, наредих 3000 части пъзел, подарък от приятелка. Не ми се иска да го събера в кутията. Видях в ozone лепило, то дали е достатъчно да държи пъзела, ако го залепя върху някаква плоскост, да речем или трябва да стисна зъби и да дам 100 евро за рамка Rolling Eyes просто 100 евро са 5 книги и ми се свидят много Grin

Има и лепенки, пак на озон, които залепват много добре, аз бих предпочела тях, ако ли пък не, няма нужда от 100 евро за рамки, мисля че най-голямата рамка в JUSK ще ти свърши работа, а там цените са ниски. Реално ако е просто, за да го запазиш можеш да го разделиш на сектори с размера на кутията и да го прибереш.

# 500
  • Мнения: 6 734
Най-големият размер рамка в Юск е 90 на 60 см. Лепилото е вариант, но след време почва да не държи и ако се мести по някакъв начин се раздробяват парчетата. Лепенките въобще не държат, ама хич. Всеки път ми се изсипва целия от тия лепенки. Най-добрият начин за мен е с хартиено тиксо. Голяма рамка може да се направи и собственоръчно, ако има някой сръчен.

# 501
  • София
  • Мнения: 2 709
Лепя пъзели с лепило върху картинката без основа, без рамка. Имам пъзели над десет години стоят залепени, някои закачени без рамка с такер за стената на общите части във вход и нямам никакви забележки. Вкъщи са в рамки заради естетична гледна точка, но сменям пъзелите за разнообразие и отново нямам проблем. Съхранявам ги в папка за пъзели, но... Мажа отгоре обилно да напълни добре фугите и разнасям с инструмент за тапети. Ползвам лепилото на Блек сий, както и това на Джъмбо за 2 лв беше последно като купувах.

# 502
  • София
  • Мнения: 3 463
Жасмин: Танц в пустинния залез, Schmidt, 1000 части

# 503
  • Мнения: 10
Здравейте, наредих 3000 части пъзел, подарък от приятелка. Не ми се иска да го събера в кутията. Видях в ozone лепило, то дали е достатъчно да държи пъзела, ако го залепя върху някаква плоскост, да речем или трябва да стисна зъби и да дам 100 евро за рамка Rolling Eyes просто 100 евро са 5 книги и ми се свидят много Grin
Здравейте! Наскоро намерих у дома пъзел, лепен преди 10-ина години. Мислех да го разглобя и подаря на някого да си го реди. Е, нямаше мърдане! А е лепен наистина 2015-а или 2016-а. Тогава купих някакво съвсем обикновено лепило, което се мажеше отгоре. Успях да го начупя на 4 големи "плочи", колкото да е по-лесен за пренасяне. Така че мажете смело и обилно и ще стане Simple Smile

# 504
  • Мнения: 847
Христос воскресе и от мен

Малко е объркано всичко вкъщи последния месец и така и не стигам да кача нареден пъзел, не че няма. Но по натам.

Но се сетих за един пътуващ пъзел на Sunsout, който бях пуснала преди може би две години. Един Булат на син фон с една рижа котка зад вазата. Чудя се какво стана с него? Дали е още у някой, бих се радвала да го видя отново.

Нещо не се прикачва изображението.

# 505
  • София
  • Мнения: 2 709
Във файла му има изображението Simple Smile

# 506
  • Русе
  • Мнения: 1 074
Vesе, абсолютно го изключих този пъзел,че е при мен 🥴Трябваше да го изпратя на Angle baby,но тя отказа да го реди да го изпратя,и така остана в мен . Абсолютно съм изключила за него.
Пиша ти ,да ми кажеш къде да го изпратя
Много се извинявам за ситуацията! Не е умишлено

Последна редакция: ср, 15 апр 2026, 23:09 от Зори

# 507
  • Мнения: 7 464
Dincho, благодаря, не знаех, че са така разделени Eurographics, но като се замислих не съм виждала много техни пъзели от 5000 части Smiley Иначе изглежда симпатичен и приятен, успех Blush

Аз реших, че най-сетне е време да се разпиша със снимка Smile
Благодарности на Ади, иначе никога не бих си го купила сигурно. Реално го редих на 6 продълговати лентички, а не в два плика, както е оригинално и това със сигурност промени преживяването, не съм сигурна в коя посока обаче. Но пъзелът е много, много красив Heart Eyes

The Six Portals
7000 части
Ravensburger

# 508
  • София
  • Мнения: 3 463
Моана, Schmidt, 1000 части

# 509
  • Мнения: 847
Зори, моля те не се притеснявай, аз го бях забравила също, но се сетих тези дни и реших да питам. Няма никаква драма.

Общи условия

Активация на акаунт