Приятелят ми не иска дете

  • 3 877
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 513
yana72 първо го питай той мисли ли въобще да има деца, защото ако е така след някоя и друга година става много по-трудно. А какво ходене по мъките е ако не стане недай си Боже .... Praynig Наистина тук във формума има теми за възрастовата граница за забременяване, но аз мисля че с увеличаване на възраста шансовете намаляват. Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 220
Ами съвсем нормално е да си демотивирана за работа и за каквото и да е друго, щом искаш детенце, а ти се отказва . Не знам твоя приятел как ги мисли работите и в кой свят живее ?!?  Не дай си Боже, да се замъчите след време с дълго правене… и после, като се появи бебо и докато тръгне на училище - родителски срещи, балове, кандидатстване и какво !?! когато трябва до го жените и внуци до гледате, вие ще тичате по училища и родителски срещи барабар с родители по на 30-40години… Времето лети, ако искаш дете все ще го имаш и с 5лв. в джоба и с малката квартира , желание да има, това е важно, а иначе извинения може човек винаги да си намери за всичко… Поговори сериозно с твоя приятел, защото ако и той те обича така както ти него, би трябвало да те разбере , не е въпроса да го притискаш до стената, а да не се страхуваш да представиш твоята гледна точка, до му обясниш всичко, така както го чувстваш, открито и ясно за да може реално той да погледне през твоите очи и да разбере дълбоко, защо е породено това желание. Според мен, ако този човек държи на теб и ти обича след време ще приеме идеята…   Peace

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 15:16 от lanna

# 17
  • Мнения: 4 700
И моят мъж не иска6е деца и бе6е много против, но аz zабременях (не мога да вzемам противоzачатъ4ни, карах с тестове zа овулация) и елате да видите каква радост бе6е, а като пометнах плака с мен. Сега вече иска бебе повече от мен. Ба6та ми съ6то не е искал деца и даже е искал да се раzвежда с майка ми ако не ме е махнала, но елате да видите сега колко ме обича. Поговори с твоята половинка, обясни му че няма6 много време, обясни му колко радост би ви донесло едно дете. И дано успее6.   bouquet

# 18
  • Мнения: 117
Здравей, Yana72! Не ми стана много ясно за доводите на приятеля ти относно отказа му да създадете бебче, но когато един мъж откаже да изпита това най-прекрасно за него чувство на света - да бъдеш баща, ми се струва малко странно.  Shocked Аз мисля, че трябва да поговорите много открито и всеки да реши кое е по-големия приоритет за него - дали собственото его или желанието да бъде щастлив, защото повярвай ми - по-голямо щастие от това да се вглеждаш в очичките на едно бебче, няма. Не позволявай неговите желания да ти попречат да бъдеш майка.  Успех, мила, и дано всичко бъде така както пожелаеш!   bouquet

# 19
  • Мнения: 345
Аз пък знам, че за бебче, трябват двама. Ако не бързаш толкова много дай му малко време. Гледайте някой друг филм с подобни случай, когато мъцете ги е страх от бебетата, а после се радват до безумие. Подготви го малко, те повечето мъже са като черна станция, трябва им малко настройка Mr. Green
Е, аз нямям проблеми в това отношение. Ние с мъжът ми скоро загубихме едно бебче в 9тия месец Cry, но сега отново съм на линия и започваме опити за друго, а може и 2 Laughing

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Yana72, не знам как си подходила към въпроса за бебе. Те нали някои мъже мноооого мразят да ги "притискат" и държат на свободата си. Преди 3 години, когато реших, че искам бебе и ние с моя мъж бяхме заедно от 2 години и не семейни. Привиках го аз на сериозен разговор и му обясних, че "готови" от материална точка никога няма да бъдем. Все ще имаме нужда от още нещо, я нова кола, че старата се е скапала, я ремонт, че нещо се разпада. Да дете се гледа по-лесно с повече пари, но и с по-малко може. После обясних, че дори при него да няма никакви репродуктивни проблеми и до 55 годишна възраст, то при мен нещата съвсем не стоят така, яйчниковия резерв на жената е ограничен за съжаление и намалява с годините. Предложих му да помисли дали изобщо иска да имаме деца и да ми каже, за да знам аз какво да правя. Е след около 2 месеца каза, че съм била права и е готов за това. Опитай да обясниш точно и мотивирано причините да искаш дете и то сега, имам предвид чисто практичните причини, а не само естествения стремеж на жената да стане майка. Обясни това с намаляването на възможността да се забременее с всяка изминала година. Дано това го накара да се замисли.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 248
Яна, мисля че две години са достатъчно време двама човека да се опознаят добре...и да решат да имат деца заедно...От друга страна, смятам че когато има любов и разбирателство създаването на нов живот  не зависи толкова от това колко е дебала банковата ти сметка и колко стаи има жилището ви...Освен това познавам много хора, които живеят на квартира в едно стайче и са безумно щастливи от факта, че имат детенце и че се обичат...Та съветът ми е да поставиш въпроса категорично пред него-без много увъртания...Обясни му, че не искаш след 5 или 10 години да живееш в палат и да съжаляваш за хубавите мигове на майчинските тръпки, които има вероятност да изпуснеш...Мисля, че повече време не е нужно да чакаш, така че действай, ако ти откаже, значи е достатъчно безотговорен като мъж и не заслужава да бъде баща!!!

# 22
  • Мнения: 106
Аз си тръгнах.
След също толкова съвместен живот и толкова категоричен отговор.
Може би е най-глупавата постъпка, не те съветвам, само споделям.
Не можех да си представя, че някой толкова безотговорно и егоцентрично ще ме накара да се откажа от най-големите си мечти.
Сега съм с човек, който ги споделя, дори да не стане както искам, ще знам, че съм се борила докрай, а не съм била подтисната и недоразбрана.

# 23
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Яна, аз имах подобен проблем със съпруга ми до скоро.С тая разлика, че вече имаме едно дете и той не искаше второ.Той е страхотен баща, но искал да си поживее.Аз също съм на твоите години и мисля ,че нямаме време.Известно време не му говорех за това, но при първия удобен случай пак подхванах темата.И така постоянно.С уговорки обаче ,че аз ще си се грижа за второто.Когато се съгласи се оказа ,че имаме проблем.Бебето две години и нещо не става.Започнах да ходя по лекари, сама естествено щото милото въобще не даваше да се продума да ходи той. Постепенно стана моя напредък и продължавам да се боря.Щото сега проблемът се оказа при него.Но той предварително знаеше ,че аз съм решила да се боря.Сега е съгласен ама ако стане по естествен начин.И пак уговорки ,за да направим инсе.За инвитро не ми се мисли, дано да не се налага да стигаме дотам.Така,че опитай се да поговорите, ако този човек е важен за теб. Успех!

# 24
  • Мнения: 606
С мъжа ми  сме от 5 години заедно.Аз още от преди 1 годин исках бебче,но той все не се чувстваше готов.Все изтъкваше как ще се оправяма и т.нат.За моя голяма радост вече и той иска бебче и се надявам скоро да стане работата  Flutter
Така,че не се притеснявай.Всички мъже са така.Просто им трябва  малко време.

Общи условия

Активация на акаунт