Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 338 943
  • 606
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 12
Здравейте!  При мен нямаше никакви симптоми, но аз имах предчувствие че този път съм бременна. Единственото различно беше някак си странното туптене на кръвта в долната част на корема ми, когато бях под напрежение или стрес. Сякаш вътре имаше нещо. Успех на всички!

# 241
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте момичета Grinning
Дано с това ранно съобщение не предизвикам съдбата, но радостта ми е по-голяма отколкото суеверието. От няколко месеца чета редовно тази тема и дори преди 2 седмици си позволих да се включа тук с въпрос, но се оказа не на място според някои Thinking
Е, ето, че и аз вече мога да разкажа за най-ранните признаци при мен.Предварително казвам, че съм на 30 дни след последната лелка, но вече имам съвсем ясно EFP и то няколко пъти- знаете, най-хубавата гледка Laughing
Ако искате вярвайте, но взех да се съмнявам, че нещо се е случило 5-6 дни след овулацията и усиленото бебеправене.И то как - влязох да си взема душ и нали знаете как ти се иска да си пуснеш горещата вода и да се стоплиш - е да ама не - в момента, в който по корема ми мина струя, подскочих като ужилена. Телесната ми температура си седеше постоянно на 37.3-37.4 по цял ден и нощ за около 5 дни. Гърдите ми започнаха ужасно да ме болят, но някак си доста по-различно от като при цикъл - зърната ми само за няколко дни станаха някак набъбнали и ме боляха дори и от въздуха.Снощи, когато нанасях маслото за гърди, което ползвам, забелязах и страхотна промяна в самата им структура - някак зърнести са - жлезите в тях растат и набъбват ooooh! Вечер чувствам силна болка, ниско долу в корема, точно където започва окосмената част - за 1-2 минути, но е ужасно силна, точно както когато ти е дошло. А преди 2 дни получих и леко ръждиво зацапване, явно от самото имплантиране Grinning Засега не ми се гади, не ми е разбъркано в стомаха, не ми се пишка ненормално много, но сигурно и това ще стане. Единствено е налице нечовешкия апетит и то не толкова за количество храна, а за всевъзможни неща за ядене - постоянно ми се яде солено и пикантно, а от няколко дни бленувам за една мазна, сочна свинска пържола...нямам думи.
Ами това са усещанията ми засега - надявам си да съм била полезна.
Стискайте палци, всичко да е наред и съвсем скоро да чуя туптене на сърчице newsm17
А на всички момичета в очакване, най-искрено желая успех и дай Боже скоро и те да се радват на това чудо newsm10

# 242
  • Мнения: 33
Честито, mishunka и на всички бремени бъдещи мами!  bouquet  bouquetЖелая ви много лека бременост и много ,много здраве!!! Praynig Praynig Praynig

# 243
  • Мнения: 405
И аз нямах симптоми ,  освен един път ме преряза корема ниско долу - силно, рязко и мн.болезнено, но за кратко. Може би около 10 ден след ову..ама понеже т'ва ми се е случвало още веднъж преди, без да съм била бременна - не му обърнах внимание. Дори бях убедена , 4е ще ми дойде, както никога дотогава  Grinning

# 244
  • Мнения: 1 919
 newsm78 признаци за бременост аз започвам да си мисля, че ги има когато ги търсим..не че иначе ги няма но  просто не им обръщаме внимание..

# 245
  • Мнения: 270
Здравейте бъдещи и настоящи мами  Grinning
моите признаци спадат по скоро към ПМС - подути гърди и болки в корема. И понеже бях 99% убедена че този месец няма начин да е станало, си чаках спокойно лелката. Болките продължиха интензивно 4-5 след закъснението и след едно много силно срязване започнаха да намаляват. На една седмица закъснение си направих тест с най хубавия резултат  Mr. Green
Успех на всички бебеправещи и много скоро да се похвалят тук с първи симптоми  Hug

# 246
Лично аз разбрах че съм бременна няколко дни преди очакваната дата на поредната М по...гърдите!!! И по-специално видях промяна в ареолата - на нея има много малки пъпчици, които обаче доста бяха "набъбнали" и ми се видя доста необичайно! След това се поразрових за повече информация и открих, че тези пъпчици се наричат жлези на Монтгомъри и са сигурен признак за бременност! Направих си тест, който се оказа положителен Heart Eyes
и така до сега - в момента съм в 19-та седмица! Успех на всички в бебеправенето!!! Grinning

# 247
  • Мнения: 421
     Айде и аз да се разпиша,въпреки,че чакам окончателната дума утре на чичко доктор.Но имайки в предвид 10-те теста,които си направих....ще разкажа за моите първи признаци

    Очаквах лелката на 26.Гърдите ме боляха много по-силно от друг път и то не само когато ги притисках (както беше преди).Имах болки долу ниско в стомаха - като преди М.Постоянно ми се спеше и усещах как докато лежа и гледам ТВ някак си неусетно си държа стомаха стегнат - нещо не ми позволяваше да го отпусна.Лицето ми беше безупречно чисто - без следа от пъпчица или червенина -както беше друг път.
   До сега съм направила сигурно 10 теста - всичките положителни ,но отначало бяха с доста бледи черти.Сега биват Simple Smile
Горните симптоми все още са си на лице...но се надявам гърдите престанат да ме болят,защото....полудях!

# 248
и аз ще напиша нещо.аз имам редовен цикъл 28 дни. от 4 дни ми закъснява, вече три теста са отрицателни, но имам подобни симптоми като на много от вас.лекаря ми каза, че тестовете понякога не могат да очетат положителен резултат при толкова малко закъснение.каза , че ако има бременност ще я види кам 15 - ти .много искам тогава да ме зарадва.иначе симптомите ми са болки в корема, не винаги, умора, болки в гардите, доспива ми се много рано.вече не знам какво да мисля.стискаите палци. много приятна тема.прекрасен форум

# 249
  • Мнения: 9
Здравейте!   bouquet
Да споделя и аз първите си признаци, преди да съм ги забравила:
   - започнаха да ме болят гърдите по-рано от обикновено - може би 6-7 дни преди датата, на която трябваше да ми дойде /за разлика от друг път, когато започвах да ги усещам 1-2 дена по-рано/;
   - имах температура;
   - около датата, когато трябваше да ми дойде започнаха да ме болят яйчниците, което продължи първите няколко седмици.
   - започнаха да ми се пият повече течности и съответно - по-често ходех до тоалетната.

Това е от мен.
Успех на всички!!!

# 250
  • Мнения: 199
Бързам и аз да ви споделя, преди да съм забравила и да ги объркам със сегашните си усещания.

Признак едно - два дена от вероятната овулация почувствах много силно желание за секс и си помислих, че тогава ми е овуто (а имахме гости и нямаше как  Embarassed) .
Но това наистина силно постоянно желание продължи 7-8 дни!! Кожата ми беше много чувствителна и всяко докосване оставяше приятна тръпка.
Някой по-горе беше писал, че е имал същото усещане, по това заподозрях нещо.

Гърдите почнаха да ме болят същия ден, но и по същия начин както при ПМС.
Имах много странни моменти когато ми прилошаваше точно за 10 сек., много силно и после веднага отминаваше, все едно ми се е сторило.

На 7-8 ден от ову имах цял ден едно странно усещане в матката. Не беше болка, по скоро, как да се изразя, просто я усещах, чувствах на моменти пулса си там. Усещането беше точно в средата на корема. И едно- две силни подръпвания долу в ляво. Много кратки, за няколко секунди, но силни. И накрая много силна срязваща моментна болка в ниско в кръста, за около 5 сек. Много странна беше, сякаш нещо ми се опъна и разхлаби там. Само така мога да я опиша.
Само веднъж.

На следващия ден и следващите 7 дни до закъснението - НИЩО. Дори гърдите престанаха да ме болят токова много. В този момент започнах да се самоубеждавам, че ми се е сторило, че си въобразявам и си наложих да мисля, че не съм бременна, за да не се разочаровам.

Другото, което забелязах е апетит за някои храни. Ядях горчица с лъжичката направо от буркана и си глътвах соев сос директно от шишето  Embarassed не можех да се сдържа.
То ми се е случвало и преди, аз си ги обичам тези неща ама сега беше в необичайни количества.
И много ми се ядяха портокали и грейпфурти.
Апетита ми леко намаля!! Или по-скоро апетит имах, но след това не можех да изям всичко, което имам в чинията. Някакво чувство на ситост, сякаш ми се е свил стомаха.

А да и ВСЯКА нощ се будех и ставах да ходя до тоалетна. Аз принципно пия много вода и ходя по-често, но рядко се будя през нощта. Това ми се е случвало само като съм настинала.

На няколко пъти заспах още 9 вечерта пред телевизора а другите дни бързах да си лягам в 10,30. Аз обикновено преди 12 не мога да заспя.

Също така 2-3 дни преди да ми дойде кафето сутрин почна да ми мирише странно - все едно вътре има и сода за хляб. Чак се чудех дали е нещо кофти кафето и се ослушвах тайно дали някой друг ще се оплаче. Никой не се оплака.  Laughing

Това е. След това ми закъсня, почна да ме боли корема, сякаш ще ми дойде или по скоро така ме боли в първия час когато ми дойде, но... така и не ми дойде.
И сега ме боли понякога. На 11 ти ден закъснение съм вчера си направих теста.
Не исках да бързам от страх да не се разочаровам.

Това е от мен. Дано съм ви помогнала. Вие много ми помогнахте, всичко изчетох докато чаках.
Успех!   bouquet

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 10:24 от krem4e

# 251
  • Мнения: 295
Сега да споделя и моите първи признаци. Не знам защо, но още като видях двете черти на теста за ову знаех, че това е месеца! По принцип този вид оптимизъм ми е чужд, така че за мен си беше 100% признак, затова поднових приема на фолиева киселина. След това, докато придружавах една колежка докато си избираше мартеници, една от продавачките ми предложи една голяма мартеница- 'специално за бебешка люлка'. След това, ден преди закъснението, момичетата от седмичната тема по грешка ме вписаха в списъка с бременни, без да съм се похвалила... бях вече сигурна. На другия ден за пръв път видях бледа втора чертичка на тест за бременност, която всеки изминал ден ставаше все по- ясна.
А физическите първи признаци бяха следните:
1. Седмица преди датата на М имах пъпки като преди М, но много бързо изчезнаха и кожата ми се изчисти малко преди датата (и все още си е така).
2. Гърдите си ме боляха точно както преди М (целите, не само зърната); след закъснението болките станаха леееееко по- странни и имах чувството, че ме болят на етапи (болят- спират- болят- спират, като в болезнения период се уголемяваха)
3. В деня на М имах силни болки в корема и кръста, все едно съм в М, но нямаше и помен от кръв или други зацапвания.
Това е.
Успех на всички! И скоро да се разписват тук  Peace  Hug

# 252
# 253
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз лично,разбрах че съм бременна няколко дни след като съм заченала.Не че физически усетих някъква разлика,просто съзнанието ми казваше,че има някъква промяна в положението,в което се намирах и още преди да закъснее цикъла ми, си взех тест за бременност и беше положителен.След потвърждението и на лекар,радостта ми нямаше край,та не съм и обърнала много внимание,на разни признаци,дажер и да ги е имало.Много работи ми минаха през главата докато един ден майка ми не ме изненада приятно с една книжка - "Ръководство на д-р Спок,НАЙ-ВАЖНОТО ЗА БРЕМЕННОСТА".Започвайки да чета това ръководство,започнах и да се успокоявам за много неща,така че препоръчвам го на всички бъдещи майки.
Един от признаците,на бременноста,които усетих в началото,беше,че чувствах гърдите си като балони,въпреки,че ако трябва да съм искренна не са нито много големи,нито пък станаха JoyДругото беше,че много мои приятели и приятелки започнаха да се заглеждат в мен и да ме разпитват козметиката ли съм сменила - кожата ми по принцип си е много чиста,но докато бях бременна,понякога и мъжът до мен ме радваше,казвайки ми че всъщност съм станала "ужасно красива"хаха.
За други признаци на бременноста си в началото,честно казано не се сещам.
Лек и успешен ден на всички;о)

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 14:31 от bloodywhite

# 254
  • София
  • Мнения: 626
Първото което усетих,бяха доста силни болки в областа на десния яйчник!
След закъснението си направих 2 теста,и двата бяха с ярки черти!
Така беше при мен!

Общи условия

Активация на акаунт