Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 341 743
  • 606
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 58
Айде и аз да споделя мойте ранни признаци.....Първите две седмици имах само леко гадене и ПМС...., но нищо необичайно.Гърдите ми наедряха, но не ме болят(поне не засега)...От седмица се появи с сутрешното гадене и повръщане. Hug

# 301
  • Мнения: 57
понеже изчетох темата поне 5 пъти и се взирах във всяка подробност, докато чаках да разбера дали сме успели, знам как се чувстват тези, които я четат сега именно с такава цел  Grinning . пиша веднага, след като разбрах, за да не объркам симптомите с тези, които могат да се появят по-нататък. и за да ви успокоя- ако нямате симптоми за бременност, това не означава, че не сте бременна. на мен само гърдите ми леееко се уголемиха, но не ме болят и не са чувствителни. коремът си ме придърпваше от време на време, но не всеки ден. иначе си имах ПМС, пак не особено силен, но по принцип нямам и може би това е било особеното при мен. късмет на всички в бебеправенето!

# 302
  • Мнения: 674
Моите първи признаци на бременност бяха само и единствено в това че спря да ми се пуши и ходех по често до WC по малка нужда  Laughing.Аз пушех по повече от кутия на ден,но около датата на очакваната М не исках и да видя цигара.Никакви ПМС,никакво подуване на гърдите (аз съм с макък бюст ).може би зърната ми бяха леко по-чувствителни.Нямах гадене,придърпвания,прилошаване...НИЩО.Направих си тест само заради 2-дневното закъснение и липсата на ПМС.Незнам дали мога да бъда полезна с тези мои никакви признаци,но това е   Hug

# 303
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Тук , подобно на темата "Ще си имаме бебе" , ще пишат забременели вече момичета в един постинг , за да споделят своите физически усещания / симптоми или субективните усещания, някакво 6то чувство може би ! Именно в най - ранния етап - двете седмици между овулацията и менструацията , а защо не и следващите една - две ( седмици ).
Така ще имаме личните впечатления и наблюдения на  забременелите момичета , а не само от
статиите .

Идеята е това да е един вид библиотека и ние очакващите двете чертички да можем да влизаме и да четем .
Ако имате някакви въпроси моля обръщайте се към момичетата писали за симптомите си , на ЛС ( лични съобщения ) или в седмичната тема  !
Коментарите тук ще бъдат изтривани !


# 304
  • Мнения: 1 365
Здравейте и от мен.  bouquet
 Досега не съм участвала в този форум. Бременна съм в първи месец. Първите признаци, които установих са силни болки в гърдите и болки като пред М., но малко по-различни. Всички, които ме виждат, казват, че изражението на лицето ми е по-различно, казват, че направо сияя. Пожелавам го на всички, които го желаят, да им се случи. preggo preggo preggo

# 305
  • Мнения: 102
Здравейте момичета! Изчела съм тази тема поне 100 пъти и затова мисля, че е редно да се отплатя и с моите първи признаци!
При мен е интересно, защото имах 4 отрицателни теста при 14 дневно закъснение, като последния беше с втора въображаема чертичка! И чак при 16 дневно закъснение видях тест с две чертички!!!! Причината е късна овулация (вероятно на 29-ти ден от последната М) при средна дължина на цикъла 31 дни. Изместването се дължи на боледуване. Така че дами възможно е да забременеете и 3-4 дни преди да трябва да ви дойде!!!!
Относно признаците - когато трябваше да ми е цикъла имах редовните ПМС - подут корем, болки ниско долу; след седмица това отмина и започнаха да ме болят гърдите - първо зърната, след няколко дни - целите. Страдах от безсъние и често уриниране - всичко това при отрицателните тестове  Laughing Когато вече най-после ми отчете положителен тест, започна да ми се спи постоянно, и така до сега, нямам наспиване.
Днес видях малкото плодно сакче!!! Пожелавам го на всички !!!
Не се отчайвайте, нещата се получават, когато най-малко очаквате, въпроса е да станат! Ние пробвахме 8 месеца, докато се получи!

# 306
  • Мнения: 361
здравейте,
не бяхме планирали бебе точно сега, но се оказа, че съм бременна. та моите първи симптоми бяха, че гърдите ме боляха /по-различно от ПМС/ и ми се гадеше през целич ден още със ставането /без повръщане/. на вс отгоре постоянно съм гладна, но внимавам и се опитвам да се ограничавам. определено ми се ядат краставици, домати и подобни неща... на всичкото отгоре все ми се спи и работоспособността ми в момента е на ниво 0. интересно как ще се преборвам с умората. естествено, около седмица след почвата на тези подозрителни симптоми директно отидох на лекар и той потвърди бременността. за мой късмет все още си спомням донякъде първата си бременност преди 9 г. и знаех, че нещата, които чувствам не са нормални, повече наподобяват бременност.... в момента се чудя как да давам вид, че работя, а всъщност само ми се мързелува:-) вече даже имам снимка на микроскопичното бебе, докторът не може да определи в коя седмица съм поради размерите, аз знам, че е станало на 6 май, та ако някой може да ми каже в коя седмица съм в момента /с някакви изчисления/ ще съм му благодарна....

# 307
  • Мнения: 195
вече даже имам снимка на микроскопичното бебе, докторът не може да определи в коя седмица съм поради размерите, аз знам, че е станало на 6 май, та ако някой може да ми каже в коя седмица съм в момента /с някакви изчисления/ ще съм му благодарна....

Към днешна дата би трябвало да си в 11 гестационна седмица, чудно как доктора не може да определи!?!

# 308
  • Мнения: 240
И за да не си прави каквото си иска всеки, нека да върнем темата в нейните рамки.
Аз мога да разкажа за себс си. Преди да науча, а и  след това,  най-много и най-неприятното беше честото уриниране, остават болките и подуването на гърдите, умората и сънливостта.

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 260
ами аз докато се усетя и съм в 5 седмица и не знам дали това са ранни признаци но все пак :1. подуване на гърдите, но малко по-различно в сраничната горна част, което започва около седмица преди предполагаемата дата на идване на редовния цикъл,2. леко зацапване на тази дата, сякаш ще ми идва,3. лимоненожълто течение,4. опъване в яйчниците при ставане, рязко обръщане, кихане, 5.тъпа болка ниско долу като при М, 6. Голямото пръцкане на народите #Crazy, 7.Свиреп глад, най-вече за чесън при мен, 8. Нетипична енергичност и работоспособност последвана от внезапна сънливост

# 310
  • Мнения: 4 406
изчетох почти цялата тема... симптомите, които открих, че съм имала, са огромна сънливост и въпреки това неспокоен сън, много чувствителни зърна. за щастие никакво гадене, а повишеният апетит си е от пубертета още  Laughing тъй че не го броя

# 311
  • Мнения: 3 420
Аз още през целия месец преди да забременея се чувствах различно-като,че ли готова да съм майка,просто целия ми организъм сякаш беше узрял,чувствах се пълна с енергия,красива и сияеща,не ми се спеше,даже ми се припуши,а по принцип не пуша,ъщо така няколко дни преди да ми дойде цикъла имах ПМС симптоми и чках всеки момент да ми дойде,но вътрешно в себе си знаех,че няма Partyедин ден преди крайния срок за настъпване на цикъла ми си направих тест и не се изненадах от втората,макар и по-бледа черта Peaceсамо дето не разбирам кога втората черта става по-ярка? Аз тогава си правих 2-3 теста за около 3 дни и пак си беше по-бледа newsm78

# 312
Здравейте на всички ви ,аз съм нова в този форум и малко притеснена.Много искам да споделя нещо с вас понеже и аз като всички искам да стана мама.Значи преди 3-ри дни с приятеля ми имахме полово сношение и по време на акта прокървих реших,че е нормално ,защото около тази дата очаквах да ми дойде МЦ и продължихме без да се пазим.Вече три дни минаха ,а на мен така и не ми дойде днес си взех PRESTO тест за бременност уж ,че може по-рано да улови наличие на бременност - останах изненадана ,защото се появи и втора по-бледа черта и сега се чудя възможно ли е да съм бременна?Може би трябва да направя след няколко дни още един тест не знам толкова ми се иска да е положителен..Дайте съвет,моля.

# 313
  • Мнения: 195
Rozi,
Първо, тази тема е само СТАТИСТИЧЕСКА, в която вече забременели жени споделят първите симптоми и признаци.
Тъй като ти се чудиш дали си или не си бременна трябва да си отвориш нова тема, в която да задаваш въпросите си.
Аз ще ти отговоря тук: не разбирам, правите ли целенасочено опити за бебе или се пазите? Ясно е, че имаш закъснение и тест с втора по-бледа черта. При Престо май често се случва да има втора черта но няма бременност. Затова направи утре сутрин тест от друга марка. Успех.

# 314
  • Мнения: 114
Нека и аз да се впиша в тази тема  Simple Smile.Надявам се да бъда полезна на всички,които се вглеждат във всеки малък симптом и се надяват  чудото този път да е станало.
Моите първи симптоми са следните:
1.Първият симптом,който ме накара да се замисля,че съм бременна е,че цяла седмица преди евентуалния цикъл имах нетипчно за мен главоболие.По принцип никога не взимам хапчета но този път се наложи.
2.2-3 дни преди М почувствах леко предърпвана в областа на левия яйчник.Това също ме накара се замисля.
Нямах търпение да дойде деня,в който трябваше да ми дойде за да си направя тест-и ето,че виждах втора мнооогооо бледа чертичка.след няколко дена тя вече беше по плътна.
3.Вече след като знаех,че съм бременна ме хвана яко безсъние-ве4ер заспивах късно,а на сътринта ставах с първи петли.Постепенно това безсъние се обърна в друга посока-сега постоянно ми се спи,не мога да отлепя от леглото.
4.Гърдите започнаха ме болят,незнам как да опиша болката-на ми се струва както при ПМС,но малко по-силна.Понякога не можех да спа по корем заради болката в гърдите.
5.И не на последно място-постоянното гадене  Sick,което не отминава и сега.Почти през целя ден.Аз съм една от щастливките,които не е повръщала.
6.А...другото,което се сещам е,че косата започна много бързо да ми се омазнява.Също така наблюдавах и косопад(който все още продължава).
7.Честото ходене до 00.една вечер засякох колко пъти бях посетила тоалетната-точно 7.На  всеки кръгъл час аз търчах,все едно цял ден не бях ходила до това местенце. Shocked
8.Много се задъхвах. Blush
9.Корема ми се подуваше доста често.
10.Започнах да намразвам разни неща,кото са ми били любими до сега. Thinking
Сега вече се чувствам по- добре,защото знам,че бебо е ок.И най-важното е че разбрах ,че ще бъде момиченце Grinning.
Пожелавам на всички момичета да им се сбъдне най-съкровената мечта и в най-скоро време и те да се впишат в тази тема.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт