Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 344 489
  • 606
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 14
Аз нямах никакви симптоми, само типичен ПМС. Болеше ме корема, гърдите и дори ми излезнаха малко пъпки като всеки друг месец. Признавам си, че ако не бях изчела тази тема нямаше изобщо да си направя тест, защото си мислех, че закъснението се дължи на промяната във времето и стрес. Сега съм в осма седмица и едва преди 3 дни започна да ми става лошо от храна - предимно ако има месо. Карам само на ябълки и ядки Rolling Eyes Така че, относно ранните признаци - такива при мен лисваха.

# 361
  • Мнения: 8
зравейте момичета
благодарна съм ви затемата,която сте избрали.Аз имам един аборт преди 12год,но все още не мога да се начудя как стана.С тогавашният ми приятел се пазехме близо година.Само един единствен път стана "беля".Измих се веднага и забравих.М ми беше като часовник,но този месец не дойде.Нямах никакви признаци.Абсолютно нищо.Когато реших да правя аборт бях в 5-тата седмица.До тогава...абе НИЩО,никакви признаци.Такаче споко на всички ,който постоянно се взират в ранните симптоми

# 362
  • Мнения: 135
Здравейте на всички реших и аз да се включа.
Моите признаци бяха обичайнити. Болки в гърдите, болки ниско долу.
И самата аз знаех ,че мечтата ми е вече реалност. Графиката ми показваще бременност.
Направих тест но уви  показа EFN  На другия ден със ставането ми се зави свят. Но налй си направих тест ? Тогава рещих да мине 1 седмица и пак да проверя и ето резултата вече беше  EFP : Сега см много щастлива.
Пожелавам на всички това щасте да видят двете чертички.
А на финала едно такова newsm32

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 16:03 от Сънчи - Пънчи

# 363
  • Русе
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен! Моите признаци никак не бяха много въпреки че отчаяно се опитвах да ги открия. Не ми ставаше лошо, не повръщах, не ми се спеше повече от обичайното ама аз по принцип съм си поспалива. Само 1 признак - боляха ме гърдите. не 1 седмица преди цикъла, а този път 2. После пресметнах че най вероятно болката е почнала от зачеването. А всъщност гаденето и всички други "особености" започнаха чак в началото на втория месец. Въобще нямах ранни симптоми. Ако не бяха тестовете дето си направих изобщо нямаше да предположа че съм бременна.

# 364
  • Мнения: 130
аз още на петия шеситя ден от вероятното зачеване почнах да имам ужасни киселини и да ми се повръща и така почти до петия месец Laughing После нещата се успокоиха.

# 365
толкова много 4етох,4е zабравих как бе6е при мен  Wink
 Нямах никакви фиzи4ески приzнаци.Но усе6тах,4е 6те имам мом4е  Peace Направих си тест 2 дена преди датата(но попринцип се окаzва доста по_рано,zа6тото цикълат ми е поне преz 36 дни) и имах една ама иzклю4иииииииииииително слаба втора 4ерти4ка.Толкова се zарадвах  newsm44
 Интерсно е ,4е след като родих ,всеки месец си мисля,4е съм бременна  Thinking
 пожелавам на вси4ки бебета  passifier  babyuu smile3541 newsm30  ylinfant stork-boy stork-girl 1stroller feeding newsm32

# 366
  • Мнения: 52

Да ви кажа често имам чувството, че който се регистрира в бг - мама и хоп рабременява.
Аз съм виж пример за това.

# 367
  • Мнения: 19
Вече и аз мога да се присъединя към бременните момичета. От 3 седмици в мен расте нов живот.
След 5 месеца не успешни опити най накрая имам резултат. newsm44!!!!
Не ми се вярваше да се случи точно този месец, тъй като моята докторка не виждаше фоликул.
Този месец бях на кломид и то4но когато би трябвало да ми е овулацията и да ми сложат инжекция прегнил аз бях извън града.
Отидох след като се върнах и се оказа че овулацията ми тъкмо е минала.......????? newsm78 И в крайна сметка след тази каша не ми се вярваше много да е станало..............
Веднага след овулацията започнах за имам странни усещания. Започна да ме боли корема предменструално, като пробождане и опъване едновременно. В момента съм съм в 4тата седмица и все още имам тези усещания. Гърдите ми странно порастнаха и станаха много чувствителни, като никога преди това. По принцип дори и преди цикъл никога не са ме боляли......Започна да ми се яде жестоко риба, нещо което преди това ядях по веднъж в месеца........Много ми се спеше и все още ми се спи..........
Една сутрин беше на 26 ден от цикъла ми се събудих с желанието да си направя тест. Ококорих ей такива очи  #Crazy като видях  EFP мислех че си въобразявам, защото втората чертичка беше мноооого бледа. Повторих теста на следващата сутрин и пак по същия начин - втора бледа черта, ееееее потретих теста и той така. На четвъртия ден който беше миналия петък отидох на лекар за кръвен тест. Когато ми казаха след обяд че е истина не можех да повярвам.....и все още не ми се вярва. Всички около мен са много щастливи а на мен ми се струва все едно не ми се случва на мен много е странно.
Желая на всички момичета от форума в най скоро време да почувстват това което чувствам аз! Прегръщам Ви и Ви целувам всички!!!!! 

# 368
  • Мнения: 3 154
Явно на всяка страница в тази тема трябва да се напомня, че тя не е дискусионна!
Четете преди да пишете!

# 369
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте.
Хайде и аз да кажа как протече при мен началото на бременността. Аз мислех, че не мога да забременея, защото имахме проблеми с моя мъж и тъкмо приключвахме с лечението и трябваше да отида на контролен преглед. Обаче ние си действахме. И в един момент 3-4 дни след като ми беше закъсняло (закъснението в началото го отдавах на смяната на времето - точно бяхме сменили часовото време, а когато се сменя обикновено на мен ми закъснява) гърдите ми станаха ужасно чувствителни, не можех да ги пипна, никога преди това не съм ги чувствала такива. Второто което беше - липсваха ми месечните болки в кръста, също признак, че нещо не е както трябва. Ама аз пак го отдавах на друго. И вече когато почна да ми става супер зле - нямах сили за нищо имах чувството че се разболявам, че вдигам температура и реших да си направя тест - и изненада -  EFP. Теста си го направих вечерта - много бледа черта, викам си - не не съм бременна. И след 3-4 дена пак си направих и вече беше много ясна чертата. Бях толкова щастлива идваше ми да викам и да се сложа теста на челото всички да разберат. Сега направо ми липсва този момент. Пожелавам го на всички.

# 370
  • Мнения: 616
Здравейте;
Аз все още не съм получила "официално потвърждение" за фетусчето ми - докторът ще ме види чаааак на 05,11. Но все пак, с две седмици закъснение, два положителни теста, с едни яяярки черти, и след като изядох 5 буркана курнишони за 7 дни... май няма съмнение! Това е, засега други признаци няма. Дори не ми се вярва още, и с нетърпение чакам докторът да ми покаже на екрана... да мога най-накрая истински да се зарадвам  Heart Eyes
ПС: опитвам се да си прикача линийка, ако не съм успяла, и виждате безмислени линкове, извинете  Embarassed

# 371
  • Мнения: 210
Айде и аз да разкажа Grinning

Първото нещо което усетих беше твърдата стена на корема ми, просто си усетих увеличената матка... в последствие гърдите ми станаха доста чувствителни и то не като при ПМС, докъто болките ниско в корема и в кръста бяха сто процента като тези при ПМС...

Без да се усетя една вечер изцедих сока на три лимона Wink, и като се почна един глад за сън... превърнах се в спящата красавица, но щастието ми трая една събота и неделя, в последствие почнах да ставам от три до осем пъти през ноща , заради повици за уриниране smile3516 И така до ден днешен...

Пожелавам и на вас, е ако може без да се превръщате в нощни пикли ще е още по добре! Toilet

# 372
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте и от мен Simple Smile, нека и аз се отчета за моите първи признаци преди да видя така желаните две чертички EFP.Откакто започнахме да бебеправим цикъла ми тотално се промени, и всякакво следене на овулацията беше някак си на магия Simple Smile.Първото нещо, което усетих бяха значително твърдите ми гърди, както и стомашното ми неразположение - появата на запек Embarassed(досега не бях имала оплаквания).Около датата на предполгаемия ми цикъл симптомите на ПМС се появиха, но бяха някак си по различни Thinking.Тъй като цикъла ми идваше със закъснение, аз послушно си изчаквах да ми дойде, като не се самонавивах и не търсех под вола теле,  Simple Smile. Закъсня ми една седмица Grinning, но аз упорито изчаквах да минат поне 10 дена, след толкова изчетени статии(незнам как успях да съм толкова търпелива)  Grinning. На 11 ден от закъснението вече нямах търпение да си направя тест, като все пак ме беше страх, да не се окаже фалшива тревога, и когато видях EFP и двете толкова красиви и еднакво розови и плътни не можах да си намеря място от щастие.След два дена повторих теста, като вече нямаше никакво съмнение че съм бременна, и след 7 дена бях на лекар, като видях на екрана нашето бебе  на 6 седмици:baby_neutral:, приличащо на малка скарида със туптящо сърчице Two Hearts.След това започнаха и "екстрите" като гадене и повръщене от всякакви храни миризми Sick, дори парфюма не си понасях, спрях да пия кафенце, и болките ниско в корема.И така съм до ден днешен, като повръщането вече отмина, и само от време на време ми се гади от определени неща. Пожелавам на всички бебеправещи успех newsm32, и много много усмивки Laughing

# 373
  • Мнения: 616
Хм. Вече е официално потвърдено, дори си имам две снимки на моя фетус (предпочитам така да си го наричам, уж да не се привързвам, все пак сме в рисковите три месеца). Болезнени гърди, малко гадене, много сънливост. и тнт
Обаче искам да ви питам как мина първият ви преглед при доктора. Моя ме озадачи леко. Освен на колко съм години и дали ми е първа бременност, той не ме попита нищо, дори колко тежа или дали пуша, дори не ме попита КОГА МИ Е БИЛА ПОСЛЕДНАТА МЕНСТРУАЦИЯ!!! Съответно - нищо не ми каза. Е, аз съм осведомена, и тези неща със изчисляването на термина съм си ги правила сама, но ми се струва редно докторът да каже Така и така тогава се очаква, сега сте в еди-коя-си седмица... НИЩО. Даде ми сниките, изписа ми фолиева киселина и дуфастон (заради едно малко зацапване предния ден) и каза да отида след две седмици.
Споделете вашия опит, да знам дали прекалено съм претенциозна, или трябва да очаквам повече следващия път.
Поздрави!  Peace

# 374
  • Мнения: 3 154
Обаче искам да ви питам как мина първият ви преглед при доктора.
.......................
Споделете вашия опит, да знам дали прекалено съм претенциозна, или трябва да очаквам повече следващия път.
Поздрави!  Peace

Или задай въпроса си в "Майки (бъдещи и настоящи) или моля момичетата, решили да споделят как е минал първия преглед при тях да го направят чрез ЛС към теб. Просто темата е информационна, а не дискусионна.
Леко бременеене.

Общи условия

Активация на акаунт