Какво запазихте/изхвърлихте за следващото бебе?

  • 1 382
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Всички дрехи прибирам в един голям кашон за следващото детенце, живот и здраве.Шишета и биберони - в коша.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Запазих някои дрешки и обувчици. Биберони, шишета и др. подобни не съм  Naughty

# 17
  • Мнения: 2 757
NikiFin - защото ако са пласмасови самата пласмаса "остарява" и се захабява и не е хубаво стари шишета да се ползват.
Обувки също не е хубаво да се носят от др човек, защото всеки си има уникален, крак, стъпва по уникален начин и оформя малко или много обувката по собствения си крак и походка, дори когато става дума за бебе или дете. При ползване от следващ човек след него би могло  при новия собственик на обувките това да навреди и дори да доведе до изкривявания и травми.
Гризалките не бих ползвала повторно с др дете по същите причини , по които и бибероните, но др играчки ест не е проблем.

Съгласна съм за обувките. Все пак има модели, които са по-коравички и не се деформират. Буйките също мисля, че могат да се ползват спокойно.
И за шишетата съм съгласна, че пластмасата остарява, но все пак не е ползвана кой знае колко години, а за година две ползване определено платмасата не остарява,  както примерно  гумата на един гумен биберон, който след половин година вече не става за нищо. Силиконовите биберони също  с години могат да се ползват.  Така си мисля аз поне от личен опит

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
ммм бибероните задължително трябва да се сменят на всеки 2 месеца. Шишетата, особено ако са надрани при миене - от четка или гъба също би трябвало да се сменят. Буйки, да може, ако са ползвани като декоративна обувчица, а не за прохождане, въпреки че и тогава не бих лично аз...въпрос на избор Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз дрешките и обувчиците съм запазила!

Играчките още ги подмята,но здравите ще запазя!

Бибки и лигавници съм изхвърлила!

Чудя се с шишетата, бибероните и четките какво да правя?

Всичко е изпрано(но не гладено) в кашони с ароматизатори лавандула!

Всякакви идеи са добре дошли  Mr. Green

ПП Уточнение,че не става въпрос за четките за зъби  Crazy




Играчките - да запазените  Peace

Бибки и лигавници - не  Naughty

Шишетата, бибероните и четките - не  Naughty

Дрехи само запазените - да  Peace


# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Почти всичко съм запазила /дрехи, играчки дрънкалки/
Изхвърли съм бибероните,залъгалки и всички счупени играчки. А защо трябва да се сменят надрасканите шишета какъв е проблема  newsm78, та те на третото четвърто миене се надраскват от четките за шишета.
 Една от количките продадох, пазя си лятната ама нея я ползвам понякога като ходя при майка. Легълцето си пазя ама и малкия си спеше до скоро на него, сега мислим вариант за двуетажно легло.

# 21
  • Мнения: 177
Аз вчера изпрах моите бебешки дрешки, съхранявани от майка ми цели 36 години Rolling Eyes. Гледам ги с голямо умиление и ми е трудно да повярвам, че някога са ми ставали.
Термина ми е на 20 юли.

# 22
  • Мнения: 4 965
Шишета, биберони, четки, гризалки, лигавници и обувки - изхвърлих.
Количката и кенгурата - продадох (а и надали ще са 2 и другия път, пък и 2 да са - ще взема нови).
Креватчета и кошчета за кола още ги ползваме - сигурно и тях ще продам или подаря.
Дрешките - повечето съм дала за детски домове. Оставила съм само няколко грейки и дрешки със сантиментална стойност за мен (особено най-първите бодита и ританки). Пазя и някои по-запазени дрешки от типа на шушлякови якета, джинси, пуловери. Но повечето са откровено момичешки, а на мен ми се иска момченце.
Пък и сигурно пак ще ми е мерак да купувам новички - още повече, че вече съм наясно от какво точно има нужда едно бебе и няма да прекалявам с ненужни покупки.
Запазените играчки паза - децата още си играят с тях понякога.

# 23
  • Мнения: 8 769
Тъй като са ми разнополови децата, малко неща можеха и могат да се ползват, но запазих и ползвах много завивки, легълце, матраче, шишета (без биберони), лигавници, бодита, ританки, чорапогащници.
Но горни дрехи почти няма вече, само някоя и друга фанелка от "как" на дребен... Grinning

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Засега прибирам всички по- запазени дрехи и обувки. Ако другото е момче, розовите ще отидат в детските домове.
Прибирам играчки и дрънкалки, които не са почупени от малкия звяр  Crazy
Шишета и биберони периодично изхвърлям.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Всички хубави горни дрешки и някои по-запазени бодита съм запазила. Количката също - тъй като аз имах три, едната подарих, другата малко се разнебити, но третата е като нова. Стерилизатор, бънджи люлка, спални комплекти, коритото със стойката, столче за кола, кенгуро, някои по-скъпи играчки на Чико например. Сега всичко от това, което може да става и за момче отива при брат ми и снаха ми, която чакам с нетърпение да роди до няколко дни. Heart Eyes
Обувки почти не пазя, че се очукват отпред много и се разкривяват. Само 2-3 чифта, които са качествени маркови и не са мръднали почти. А дребните дрънкалки и играчки повечето разподарих или занесох в градината на дъщеря ми.

# 26
Всички дрехи прибирам в един голям кашон за следващото детенце, живот и здраве.Шишета и биберони - в коша.  Peace
И аз така. newsm10

# 27
  • Мнения: 4 621
Нищо не съм запазила. Дрешките, които са и малки и неща от рода на шишета и т. н. събирам и периодично подарявам на хора, които имат нужда. Засега не планираме второ дете, ако решим някога ще искам нещата да са нови Peace

# 28
  • Мнения: 7 474
Бибероните и шишетата ги изхвърлих. Запазих всичко, което е здраво и може да се ползва-дрехи, легла, колички, столче - макар че за някои неща пак ще се изкуша да си купя нови.  Ако изобщо има второ и е от другия пол, почти всички тези неща ще са неизползваеми и ще ги раздам  Laughing

# 29
  • Мнения: 24 467
Запазих дрехите. Обувките ги раздадох на..., тъй като са ме съветвали да не допускам това по отношение именно на обувките, независимо дали става въпрос за летни сандалки, ботуши, маратонки. Всяко дете, според ортопеда, имало различна походка, различно положение на краченцето и било вредно да се носи обувка, която е била вече "напасната" по нечие друго краче, особено когато става въпрос за детско краче, при възрастните не било такъв проблем.
Иначе имахме играчки, които са добре запазени, количката и креватчето също са от голямото дете, не видях смисъл да купувам нови.
Що се отнася до прибори за хранене ги изхвърлих веднага, след като спрях да ги ползвам, на бебето купувам нови. Пластмасата и каучукът стареят и не е правилно да се ползват след години от мако бебе, затова ги изхвърлих.
Сега, когато бебето използва дрешките ги предлагам на други мами, а те като ги използват на свой ред ми ги връщат. Особено дрешките за най- малките, до около 6 месечна възраст, не могат да се износят и похабят. Децата растат много бързо, а през първия месец дори за няколко седмици сме "минавали" през ританки и бодита.
Сега върнатите бебешки дрешки съм подредила в найлонови торби и ще ги подаря, може би на близкия Дом за деца. Желанието ми е да се ползват по предназначение, тъй като не планираме трето дете.

Общи условия

Активация на акаунт