Може ли бебе над 4200 да се роди нормално?

  • 4 071
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Може, разбира се, особено ако е второ бебе.Много зависи от структурата на майката.

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ами габаритите са големи Sad - моите де, но то за отдолу има ли значение това... И не ми остават два дни, а преносвам с два дни- тъпото е, че до сега като го мериха, го изкарваха, че си върви с нормални размери- там където ми следяха бремеността. А днес ме застреляха в Шейново. Ехографът отчита до 4200. А бебчо е повече- не е ясно колко. Не знам какво да правя. Толкова ми се искаше да родя нормално  Sad Но при това положение не знам дали не е безумство  smile3518
Лошото е, че и не се е засилило да излиза. Нямам никакво разкритие,  а имам достатъчно води и плацента 2 степен. Може да откара до юни така и да стане 10 кила. Много съм объркана и ми е криво.  Weary Не знам какво да правя. Утре ще ходя пак на запис и ще решаваме тогава май как ще се действа, но аз съм объркана- МНОГО.
Това че преносваш 2 дни не  е повод за притеснение.(стига ти да се чувастваш добре и да усещаш бебето всеки ден мин по 10 пъти)Имам 3 колежки които преносиха едната седмица другите две с по  2 и родиха здрави деца- едната детето и беше 4.900 имаше по-малко шевове от мен( аз родих бебенце 3.100 и съм от тежкогабаритните дами)Не се притесняваи за нищо просто релаксираи и се разхождаи колкото можеш.Опитаи да изкачваш стълби по малко.А тук казват да хапнеш някоя пикантна манджичка.......да се сгрееш Simple Smile))
Горе главата всичко ще  е наред.
Вили

# 17
  • София
  • Мнения: 721
Имай предвид, че тези предварителни измервания колко тежи бебчо в корема много често са доста далече от истината.
Ако не си с тесен таз и бебето си слезе надолу не виждам проблем да не родиш естествено.

Леко раждане  bouquet

# 18
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Така е ! Цялото това измерване  е много относително.И на мен все ми викаха "huge baby-огромно бебе" а вярваите ми гледаха ме поне 8 пъти тази бременност поради факта че загубих момченце в 28 седмица.Огромно , огромно- 3.100 ?!?Теглото се определя в зависимост от данните на останалите части на тялото- глава, коремче,краче , ръчичка  и прочие.Моето бебе винаги беше застанало в наи невероятната позиция в която беше даже трудно да видиш сърчицето като хората а камо ли да го мериш и да определяш теглото.И всичко е базирано на някакви стандарти които кои знае колко са верни за всеки индивидуален случаи.
Сигурна съм че скоро ще ни зарадваш с добри новини.
Вили

# 19
  • София
  • Мнения: 9 111
С достатъчно широк таз съм, на 26 г. и ще ми е първо раждане. А пренасянето ме притеснява заради тези размери, които оттук нататък само ще се увеличават на бебето.....
Надявам се утре да попадна на свестни лекари и да ми обяснят как стоят нещата през техния поглед, за да мога да взема по-адекватно решение. Щом не ме вкараха днес като питах дали има шанс да родя нормално, значи има шанс- въпросът е какви ще са последствията и дали си струва  Sad

# 20
  • Мнения: 2 197
Всичко си е въпрос на късмет. Моя приятелка, която тежеше 42 кг, при 170 ръст роди бебето си (4,400 кг) нормално за 15 минути. Друга моя приятелка с тегло 60 кг при 160 см се мъчи близо 6 часа при бебе 3,4 кг. Няма структура , няма 5 лева. По всички данни - и структура на майката и тегло на бебето втората ми приятелка трябваше да роди много по-лесно. Да, ама не.

# 21
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
зазу1 , аз не мисля че от сега нататък бебо ще порастне кои знае колко- доколкото знам аз.А и бебета са се раждали по 7 кила някои  вагинално така че вие сте добре.А ако лекарите мислят че секцио ще  е по- добре- ще го направят и след 10 мин ще видиш бебо.
Вили

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
zazu1 - 8 часа след моето секцио / синът ми се роди 4,4 кг, а секциото бе заради висок диоптър и калпави ретини/, лекарката ми д-р Красимира Жекова от Окръжна болница изроди бебе 5390! нормално! Мамата имаше минимален брой шевове. Така че всичко е въпрос на късмет и правилно водене на раждането от страна на лекарския екип!

# 23
  • до канала
  • Мнения: 518
"габаритите "ми преди да забременея бяха 60кг родих нормално бебе4.450кг

# 24
  • Мнения: 7 723
Родила съм две бебета по 4.300кг и двете- нормално!!!  bowuu

# 25
  • Мнения: 502
Родих нормално за 40 минути бебе с тегло 4120 г. Първо раждане на 30 г. Още по- интересното е, че той имаше обиколка на главата 40 см.

Аз също преносвах 2 дни и лекарката ми предложи секцио поради големите размери на бебето, но и тя каза, че в действителност те могат да са доста по- малки от тези, изчислени от видеозона. Акушерката ме посъветва, все пак да пробвам нормално, а ако се наложи винаги могат да направят секцио. Радвам се и изобщо не съжалявам, че отказах операцията. Родих лесно и без проблем.
Това, което разбрах от лекарите е, че не теглото е определящо, а това как ще тръгне бебето, в какво положение ще е главата, колко е голяма тя, колко са широки раменете, какви са особеностите на майката и т.н. Все неща, за които няма гаранция, че и при бебе 2 кг ще са ок. Затова само голямото тегло не е достатъчна причина за секцио. Ако ти искаш да раждаш нормално, пробвай.
Каквото и да решите с лекарите, ти желая успех, леко раждане и здраво бебе.  Hug

# 26
  • Мнения: 857
естествено че може, има жени които раждат и по повече нормално

# 27
  • Мнения: X
Може-имам позната коато роди нормално 5кг-мова госпожица......
А, при мен до последно замерваха малкия 4.300 и доктора  се съгласи да почнем нормално,но с готовност за секцио,ако не тръгне раждането както трябва...и в крайна сметка родих за час и 48мин,без упойка,..с два-три напъна...и бабо беше 3.850/вярно,едричък изглеждаше/...та не се доверявай изцяло на ехографа........

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
не взимай за чиста монета подобни предположения. Видеозонът много често подвежда.  Naughty
Моето бебче го виждаха над 3500, а се роди 2600.....  #Crazy

# 29
  • Мнения: 7 723
не взимай за чиста монета подобни предположения. Видеозонът много често подвежда.  Naughty
...

Да, точно!!! Моето беше 4.700кг в края на осмия месец още  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт