Aqui escriben las mamas mas guapas....ИСПАНИЯ

  • 24 322
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 811

Последното от прегледите на Давид е ....Синдром на Аспергер... 

Габи,какъв е този синдром?Зна4и не е аутизъм ли?Ще стискам палци за прегледа. Heart Eyes

:

Още не можем да ходим, само когато го държим за ръчички. Сам абсурд, а с таз дебела дупа не може и да лази.Лекаря ме успокой като му казах за притесненията си. Каза че всичко е ок, надявам се.
Алест ти в кой парк водиш Крис?Аз тук не знам как ще пусна детето то навсякъде кучета ходят.


Не се притеснявай,ще проходи.Аз не о4аквах Крис да се пусне толкова скоро,ама ...Днес пак я заведохме и май се е уплашила нещо от тревата,щото не иска да ходи изобщто...ни сама,ни за ръка.Само надуваше гайдата и се завираше между краката ми да я гушкам  Grinning.Ще я пробвам по натам,може и да забрави  Mr. Green.
Ина4е я заведохме в един парк до Палао де конгресос.Има там един много тих и хубав квартал.Имат си и парк и то доста 4ист и непосещаем.В нашия се карат ,като се ходи по тревата,а в този не ,а и ку4ета не влизат.Ти можеш да му постилаш на Ники одеалце и там да го пускаш.


Фрики,песни4ката е много сладурска.И аз я слушах няколко  пъти  Mr. Green.Как я намери,да не е от детската Евровизия?На румънски е и нищо не се разбира.Ама е много мелоди4на и ако е за конкурса може дале4е да стигне това моми4енце.

# 31
  • Мнения: 1 818
alest,синдрома на Аспергер е от аутистичния спектър,но от най-леките му форми   http://www.smilyanov.net/index.php?p=aspergers

# 32
  • Мнения: 1 128
Алест,нищо не знам.В радио М80 Пабло Мотос я пуска всяка сутрин около осем и половина,там я 4ух

# 33
  • ES
  • Мнения: 2 172
Hola,

Фрики, много сладка песничка, чак и на мен ми се прииска да си имам момиченце. Да, на румънски пее.

Оле, Габи, този синдром изглежда колкото интересен, толкова и тъжен. Като четох обяснението му се сетих за Forest Гъмп, той дали е имал такъв синдром. А ти забелязала ли си Давид към какво нещо има особено влечение и в къщи така ли е необщителен. Аз съм чувала, че деца на емигранти, които не са родени в страната си, трудно проговарят и на двата езика, макар после да ги говорят перфектно. Детето в къщи чува една реч, в училище друга и самото то не е на ясно кой да използва и за това израства по-мълчаливо. Имах една позната, нейното детенце беше така. Говореше, използвайки една бг и 3 испански думи и когато го питах нещо ме гледаше и мълчеше. Как ли ще учим нашите деца, дали ще ни е трудно?

# 34
  • Мнения: 811
Габи,про4етох статията.Интаресно ми беше,за тези неща се знае малко...Да кажеш как е минал скенера и как е мал4угана. Heart Eyes


Алест,нищо не знам.В радио М80 Пабло Мотос я пуска всяка сутрин около осем и половина,там я 4ух
Обещаваща е песни4ката.Изгледах и другите видеа и там е сладка малката.Еееей какво ли не правят някои родители...не бих си подложила детето на такъв стрес.4етох и мненията отдолу и имаше доста хора на това мнение.Така отстрани е забавно,ама какво ли му е на това детенце.Родителите се нагушват с па4ката,а спокойствието и детството на детето отиват на кино.

# 35
  • Мнения: 811
Hola,



Оле, Габи, този синдром изглежда колкото интересен, толкова и тъжен. Като четох обяснението му се сетих за Forest Гъмп, той дали е имал такъв синдром. А ти забелязала ли си Давид към какво нещо има особено влечение и в къщи така ли е необщителен.

И аз щях да я попитам същото,към какво се увли4а и въобще как се държи и какви грижи полагате за него.Дали са по специални...ама ми беше неудобно,незнам дали ти се говори по темата.Интересно ми е да споделиш на каква възраст установиха ,4е Давид е с аутизъм и как се установява...имам 4уството,4е е сложна работа.
Спомням си за един филм,но сега не се сещам за заглавието...та като се спомене аутизъм и все за него се сещам.Беше с Лив Тейлър.
И в Тутси Дъстин Хофман беше с аутизъм,доколкото си спомням.

# 36
  • ES
  • Мнения: 2 172
Мисля, че не беше в Тутси, а в Рейнмън, там където играеше с Том Круз като негов брат.

# 37
  • Мнения: 811
Мисля, че не беше в Тутси, а в Рейнмън, там където играеше с Том Круз като негов брат.

Да ,така беше  Embarassed...Забравила съм.

# 38
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте, момичета! Пак съм тук  Mr. Green. Върнахме се днес каталясали.... утре ще разправям по-подробно, досега четох края на старата темичка и началото на новата.

Алест, на патерица, честита първа годинка на малкото ти съкровище Криси!   bouquet   bouquet   bouquet  Да расте здраво и слънчево детенце и само да ви радва!

Анет, пази се много! Леле, аз ако бях, не знам... сигурно щях да се побъркам  Crazy! Остава в такъв момент да питаш лекаря: "Извинявай, дошла съм за преглед, че съм бременна и ме блъсна кола току що, имам и контракции, ама да те питам първо дали работиш с касата" #2gunfire

Марипоса, прав е съпруга ти донякъде. Будапеща наистина е като в Бг, но аз в София никога не бих излязла на разходка посред нощ, с раницата с лаптопа, камерата и фотоапарата  Laughing Ако имам късмета аз да се върна жива и здрава, бих била доволна. А и имат някакъв по-западняшки манталитет, не знам как да го обясня. Там се обадих на мой приятел унгарец, който ни показа по-отвътре града, не е същото като да си само турист.

Елибг, здравей!   bouquet "ecografia obstetrica diagnostico prenatal"  си е от обикновените прегледи по време на бременността.

# 39
  • ES
  • Мнения: 2 172
Марипоса, защо трябва детето да има НИЕ за да можеш да го включиш в декларацията за рентата? Нали си има либро де фамилия? Където ти изготвят декларацията ли ти казаха така? Аз съм чувала за наш познат, които беше включил и двамата си сина, без да имат резиденция.

Добре дошла на Елибг!   welcome

# 40
  • Мнения: 389
Добро утро момичета!

Елибг  welcome

# 41
  • Мнения: 1 818
 Hug Hug HugДобро,утро,момичета!Днес ще се постарая да пиша повече...дани имам късмет с НЕТ-а.Не съм се включвала и в готварската скоро,но днес  както е лошо времето за разходки...и там ще се разпиша Heart Eyes  Питате ме за Давид...как разбрахме за това заболяване...Ами...аз ви бях писала преди,че имахме проблеми в детската градина...не играеше Давид с другите деца,не участваше в заниманията...и аз започнах да се съмнявам,че има нещо не наред...Поисках от педиатъра час при специалист...влязох и в темите за Аутизма и потърсих съвети от родителите,които са ми приятели вече...И така стигнахме до Centro de salud mental infantil,където имахме вече няколко прегледа и срещи със специалисти...включително и с trabajadora socialМоже би имаме късмет,че сме в Испания,защото получаваме най-добрата помощ от специалисти...От последната среща при училищната психопедагожка останах очарована от човек,от специалист,от лекар...близо час ни е обяснявала какво трябва да правим...как да подходим към болестта...Събирала ми е интернет адреси ,направила ксерокопия на изрезки от вестници,даде ми телефони на родители на нейни пациенти с аутизъм,за да се срещаме и обменяме опит...почти всеки ден ходи до групата на Давид да го наблюдава и да дава наставления на учителката му.Да ви кажа и тя се държи много добре...Давид я прегръща и целува,когато я види.Станал е любимец и на дечицата от групата...били тъжни,когато го няма...Според лекарката няма да има нужда да се сменя училияето...за него щяло да е по-добре...пък и този синдром на Аспергер ...и аз все още знам малко за него...е една от леките форми на Аутизма...а  един татко в другара тема ми отговори така...ще си позволя да го цитирам...
О, Габи, ние знаем за Аспергер. Това е най симпатичния аутизъм. Много се радвам за вас.
Постоянно правя аналогии. Аз като поисках да ни свържат с други семейства на деца аутисти,
ми отказаха. Навярно там не го водят като заболяване. Тук Хипократовата клетва стопира
лекарите да ми дават информация за други "болни".
Приятен ден ви желая  bouquet  bouquet  bouquet
Радвате те ме много ...радват ме първите стъпки на дечицата...песничката в темата...Пазете коремчетата...и...не се тревожете...Добре дошли на новите мами!

Прегръщам ви! http://www.vbox7.com/play:c9d6c34b

# 42
  • Мнения: 811
Добре дошла на Елибг и от мен   bouquet.

Габи,много е хубаво ,4е така са организирани нещата,4е се помага толкова много и на децата и на родителите.Защото виж как е в Бг...най малкото няма да те свържат с други родители...


Марипоса,Гери и мен ме вълнува въпроса с НИЕто на малката.И ние още не сме и извадили,а ако трябва за рентата.... newsm78.Но то издаването на самия номер не се бави май..Утре ще ходим в естранхерията и ще питам специално.

Весе,благодаря ти за пожеланията  Heart Eyes.Хайде ,давай снимки да я видим тази Будашеща  Grinning.

# 43
  • Мнения: 200
Привет мами!!

Гери не знам как точно стоят нещата, изхождам от други години когато ни искат НИЕ на големия син, а в либрото е вписан само малкия защото е роден тук.

Алест така е когато дадеш молбата веднага ти слагат НИЕ то. Като ходиш утре виж моля те каква е молбата за подновяване дали и  ЕХ 16. Ако не ти е проблем разбира се. Благодаря ти предварително!! А аз си мислех ,че 5 години няма да стъпна в таз ехстранхерия, то и на големия ми син изтича май #Crazy

Габи добре е ,че сте попаднали на хора. Не знам аз си мисля,че това е от особено значение да имаш с кого да обменяш информация. Важно е разбира се и отношението им към него.Най вече на учителката ТЯ е тази която ще разположи и другите деца да бъдат толерантни към него.

Весе давай снимки!!

Friki как е машинката за хляб? Дай инфо!

Поздрави на всички!! Ние отиваме на басейна.

# 44
  • Мнения: 200
Тани барабани- подписахте ли папелите за апартамента?

Общи условия

Активация на акаунт