Фемоден?Отзиви!

  • 17 923
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
До колкото знам за противозачатъчните се прекъсва .. поне така пише в листовките на 2 от препаратите за които четох  ... " Следвайте посоката на стрелките, докато използвате до край всичките 21 таблетки. Следващите 7 дни няма да вземате таблетки. По това време трябва да получите кървене. Обикновено то започва 2-3 дни след последния прием на таблетка Фемоден. Започнете нова опаковка на 8-ия ден, дори и кървенето да продължава. Това означава, че винаги ще започвате нова опаковка в едни и същи дни на седмицата и ще имате кървене почти по едно и също време, всеки месец.

Още за: ФЕМОДЕН др. 3 * 21 (FEMODEN dr. 3 * 21), цена и информация
от framar.bg "

 Това е част от листовката на фемоден. Същото пише и за Жанги...
 Та.., тук пише, че се прекъсва за 7 дни ... а гинеколожката ми ми беше казала да прекъсна само за 5 ... та .. вие как пиете противозачатъчните?

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 01:51 от K0t3ncety

# 16
  • Мнения: 4
Sigma, противозачатъчните ми ги изписа гинеколог, но друг при когото бях тази седмица ( не ми се струва много надежден, но ми трябваха направления за изследвания).... а за въпросните противозачатъчни "Жанги" не намерих отзиви и се чудя дали да не си взема вместо тях "Фемоден".. Simple Smile

# 17
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравейте, имам някакъв хормонален проблем ... Всичко започна преди около 3 години, когато започнах да имам проблеми с цикъла ми. Имах кървене по 10-15 дена в месеца и отидох на лекар. Не ми откриха кисти, всичко беше чисто, но ми изписаха да пия фемоден 3 месеца, нямах никакви проблеми от него. Гинеколожката ми каза да го почна на 5-тия ден от менструацията ми и след като изпия всички 21 хапчета да изчакам 5 дена, в които трябва да получа кървене и на 5-тия ден да започна новата опаковка. Тогава не ми направиха изследвания на хормони, тъй като лекарката не работи по касата, а изследване на 1 хормон е около 20 лв. Тогава не казах или не бях забелязала ( не съм сигурна кое от двете е причината), че от гърдите ми излиза бял секрет. Този секрет понякога е много гъст, а понякога е течен. Има и друг проблем... постоянно ме гони "вълчи глад", за който четох, че се причинява от проблеми с хормоните... отделно окосмяването ми е ужасно.. И така де, реших този път да накарам личната ми лекарка да ми пусне изследвания за хормони, но тя каза, че не може, прати ме на гинеколог .. той ми пусна само за секрета от гърдите .. и в крайна сметка ми изписаха противозачатъчни - Жанги ... За тях пише че след като изпия една опаковка трябва да изчакам 7 дена и на 8-мия да започна новата опаковка. Та ме интересува ако някоя ги е пила и дали има мнение за тях, защото аз не намерих нищо съществено. Чудя се, дали да не се върна към фемоден, но ме е страх на своя глава да го направя .. реших да потърся първо съвет от вас. Вие как пиете противозачатъчните?
  Ако случайно някой е имал същите проблеми като мен, моля да сподели как се е справил Simple Smile

K0t3ncety - според мен този секрет от гърдите говори за повишен пролактин. До колкото съм запозната, това хормонално нарушение не се лекува с противозачатъчни, а със съвсем други лекарства (аз съм чувала за Достинекс).
Аз съм пила противозачатъчни няколко пъти и винаги съм ги започвала на 1-ви ден от месечния цикъл, пила съм ги 21 дни, след това почивка 7 дни, като междувременно започва кървене. След това се продължава по описана схема. Противозачатъчни не е редно да се изписват без хормонални изследвания , което за съжаление е порочна практика.
На твое място бих потърсила друг лекар, който да обърне по-сериозно внимание на хормоните, а не просто да изписва ОК, защото противозачатъчните не са безобидни бонбони.

# 18
  • Мнения: 344
Следвайте посоката на стрелките, докато използвате до край всичките 21 таблетки. Следващите 7 дни няма да вземате таблетки. По това време трябва да получите кървене. Обикновено то започва 2-3 дни след последния прием на таблетка Фемоден. Започнете нова опаковка на 8-ия ден, дори и кървенето да продължава.
 Та.., тук пише, че се прекъсва за 7 дни ... а гинеколожката ми ми беше казала да прекъсна само за 5 ... та .. вие как пиете противозачатъчните?
Противозачатъчните се започват винаги от 1 ден на МЦ, независимо от това, дали си чакала 5 или 7 дни преди това, за да ти дойде менструацията.
Аз също те съветвам да си тестваш хормони, независимо от това, дали ти дават направление или не. Можеш да отидеш на частен лекар и да си ги платиш. Все пак здравето е по-важно от стотина лева.

# 19
  • Мнения: 39 345
не само хормонални.
и тромбофилия. а тя може да ти струва и живота Tired

# 20
  • Мнения: 4
Беше ми направено изследване .. но само за 1 хормон пролактин, който се оказа в норми, а противозачатъчните са за продължителния ми цикъл. Благодаря за съветите. Тази седмица ще отида на лекар, за да ми се обърне наистина качествено внимания. А по отношение на противозачатъчните Жанги, прочетох ужасни неща ... от 20 коментара имаше само 1, в който жената беше доволна от тях. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 249
Момиче, ти си и за ендокринолог, освен за гинеколог-това с вълчия глад и окосмяването, плюс пролактинът (секретът от гърдите, който е кърма най-вероятно) са проблеми за ендокринолог. Тук във форума много популярен е д-р Начев, приема в МЦ Панацея, човекът си разбира от работата.  Обади се в Панацея и си запиши час, но не разчитай, че ще минеш по Здравна каса, в Панацея не работят по касата.
За съжаление в България се плаща, ако искаш да ти дадат адекватна здравна консултация.
Та ще трябва да си платиш прегледа при Начев, ако се насочиш натам, което е от 50 до към 90 лв. в зависимост от това дали само ще те консултира или ще те гледа и на ехограф. След това и изследването на хормоните ще си платиш, той ще каже кои, но пак ще отидат към 100 лв. като гледам. Ако реши, че са нужни по-подробни изследвания, може да ти каже да си вземеш направление от Джи-пи-то за постъпване в Ендокринологията, там вече ще ти ги направят без пари-ако си здравно осигурена, но това е, ако той прецени, че има по-сериозен проблем.
Ако решиш да си спестиш парите за преглед и изследвания, рискуваш недоучили и мързеливи доктори само да ти влошат положението, това с хормоните е тънка работа, пипнеш ли единия, другите се повлияват по веригата. Ти си решаваш.
И не забравяй какво ти каза Сигма за тромбофилиите-тя, за съжаление, на собствен гръб разбра какво е да не се правят всички необходими изследвания или да не им се обръща внимание...

Общи условия

Активация на акаунт