Хигиена на половите органи на млади госпожици

  • 9 996
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
Не съм искала да обидя човека-просто ми се е случвало да работя с деца жертва на сексуално посегателство и може би е професионално изкривяване.Иначе наистина е добре да се консултира с педиатъра на децата.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Или я карам да клекне като я къпя и я обливам отблизо с подвижния душ или като я мия отдолу, с пръст леко минавам там, където се събират налепчетата.

И все пак и аз недоумявам защо ти, а не жена ти /което е по-характерно/ се интересуваш от този въпрос и то при вече пораснали деца... newsm78

# 17
  • Мнения: 4 965
Някак неестествено ми се струва да трябва родител (още повече баща) да мие дупето на 5-годишно дете (особено - момиче).
Трябвало е около 2-та годинка майката да покаже на детето как и къде да се мие и после известно време само да контролира нещата.
Че децата вече на 10 г. влизат в пубертета. Докога мислиш да я миеш? И каква е ролята на майката?
Темата ми звучи нелепо. Сякаш господина очаква някакви подробни обяснения  newsm78.

# 18
  • Мнения: 7 723
Аз мия дъщеричките си всяка вечер по описания по- горе начин.
Не мисля , че е нужно това да се прави чак след всяко пишкане, достатъчно е само хубаво да се подсуши...
Не мога да се въздържа и да не попитам и аз-
защо, аджеба, това не го прави майката??? newsm78

Задължително се консултирайте и с детски гинеколог  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 640
  Карам детето да приклекне и с пръсти подмивам /обирам,ако има налеп/,ползвам и душа за целта,но по-често миенето става в дълбока мивка на течаща от крана вода/така както се мият малките бебета/.През деня у дома използвам намокрен памук,за да почистя след пишането.Невинаги влажните бебешки кърпички се понасят от кожата ,особено на това деликатно място,затова ползваме памучен влажен тампон.Внимавам и да не я одраскам неволно с нокти.
  Нашият татко се притеснява,че нещо ще сгреши и не прави на детето тоалет.Отказвал ми е,ако му кажа,защото примерно готвя в това време.Чакат да се освободя и аз да измия.

# 20
  • Мнения: 2 082
ако има събрани някакви неща ги почиствам с клечка за уши внимателно и ако се е зачервила слагам крем...

# 21
  • Мнения: 656
Някак неестествено ми се струва да трябва родител (още повече баща) да мие дупето на 5-годишно дете (особено - момиче).
Трябвало е около 2-та годинка майката да покаже на детето как и къде да се мие и после известно време само да контролира нещата.
Че децата вече на 10 г. влизат в пубертета. Докога мислиш да я миеш? И каква е ролята на майката?
Темата ми звучи нелепо. Сякаш господина очаква някакви подробни обяснения  newsm78.
Характерно за децата са по-късите крайници, респективно - ръчичките. Когато дъщеря ми се мие не успява добре да го направи, затова от време на време я мия аз.

# 22
  • Мнения: 1 849
Описали са ти много добре другите мами.
Моят съпруг също къпе децата, а хигиената на сина ни си беше негово задължение още от самото начало...Но и аз смятам, че пет годишно момиче не бива да се къпе от мъж....

# 23
  • Мнения: 1 640
От гинеколожката си зная,че не бива да се ползва сапун или шампоан за измиване на половите органи.Не ползваме.

# 24
  • Мнения: 11 315
От гинеколожката си зная,че не бива да се ползва сапун или шампоан за измиване на половите органи.Не ползваме.
Не знам как без сапун ще се изчисти смегмата, която се събира ежедневно. Особено в горещите дни.
Аз ползвам за щерката интимен течен сапун, какъвто ползвам и аз.

# 25
  • Мнения: 8 999
Винаги, когато има такава възможност, я измивам. Така правя и аз от дете. Ако в сме в обществена тоалетна и не е удобно за миене, купувам малка минерална водичка и поливам. Хигиената на интимните части за мен е много важна. Както за момичетата, така и за момчетата!

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От гинеколожката си зная,че не бива да се ползва сапун или шампоан за измиване на половите органи.Не ползваме.
Не знам как без сапун ще се изчисти смегмата, която се събира ежедневно. Особено в горещите дни.
Аз ползвам за щерката интимен течен сапун, какъвто ползвам и аз.
Аз обикновено ползвам бебешки кърпички. Сапун ползвам, но бебешки.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Някак неестествено ми се струва да трябва родител (още повече баща) да мие дупето на 5-годишно дете (особено - момиче).
Трябвало е около 2-та годинка майката да покаже на детето как и къде да се мие и после известно време само да контролира нещата.

Доста се изхвърляш, според мен  Naughty Все ми е на акъла как двегодишната ми дъщеря умее сама да поддържа интимната си хигиена  #Crazy Пък било то и под мой контрол  Stop
Не си спомням докога ме е мила майка ми, но със сигурност не съм била едва на две годинки, когато е престанала. Може би към 5 годишна сама съм започнала да се опитвам да върша тази работа  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 517
Дъщеря ми е на 4, смея да кажа доста самостоятелно и оправно дете в много отношения. Но за миенето отдолу - чак сега я оставям да опитва, под мой контрол. Понеже тя още се напикава нощем (при нас е наследствено, аз бях така до 4 клас) и вечер от памперса и се вмирисва дудата, сутрин я оставям да се изплакне сама. Вечер тя се мие сама - лице, крачета, ръчички, а за отдолу с моя помощ. Използвам течен сапун за коса и тяло на Бюбхен. От всички останали сапуни, били те и бебешки много и изсъхва кожата по тялото, камоли отдолу да я мия.

# 29
  • Мнения: 4 965
...
Доста се изхвърляш, според мен  Naughty Все ми е на акъла как двегодишната ми дъщеря умее сама да поддържа интимната си хигиена  #Crazy Пък било то и под мой контрол  Stop
...


Амиии, въпрос на родителски стил.
Моите госпожици се мият сами, а аз само ги контролирам - мият се във ваната - клякат така, че да са потопени във водата и се замиват. Сами си мият зъбите, сами се къпят, сами ходят в тоалетната. Аз само косите им къпя, че са много дълги и не могат да се изплакнат. Сапунисват се сами - с течен сапун (интимен).
Сами се хранят, сами се преобличат, сами си обуват обувките, сами се опитват да се решат (не им се получава)... Та не е нужно чак да лепкаш въртящи се очи.  Peace
Мен майка ми ми е помагала с миенето до 3-тата годинка, но пък моите са 2 и ми е физически невъзможно за много неща да ги обгрижвам - от малки ги уча на самостоятелност. Майка ми до 5 г. ми миеше косата, а после поисках сама и ме заведе да ме подстрижат.
Не познаваш нито мен, нито децата ми, нито знаеш как ги възпитавам, за да коментираш дали се изхвърлям или не. И да кажем - не 2 г., а започнаха след 2 - 2,5 г.

Общи условия

Активация на акаунт