Да поговорим за големите бебета

  • 1 338
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Много ви благодаря за отговорите  Hug, определено ме поуспокоихте - като гледам какви големи, ама наистина големи бебета са се народили...  Simple Smile
Това за родовите пътища, по-лесно проходими вече, също ми подейства психически ободряващо.  Party

Много благодаря.

Като наближи раждането ще искам обстоен преглед и ще се консултирам все пак и с мойта гинеколожка за съвет - нека видим размерите в края на бремеността какво ще покажат.

Като цяло аз подкрепям с две ръце /вдигам и краката, дори  Simple Smile / нормалното раждане.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Поискай да ти направят секцио Peace

Е, не е най- удачния съвет  Peace

Синът ми се роди 4 кг- повече от 12 часа раждане, само външните ми шевове сигурно бяха повече от 20 ( епизиотомия, но много зверска  #Cussing out ).
Дъщеря ми- 3800, родих за по- малко от 5 часа, имах 1-2 вътрешни шева.

# 17
  • Мнения: 2 716
Моята голяма дъщеря е с 50 грама по-лека и 1 см по-къса от малката.
Но не са ми големи децата (около 3.200) Първата се роди с краката напред за 8 часа, втората за 3. Доста по-лесно при това ( и с главата напред) Не се стряскай излишно. Леко  раждане  Peace

# 18
  • Мнения: 640
Аз родих Иван 4,350кг,нормално....епизиоктомия...шевове всякакви,...бях с епидурална и всичко мина за около 6 часа...после бях с хемоглобин 64...следва кръвопреливане...аз пък направих алергия към белтък на кръвта ииии...урбазон.....антибиотици заради високи левкоцити.....Слава на Бога,че ме върна на този свят да си гледам бебето...не беше леко,но си заслужава...,аз си мисля,4е трябваше да съм секцио Shocked

# 19
  • Мнения: 326
При мен първото ми дете беше по-голямо 4,250гр.  , а второто 4,010гр.  Според мен има някаква такава зависимост-първото дете се ражда по-трудно, а второто по-лесно

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
Незнам за тази зависимост,но големия ми син се роди 4дни преди термин 3850кг,52см,а малкия 3300, 49см. ден след термина.Естествено,че второто раждане е по-бързо и по-лесно-по обясними причини,така че спокойна бременост и леко раждане Hug

# 21
  • Мнения: X
Родих със секцио момченце 4.2кг. Моята акушерка (щях да раждам нормално) каза, че живот и здраве второто ще е поне толкова или по голямо. Може би има някакво такова мнение, ще видим. Аз някой ден като имам второ няма да имам избор де, но...ако знаех че голямо бебе предполага секцио в много случаи (на практика), щях да искам планово секцио.

# 22
  • Мнения: 3 718
Родих много бързо и без упойка моето бебе 4.300 кг. и определино се радвам, че не беше секцио. Е имах няколко шева, ама нищо страшно. Майка ми ме е родила почти толкова голяма (4.100), но пък седалищно  #Crazy , после сестра ми се роди 3.600. Не ми се вярва да има зависимост. Пожелавам ти бързо и леко раждане  Hug

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
 Дъщеря ми се роди 2,900 и 48 см, след изтекли води и включени системи, и имаше доста вътрешни шевове, и беше бавно.
Синът ми - 9 год. по-късно - се роди 3,850 кг, 53 см, дето се казва с 3 напъна, и само 2 вътрешни шева - "за украса". Като цяло много по-бързо и по-леко раждане, до последно се мотах в къщи да готвя, отивайки, докато минат процедурите по приемането и то станало време да се влиза в родилна зала.
Не се притеснявай, второто наистина е по-лесно.

# 24
  • sf
  • Мнения: 10 156
преди 6 години родих момиче 4кг, 53 см, съвсем нормално раждане. ако и второто е така, ще съм много доволна. но и мен ме е страх, като  знам че вторите са по-големи. искам нормално раждане, но ме гони шубето.

Общи условия

Активация на акаунт