ПЪРВИТЕ ОБУВКИ

  • 4 716
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Синът ми проходи бос  Peace Първите му обувки бяха маратонки Nike. До глезена бяха високи. После почнахме да му купуваме Teva,  Timberland, Keen. Около 40-50 долара за чифт. Не е малко, но пък има и по-скъпи  Crazy

# 16
  • Мнения: 1 800
Писах тези два сайта за една друга тема, но наистина знам че са качествени и добри за развитието на детското краче:

pedipeds.com
robeez.com-тези са кожени, но могат да се перат.

 И двата сайта имат обяснение за техните обувки.

# 17
  • Мнения: 4 629
robeez.com-тези са кожени, но могат да се перат.

И такива носеше синът ми по едно време. Не съм им голям фен - много им е тънка подметката

# 18
  • Мнения: 2 254
И моят син проходи по чорапки.После буйки...когато започна да си стъпва стабилно,какви ли не...Лиске неговите са  #20/21 ,ако не се лъжа,в малката рекламна брошура пишеше че има и #22....

# 19
  • Мнения: 11 316
Eule, не мога да се съглася, че обувките на Лидл стават за прохождане. Толкова са твърди, правят мехури и неподходящи за едва пристъпящи крачета, че просто не знам как си мъчила детето си с тях.
Аз купувам от дъжд на вятър, но са толкова некачествени, колкото и цената им.
Предпочитам да дам 2цифрена сума, но поне да знам, че краката на децата ми ще са здрави.
Сега се сетих нещо друго - има едни цървулки, много са готини, не знам дали се намират сега по магазините. Изключително удобни. Водят ги май - Huettenschuhe. Сина ми проходи с тях.

# 20
  • Мнения: 2 292


И един съвет. Взимай му обувки по мярка, защото ако са му малко големи се препъва страшно и се паркира понякога направо по муцунка в някоя стена  Rolling Eyes  Имаме си прясна цицинка от големи сандали  Sad

Напротив, обувките трябва да са малко големи. Ето един линк как се мерят и избират обувки: http://www.eltern.de/mein_baby/baby_alltag/schuhkauf.html


Тц. Имаме 2 чифта сандали номера 20 и 21 (21 са съвсем мъничко по големки от 20 , на друга фирма са и продавачката каzа, че раzмерите са малко раzлични межди фирмите). Та 20 са му абсолютно точно. В петък му обух 21 , zащтоо беше с чорапки и 20 му бяха тесни с чорапки. На обед  махнах чорапките и нашия вzе да се спъва на всяка крачка от сандалите , съвсем явно беше, докато се паркира в една стена с челото напред и още има рани. Та аz не zнам теоретично как се иzбират сандали, но практически моето лапе щеше да си строши главата с по големи.
Вече кой какво ще купува си е негов иzбор все пак  Laughing

ей ги кожените терлици
http://www.baby-markt.de/lshop,showdetail,1177313251-2648,d,1177 … idung.schuhe,.htm
ей на още едни
http://www.baby-markt.de/lshop,showdetail,1177313251-2648,d,1177 … idung.schuhe,.htm

а на тоzи сайт може да се вzемат и други обувки, които не са много скъпи.

# 21
  • Мнения: 169
Aз пък точно от лидълските обувки съм доволна. Не всички стават, особено маратонките и ботушите са корави, но на сандали съм случвала повече отколкото при Tick, Саламандър и други по-престижни марки. Затова идеята ми е, че не бива априори човек да отхвъря дадена марка, гледа се стоката, а не фирмата, но в крайна сметка всеки си има приоритети. Не сме имали ни пришки, ни мазоли, нито са пуснали боя, както едно обувки от прехвалените елефантен.
А между впрочем, най-здрави крака имат негърчетата, дето ходят боси и после стават световни шампиони на дълго бягане.

# 22
  • Мнения: 545
Ех, това ми е слабото място - обувките...Не само за мен, но и за беба..Обичам да си гледам краката и да се усмихвам.. Laughing

Хайде , по темата. Йоана като започна да се изправя й взехме обувки за парк (Kickers имат много добри, меки и гъвкави, не много скъпи), а след месец и половина проходи и тъй като беше лято, й взехме директно бебешки високи сандали "първи стъпки" (Babybotte). Цените тук са м/у 25 и 90 euros. В големите магазини са по-евтини обувките и могат да се намерят добри модели от кожа. Над 50 euros са т.нар. "маркови" и стигат и до по-нагоре, заради оригиналните дизайни (IKKS, Pom d'Api също, които са предпочитани от мен Heart Eyes)

Но и тук препоръчват при прохождането обувките да държат добре глезена..

До пис!
Клео.   bouquet

# 23
  • Мнения: 253
И тук препоръчват децата да се оставят боси колкото може повече.
Може би и затова цените на бебешките обувки не са чак такива каквито са в Европа.  ooooh!
Ами това е преимуществото да живееш в Африканска страна Mr. Green. За около 10-15EUR могат да се купят доста качествени обувки, дето на човек не му е жал като след 1-2 месеца умалеят.

А пък и времето позволява децата да ходят боси 8-9 месеца през годината. На нас проблема ни е да им обуем обувки като захладнее - ама който шляпа бос цяла година, все му стискат обувките, и 2-3 номера по големи да са! Heart Eyes

И двете ми деца проходиха без обувки. Малкото дори съвсем наскоро проходи - в Събота даже правихме питка!
Обувам й обувки само докато стигне до градината, че сутрин стана хладно там и ги събуват и цял ден ходи боса. Предпочитам меки обувки, почти като цвички, сега ходим с едни Nike Play такива дето са ни подарък от UK. По чорапи само ме е страх да оставям че много се пързалят а пък у дома няма килими!

# 24
  • Мнения: 2 195
Ами мойто ходеше в началото с по-евтини , от по 5-10 евро . До втората година някъде все му вземах до глезена . А сега са толкова скъпи като за него обувките  ooooh!  "Геокс" исках да му взема , че му се потят краката , ама 70 евро  #Crazy и сандали - толкова . За един сезон 140 евро , направо  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 650
абе хора при вас няма ли sale newsm78
обувки да искаш-максимум 10 долара давам и все хубави-маратонки, обувки-само че не чакам да му доиде времето-предварително малко купувам...

# 26
  • Мнения: 2 924
моята дъщеря си кара проходилката с едни кожени меки обувчици от Marks&Spenser -май 15евро бяха.
Купила съм и още няколко чифта- и сандали и маратонки,но само тези са и удобни,защото са доста изрязани отпред.
Я,ми кажете -нормално ли е крачето и да е доста дебело в областта малко над пръстите?
Преди си мислех ,че обувките са дефектни,но сега виждам ,че  стъпалата и не могат да влязат в тях .
То май ,за да се чувства добре трябва да и взема 22 номер:)

# 27
  • Мнения: 11 316
абе хора при вас няма ли sale newsm78
обувки да искаш-максимум 10 долара давам и все хубави-маратонки, обувки-само че не чакам да му доиде времето-предварително малко купувам...
Лана, има разпродажби. Колкото искаш. Въпроса не е цената на обувките, а качеството и целта им - за прохождане. За по-големички деца, като моите например, можеш да намериш голям избор.

# 28
  • Мнения: 3 423
В крайна сметка купих едни сандали
на SuperFit, продавачките ме убедиха,
че пасвали идеално, пред пръстите има
някъде 7-8 мм място за растеж на крака.
Обаче си мисля, че след 1-2 месеца вече
няма да са ок, а ще трябва да купувам
нови. А са скъпи, да им се не знае.
Имам 2 седмици, за да ги върна. Ще наблюдавам,
ако дръпне крачето, връщам и вземам номер
по-големи. Предчувствам, че до края на лятото
няма да изкара с едни сандали, а ще трябва
да взема и следващ номер.

# 29
  • Мнения: 11 316
Лиска, ти не гледа ли в сряда ЩернТВ. Коментираха точно детските обувки.
Препоръчаха да се купуват обувки по-големи с 17 мм от големия пръст, за да има мегдан да порасне крака.

Общи условия

Активация на акаунт